TÜM HABERLER
  Atlas Halı Hellobaby Mağazalarında 21:54
Atlas Halı'nın bambu ipliğinden üretilen ve gece ışıldayan masalsı çocuk halıları, Avrupa'nın en büyük bebek mağazası Hellobaby'nin Türkiye mağazaları ve sitesinde satışa sunulmaya başladı.
 
  Halı Sektörüne “caniasERP” Uygulaması Tanıtıldı 21:50
Farklı sektörlere yönelik çözümleri ile kurumsal kullanıcıları için rekabet avantajı sağlayan caniasERP ‘nin Halıcılık Sektörü Çözümü Gaziantep’de gerçekleştirilen toplantıda tanıtıldı.
 
  Flora Halı 2014 Ürünlerini Tanıttı 21:46
Türkiye’nin önde gelen halı firmalarından Flora Halı, ilk bayii lansman toplantısını istanbul’da gerçekleştirdi. Polat Rönesans Otelde gerçekleşen toplantıya yaklaşık 550 bayi katıldı.
 
  Atlas Halı İle “Nice İlklere Birlik İçinde” 20:49
Naksan Holding markalarından Atlas Halı, geliştirdiği nano halı sayesinde yüzde 350 büyüme gösterdi. Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu, büyümeden dolayı üretim kapasitelerini artırdıklarını, tüketicilerin halıya çabuk ulaşması için ciddi yatırımlar yaptıklarını açıkladı.
 
  5. Desen Tasarım Yarışma Başvuruları Başladı 14:55
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) tarafından halı sektörüne özgün tasarımlar kazandırmak ve bu tasarımları üretim alanına aktarmak amacıyla düzenlenen ‘5. Halı Desen Tasarım Yarışması’ kapsamında başvuru süreci başladı.
 
  Royal Halı, Tozu Azaltan Halı Üretecek 22:30
Royal Halı ve Pierre Cardin Halı’nın 2014 yılı için hazırladığı yeni ürün ve kreasyonlarının tanıtıldığı bayi toplantısında, halıda tozlanmayı en aza indirecek yeni bir teknolojinin müjdesi verildi.
 
  Sanat Halı, Bayi Toplantısında “Sezona Hazırız” Mesajı Verdi 10:36
Sanat Halı; 24-27 Şubat tarihleri arasında Kaya Palazzo Golf Resort Otel Belek/Antalyada gerçekleşen ve 3 gün süren dev organizasyonla 2014 yılı Ürün Lansmanı ve Bayi Toplantısı’nı yaptı. Etkinlik, Mahşer-i Cümbüş’ün eğlence dolu tiyatro gösterisiyle başladı.
 
  Büyükekşi, İhracatçıları Dünyadaki Risklere Karşı Uyardı 9:17
Şubat ayı ihracat rakamlarının açıklandığı Denizli’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ konuşmasında dünya ekonomisindeki gelişmeleri değerlendirdi. Büyükekşi, ihracatçıları riskler konusunda uyarırken, şunları söyledi:
 
  İhracat Şubat Ayında Yüzde 4.3 Arttı 13:42
Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin Denizli'de açıkladığı ihracat verilerine göre Türkiye'nin Şubat ayında ihracatı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,3 artışla 12 milyar 93 milyon dolar oldu. İlk 2 aylık ihracatımız yüzde 6,5 artarak 24 milyar 565 milyon dolar olarak gerçekleşti.
 
  Nano Halı İle % 350 Büyüdü 10:51
Atlas Halı'nın bir dünya buluşuna imza atarak geliştirdiği; kendi kendini temizleyebilen, leke, küf, bakteri, mayt ve mantar barındırmayan; evin her alanında güvenle kullanılabilen; sağlıklı, doğal iletkenlik özelliği ile vücuttaki statik elektriği alarak stresin azalmasına yardımcı olan nano halıları, 2013'te büyüme rekoru kırdı.
 
