Royal ve Pierre Cardin Halı 2014 Koleksiyonları Büyük İlgi Gördü
 
 
Royal Halı ve firmanın lisanslı markası Pierre Cardin Halı, Gaziantep’te düzenlenen Ortadoğu Halı ve Dekorasyon Fuarı’nda 2014 yılı koleksiyonlarını tanıttı. Dünyanın ilk ‘3 etkili’ ve sigortalı halısını piyasaya sunan Royal Halı’nın, modelleri, Türk ve yabancı ziyaretçilerin beğenisini kazandı.


    Ortadoğu Halı ve Dekorasyon Fuarı’na katılan Naksan Holding şirketlerinden Royal Halı, Türkiye’de 1315 noktada koleksiyonları satarak Türk halı sektörünün en iddialı markaları arasında boy gösteriyor. İSO’nun 500 şirketi arasında yer alan Royal Halı, katma değerli halı üretimi, AR-GE ve halıda standartları belirleme konusunda iddialı. Royal Halı Genel Müdür Yardımcısı Aydoğan Yıldır, sektörde yaptıkları yenilikler sonrasında iç piyasada yakaladıkları pazar payını ihracat içinde Ortadoğu fuarında aradıklarını belirterek, “Pierre Cardin ve Royal Halı markalarımızın yeni serisini müşterilerimize sunduk. Ortadoğu ülkeleriyle çok iyi bağlantılar gerçekleştiriyoruz. Royal Halı’da ise antibakteriyel ürün gruplarımızla müşterilerimizle buluştuk. 3 etkili halı üretimi ile piyasaya sunduğumuz anti bakteriyel, antimayt ve antimantar ürünlerimiz müşterilerimiz tarafından büyük beğeni kazandı” dedi. 

    Bu yılki fuarda da istedikleri neticeyi alacaklarını ifade eden Aydoğan Yıldır, “Biz üretim kapasitemizin yüzde 80'ini iç piyasaya, yüzde 20' ini de ihracata çalışıyoruz. Bu fuar sonrasında ihracat kapasitemiz olan yüzde 20’yi yılsonuna kadar doldurmayı hedefliyoruz. 2014 yılı halı sektörü için çok iyi olacak.” şeklinde konuştu.

    Fuarda antibakteriyel halı hakkında bilgiler veren Aydoğan Yıldır, bugüne kadar 1 milyon Euroluk AR-GE çalışması gerçekleştirdiklerini belirterek, “Halılarımızda 3 etkili koruma var. Bu halıda çok önemli bir özellik titiz, çocuklu bayanlar için özellikle alerjik reaksiyonlar yaşayan tüketicilerimize büyük kolaylık sunuyor. Yıldır: Bu, bir sıvı sabun üreticisinin temizliği ile eşdeğerde halı üretiyoruz anlamına geliyor. Yani halılarımız neredeyse eczanede satılacak hale geldi. Halı sektöründe ilklerimiz bununla bitmiyor, Geleneksel Türk El Sanatı Ebru’nun halıya uyarlanması ile üretmiş olduğumuz ebru halılar büyük ilgi görüyor. “Custom Design” yani kişiye özel halı ile ‘handtufting’ halı tezgahıyla sipariş üstüne yaptığımız tasarımlarda müşterilerimizden ve dekorasyon dünyasından büyük ilgi görüyor.” açıklamasında bulundu. 

    "TÜRKİYE’NİN İLK SİGORTALI HALISI"

    Fuarda, ‘SigortHalı’ projesi ile ilgili bilgiler de veren Aydoğan Yıldır, “Tüketici hatalarından kaynaklı lekeler başta olmak üzere, yırtılmalar, su baskınları, yanma, çalınma ve üretim kaynaklı hatalar, tüketici kaynaklı tüm hasarlar SigortHalı uygulaması ile güvence altında. Halılarımız bu uygulama çerçevesinde 1 yıl sigortalıyoruz ve bu süre içerisinde tüketici kaynaklı hasar gören halıları yenisi ile değiştiriyoruz. Tüketicilerimiz halı alırken hiçbir ek ücret ödemeden SigortHalı uygulamasından faydalanıyorlar.” dedi. SigortHalı projesinin 'tüketici memnuniyetini maksimum seviyeye nasıl çıkartırız'sorusu ile başladığına dikkat çeken Aydoğan Yıldır , “Üretim hatalarına karşı 2 yıl garanti verdiğimiz halılarımıza bu garanti kapsamının dışında kalan tüm haller için de 1 yıl sigorta kavramını gündeme getirdik. Kullanıcı hatalarından meydana gelen halı deformasyonu oluşmuş halıları, her türüne 1 yıl içerisinde 2 kez, bire bir aynı ebat ve aynı desen kodundaki ürün ile değişim hakkı tüketiciye verilmiştir. Dünyada halı sektöründe böyle bir uygulamayı sadece biz yapıyoruz.” diye konuştu.