  Merinos, Enerji Verimliliğinin de Lideri 11:2
Merinos Halı, Gaziantep Sürdürülebilirlik Akademisi ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez verilen ‘Sanayide Enerji Verimliliği Ödülleri’nde ‘fabrikalarımızda kullanılan kompresör ve elektrik motorlarının verimliliğinin artırılması’ projesiyle büyük ölçekli firmalar kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.
 
  3. PENTEX Fuarı Törenle Açıldı 19:12
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve PENKON Penye Konfeksiyoncular Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen, 3'üncü PENTEX Penye Tekstil ve Teknolojileri Fuarı, düzenlenen törenle açıldı.
 
  Tekstil Ve Penye Sektörü Bu Fuarda Buluşuyor 22:4
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) destekleriyle düzenlenen 3. Penye, Tekstil ve Teknolojileri Fuarı (PENTEX), 20 Şubat Perşembe günü Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenecek törenle ziyaretçilere kapılarını açacak.
 
  Ekonomi Daha Fazla İhracata Odaklanacak 21:26
TİM'in her çeyrek düzenlediği İhracatçı Eğilim Araştırması'nın 2013 - 4. Çeyrek bulgu ve değerlendirmeleri açıklandı. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi 2014'ün 1. Çeyreği itibariyle ihracatçıların Türkiye, Dünya ve AB ekonomisine yönelik beklentilerinin önceki dönemlere kıyasla belirgin bir şekilde pozitife kaydığını ve ihracatçıların yeni ekonomi dinamiklerinde daha fazla ihracat cirosuna odaklanacaklarını belirtti.
 
  Belçika Halısı 150 Euro, Türk Halısı 15 Dolar 22:23
İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB) Başkanı İbrahim Yılmaz, bugün Belçika ve Hollanda, bir halının metrekaresini 150-200 avrodan satarken, Türkiye'deki bu dilimin halen 5 ile 15 dolar arasında olduğunu söyledi.
 
  Hereke’nin Muhteşem Sanat Eserleri 22:5
Kocaeli'nin Körfez İlçesi'ne bağlı ipek halıları ile ünlü Hereke Mahallesi'nde imal edilen ve büyüklüğü neredeyse el kadar olmasına rağmen santimetrekaresinde 1600 düğüm bulunan 15x15 ebadındaki 'hayat ağacı' desenli, 100 gramdan az ipek halıya birçok meraklı talip oldu. Halı için 40 bin TL önerildi.
 
  Royal Custom Design Herkesin Yanında 10:53
Kişiye özel çalışmalarıyla ses getiren Royal Custom Design, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde sadece çiftleri düşünmekle kalmadı yalnızlar için de sürprizler hazırladı.
 
  Halıcılık Sektörünün Fotoğrafı Çekiliyor 10:50
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği tarafından, 2023 İhracat Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında sektörel hedeflerin izleme ve değerlendirmesinin yapılabilmesi ve sektörün geleceğine ilişkin gerçekçi projeksiyonlar yapılabilmesi amaçlanmaktadır.
 
  Halı İhracatı Ocak Ayını % 7.1 Artışla Kapattı 10:27
Halı İhracatı 2014 yılına başarılı bir giriş yaptı. Türkiye’de yaşanan ekonomik çalkantılar ve komşu ülkelerin istikrarsız durumlarından etkilenmeyen halı ihracatçıları Ocak ayı ihracatını geçen yılın aynı dönemine göre % 7.1 artışla kapadı.
 
  Büyükekşi “Okyanusları Yüzerek Aştık, Derede Boğulmayalım” 10:7
2014 ihracat rakamlarının açıklandığı Gaziantep’te Türkiye ekonomisindeki gelişmeleri değerlendiren TİM Başkanı ekonomiye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu
 
  2014 İhracatı Rekorla Başladı 9:55
Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin Gaziantep'te açıkladığı ihracat verilerine göre Türkiye'nin Ocak ayında ihracatı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,6 artışla 12 milyar 15 milyon dolar oldu. Bu rakam Cumhuriyet tarihinin en yüksek Ocak ayı ihracat rakamı oldu. Birlik kaydından muaf ihraç kalemleri hariç, net mal ihracatının son 12 aylık kümüle artış performansı yüzde 6,1 oldu.
 
  İnovasyon Yarışmasına Büyük İlgi 9:46
Yenilikleri ve AR-GE’ye yaptığı yatırımlarla halıcılıkta fark yaratan Royal Halı’nın bu yıl 2.’sini düzenlediği İnovasyon Yarışması’na ilgi giderek artıyor. Başvuruları 13 Ocak 2013’de alınmaya başlayan yarışmaya 18 gün içinde yurtiçi ve yurtdışından talep yağarken, başvuru sayısı 200’ü geçti.
 
  Egem Tekstil’in Organik Ürün Atağı 10:23
Denizli'de faaliyet gösteren Egem Tekstil, organik iplikten ürettiği havlu, bornoz çocuk grubu ürünlerini Amerika, Danimarka, İsveç, Rusya, Suudi Arabistan, Ukrayna başta olmak üzere 10 ülkeye ihraç ediyor.
 
  Dolar’a Merkez Bankası Freni 9:51
Gecelik borç verme faizi yüzde 7,75’ten yüzde 12’ye, borç alma faizi yüzde 3,5’ten yüzde 8’e, bankalara repo işlemleri yoluyla tanınan borçlanma faiz oranı da yüzde 6,75’ten yüzde 11,5’e, bir hafta vadeli repo ihale faizi ise yüzde 4,5’ten yüzde 10’a yükseltildi.
 
  Değişime Yatak Odanızdan Başlayın 12:36
Kimi zaman dinlendiğimiz, kimi zaman düşünmek için vakit geçirdiğimiz yatak odalarının tasarımında farklılık yaratarak odanızı daha işlevsel kullanabilir ve doğru tasarım ile küçük odanızı büyütebilirsiniz.
 
  Atlas Halı’dan Ödülü Bol Fotoğraf Yarışması 10:55
Atlas Halı, "Renkleri Yakala -Facebook Fotoğraf Yarışması" ile fotoğraf tutkunlarını hayatın renklerini yakalamaya çağırıyor. Kazananların kullanıcı beğenileri ile belirleneceği yarışmada birinci gelen fotoğrafın sahibi Apple Iphone 5s'in de sahibi olacak.
 
  Dolar 2.40’a Doğru Gidiyor 10:43
Doların 2.2880 TL’deki kritik eşiği aşmasıyla yükseliş hız kazandı. Kurlarda 2.3550 TL seviyesi önemli. Bu seviyesinin de aşılması halinde 2.40 TL’nin üzerini görülebilir. Hem bizim hem de ABD merkez bankasının atacağı adımlar kurda yönü belirleyecek.
 
  Büyükekşi, Kurda Seviye Değil İstikrar Önemli 12:5
Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, ihracatta 2013 yılındaki gerçekleşmeleri ve ihracatçıların 2014 yılı beklentilerini düzenlediği basın toplantısıyla değerlendirdi.
 
  Royal Halı’dan Sevgi Dolu Yarışma 11:4
Royal Halı, sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden Sevgililer Günü'ne özel bir yarışma düzenliyor. Bu basit yarışmada, aşkını bir cümle ile en güzel şekilde anlatan 14 katılımcıya, birbirinden güzel 14 Royal Halı hediye ediliyor.
 
  Tekstil İhracatı 2013’ü % 7 Artışla Kapattı 20:43
Türkiye'nin 2013'teki tekstil ve hammaddeleri ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 7 artışla 8 milyar 391 milyon 398 bin dolar oldu, sektörün toplam dış satımının yüzde 45,6'sı AB ülkelerine yapıldı.
 
  Dolar Hız Kesmiyor 21:32
Dolar 2.2505 TL ile yeni rekora ulaştı. Euro ve döviz sepetinde de tarihi rekorlar var. Ulaşılan kur seviyeleri piyasa uzmanları ve reel sektör temsilcilerini endişelendirmeye başladı.
 