    30 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYORUZ 

    Yaklaşık 650 kişiye istihdam sağladıklarını da açıklayan Aydoğan Yıldır, üretimlerinin yüzde 20’sini aralarında Amerika, Almanya, İtalya, İngiltere, Kanada, Suriye,Suudi Arabistan, Rusya, Ukrayna, Moritanya, Cezayir, Libya, Çin, Hindistan ve Japonya’nın bulunduğu 30’a yakın ülkeye ihraç ettiklerini ifade etti. Antibakteriyel halı, SigortHalı ve diğer yatırımları sayesinde büyümeye devam edeceklerini açıklayan Aydoğan Yıldır, “Yıllık 6,5 milyon metrekarelik üretim kapasitesine sahip Gaziantep’teki 500 dönüm üzerindeki 85 bin metrekarelik tesisimizde 4 binden fazla desen halı üreterek, Türkiye’ye ve dünyaya satıyoruz. Bunun yanı sıra 2013 yılında halı ve iplik tesisine yapmış olduğumuz ilave yatırımlarla kapasitemizi ve halı çeşitliliğimizi arttırmaya devam ediyoruz. Yurt içinde ve yurt dışında daha fazla satış noktası ve showroom açarak müşterilerimizin bize Türkiye ve Dünya’nın her yerinde ulaşmasını kolaylaştırmaya çalışıyoruz.” dedi.

Güncellenme:   
 
4427 Kez Okundu   
Kategoriyle ilgili diğer haberler
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
››
 
Yorum ekle     |
Toplam 0 yorum

Habere ait yorum bulunmuyor.
 
 
  Son Eklenen
 
Halı İhracatının 6 Aylık Perfo ...
Halı Sektöründe 2015 Ocak-Haziran İhracat rakamları baz alındığında ...
Temmuz Ayı İhracat Rakamları A ...
Temmuz ayında ihracat 10,8 milyar dolar olarak gerçekleşti. ...
Dolarda Yükseliş Devam Edecek ...
SPK Beklenti Anketini açıklandı SPK'nın Temmuz ayı beklenti anketine ...
Bayramınız Kutlu Olsun.. ...
İş Ortaklarımızın ve Takipçi Dostlarımızın Bayramlarını Kutlar, Sağlık ...
Confetti'den Cami Halıları ...
CONFETTI’DEN CAMİ HALILARI İÇİN YENİ MARKA: ÇELEBİZADE. Türkiye’nin banyo ...
Türkiye’de İnovatif Ürünlerin ...
Türkiye’de hızlı bir şekilde gelişen halı sektörünün, en ...
Mustafa Yücel “Flora Hal ...
Flora Halı olarak ‘2 yıl gül kokusu garantili ...
Kühnel “Sektör Profesyon ...
Hannover Messe İstanbul Genel Müdürü Alexander Kühnel 2. ...
Hattın Öteki Ucundaki Çocuk ...
Çalışmalarına bakar bakmaz doğanın renklerinin egemen olduğu bir ...
Halı Üretimi Yapmadan 6 Milyon ...
Baba mesleğinde inat eden Elbistanlı Mustafa Köker, Türkiye, ...
Hangi Ülkede, Nasıl Toplantı Y ...
Toplantılar, iş hayatında en önemli zamanlardan biridir… Amerikalı ...
Fuar ölmedi, sağ olasın intern ...
Sohbetimize katılan dostlarımız hatırlayacaktır, birkaç yıl önce "Fuar ...
İşletmelerde Hile Denetimi ...
Bir kişinin ya da bir kurumun varlığını kanuni ...
Trendler nasıl belirleniyor? ...
Trend kelime anlamıyla belirli değişkenler kümesinin aynı doğrultuda ...
2023'e Strateji yapmak çok güz ...
Resmi Gazete ara sıra heyecan verici haberlere vesile ...
  Hali Modelleri
Dinarsu Halı 2014
Pierre Cardin Halı 2014
Padişah Halı 2014
İstikbal Halı 2014
Bahariye Halı 2014
Atlantik Halı 2014
Angora Halı 2014
Merinos Halı 2014
Festival Halı 2014
  Koleksiyon Tanitimlari
Atlas Halı "Hare" Koleksiyonu ...
Atlas Halı’nın son zamanlarda yaptığı en büyük yenilik, ...
Angora Halı ...
Angora Halı ;evlerinizi şıklık yarışında öne çıkaracak fırsatlar ...
Sanat Halı "Seramoni" Koleksiy ...
Halı tasarım çalışmalarındaki hayal gücü ve farklı tasarımlar ...
Saray Halı Simin Koleksiyonu ...
Saray Halı tüm faaliyet alanlarında uygun ve başarılı ...
Merinos Klasik Kolleksiyonu ...
Merinos Halı klasik modellerini sizlerin beğenisine sunuyor. Göz ...

© Copyright 2014 CARPETRIUM

info@carpetrium.com

Powered By
Index Tasarim