  Dünya Zemin Sektörü Domotex’de Buluştu 21:19
Halı ve zemin kaplamaları alanında dünyanın lider fuarı DOMOTEX, 80′den fazla ülkeden yaklaşık 45.000 ziyaretçinin katıldığı 2014 yılı organizasyonunu başarıyla gerçekleştirdi. Fuarda firmaların sergilediği yeni sezon ürün ve trendler büyük ilgi gördü.
 
  "Première Vision Istanbul" Müjdesi 10:15
Moda endüstrisinin uluslararası fuar arenasındaki lideri Première Vision ile Türkiye’nin fuarcılık sektöründeki firmalarından CNR Holding, Doğu Avrupa ve Ortadoğu’nun tekstil profesyonellerinin bir araya geleceği, “Première Vision Istanbul” için ortaklık anlaşması imzaladı.
 
  Royal Halı, Fikirleri Ve Hayalleri Yarıştırıyor 16:38
Yenilikçi fikirler Royal Halı 2. İnovasyon Yarışmasında buluşacak . Her yaş, eğitim ve meslek grubundan herkesin katılımına açık olan yarışma, yenilikçi fikirleri ve hayalleri yarıştırıyor. Dereceye girenler ise birbirinden güzel hediyelerin sahibi oluyor.
 
  Merinos Halı 2014 Yılını Kampanya İle Karşıladı 20:33
Günümüz halı sektöründe dünya birincisi olmanın haklı gururunu yaşayan Merinos, düzenlediği kampanyalar ile müşterilerini memnun etmeye devam ediyor. 2014 yılına hızlı bir giriş yapan Merinos Halı, yılın ilk günlerini yeni kampanyası ile karşıladı. Dünyanın tercihi Merinos halı 2 m² halı alana 1 m² halıyı bedava veriyor.
 
  Bursa, Tekstil İhracatının Lideri Oldu 19:57
Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ihracat verilerine göre, 2012 yılında 1 milyar 209 milyon 949 bin dolar olan tekstil ihracatı, 2013'te yüzde 11,79'luk artışla 1 milyar 352 milyon 552 bin dolara ulaştı.
 
  Türk Firmalar Heimtextil’e Damgasını Vurdu 19:47
Türkiye, ev tekstili sektörünün dünyadaki en büyük fuarı olan Almanya Frankfurt'taki Heimtextil' e çıkarma yaptı. Milli katılımı Uludağ Tekstil İhracatçı Birliği (UTİB) tarafından organize edilen fuarda ülkemizden katılan 164 firma gövde gösterisi yaptı.
 
  Royal Halı’da Kişiye Özel Dönemi Büyük Başarı Yakaladı 22:54
Naksan Holding bünyesindeki Royal Halı’nın yenilikçi projesi kişiye özel halı büyük ilgi gördü. Artık her isteyen, kendi tasarımıyla sadece kendine özel halı ürettirebiliyor.
 
  Halıcılar 2014’e Domotex Hannover İle Merhaba Dedi 22:45
Zemin kaplamaları konusunda dünya pazarının tümünü yansıtan ve Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen Domotex Halı ve Yer Döşemeleri Fuarı, 60 ülkeden 1.400'ün üzerinde katılımcı firmayla kapılarını açtı. Fuara, Gaziantep ve İstanbul'dan firmaları yoğun ilgi gösteriyor.
 
  Halının Merkezinden 1.5 Milyar Dolarlık İhracat 22:31
Gaziantep’li halıcıların yaptığı büyük yatırımlar ile halının merkezi olmayı başaran Güneydoğu Anadolu Bölgesinden 2013 yılında 1 milyar 529 milyon 399 bin dolarlık halı ihracatı gerçekleştirildi.
 
  GSO, Almanya Domotex Fuarında 22:0
Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Projesi kapsamında 11-14 Ocak 2014 tarihlerinde Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek olan Domotex Uluslararası Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı’nda tekstil kümesi standı açacak.
 
  Flora Halı'dan İnovasyon Atağı 17:2
Flora Halı olarak ‘2 yıl gül kokusu garantili seccade ve cami halısı’ üretmeye karar veren firma, alev almayan, kolay temizlenen, ısı yalıtımı yapan, statik elektriklenmeyi önleyen halılar üretecek.
 
  ABD, Duvardan Duvara Merinos Olacak 21:16
Erdemoğlu Holding, bu yılı 1 milyar dolar ciroyla kapatacak. Halı üretiminde dünya çapında bir şirkete dönüşen holdingin yurtdışında Rusya’da yatırımı var. Şimdi ABD’ye yatırım için çalışma yapıyor
 
  Dolar Kuru İçin İnanılmaz Tahmin! 20:8
Piyasalarda yeni hafta yeni belirsizliklerle başladı. Siyasi gerginliğin yarattığı risk yeni haftaya taşınırken dolar da rekora yakın seviyelerde seyrederek günü 2.18 liradan kapattı.
 
  Türkiye İhracata Dayalı Büyüyecek 15:33
Türkiye ekonomisindeki gelişmeleri değerlendiren TİM Başkanı Büyükekşi şunları söyledi: Dünya ekonomisi için zorlu geçen 2013'te Türkiye geçen seneden daha hızlı büyümeyi başardı. Türkiye, küresel ekonomik krizden en hızlı çıkan ve ekonomik belirsizlikten nispeten daha az etkilenen ülkeler arasında yer aldı.
 
  Tekstil İhracatı, Güneydoğu’ya Hayat Veriyor 15:24
Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden geçen yıl 2 milyar 727 milyon 852 bin dolarlık tekstil ihracatı gerçekleştirildi. Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri’nin (GAİB) verilerinden derlediği bilgiye göre, önceki yıl 2 milyar 431 milyon 332 bin dolar olan tekstil ihracatı, geçen yıl yüzde 12,2 artarak 2 milyar 727 milyon 852 bin dolar oldu.
 
  2013 İhracat Rakamları Açıklandı 10:15
Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin Ankara'da açıkladığı ihracat verilerine göre Türkiye'nin Aralık ayında ihracatı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,8 artışla 12 milyar 996 milyon dolar, 2013 yılının tamamında ise yüzde 0,01 artışla 151 milyar 707 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti. Birlik kaydından muaf ihraç kalemleri hariç, net mal ihracatının 12 aydaki kümüle artış performansı yüzde 5,8 oldu.
 
  Gelişmeler Tüketici Güvenini Düşürdü 10:53
Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen Tüketici Eğilim Anketi sonuçlarından hesaplanan Tüketici Güven Endeksi 2013 Aralık ayında bir önceki aya göre %3,3 oranında azaldı; Kasım ayında 77,5 olan endeks Aralık ayında 75 değerine düştü.
 
  Türkiye Bu Sorunları Aşar 10:44
TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, döviz kurlarında meydana gelen yükselişler ve güncel gelişmelerle ilgili bir açıklama yaptı. Büyükekşi açıklamasında şunları ifade etti:
 
  Tekstil Sektörü AB’ye Çalışıyor 10:57
Ocak-kasım döneminde tekstil ve ham maddeleri sektörü, 7,7 milyar dolarlık ihracatın yüzde 45,9'unu AB ülkelerine gerçekleştirdi.
 
  İhracat 2 Milyar Dolar’a Dayandı 10:42
Halı ihracatı 2013 yılında da hız kesmedi. Yılın ilk 11 aylık döneminde gerçekleşen halı ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre % 9.4 artarak yaklaşık 2 Milyar Dolar oldu.
 
  TÜİK’ten Çarpıcı Tespit 10:8
1 Ocak’ta geçerli olacak yeni asgari ücretin belirlenmesi için yapılan üçüncü toplantıya TÜİK damgasını vurdu. Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK), insanca yaşam için net asgari ücretin 804 liradan 1.205 liraya yükselmesi gerektiğini hesapladı. Türk-İş, asgari ücretin en düşük memur maaşı olan 1.600 liraya yükseltilmesinde ısrar etti. İşveren ise, ‘rekabet edemeyiz, 3+3’ün biraz üzerine çıkabiliriz’ görüşünü savundu.
 
  Rakamlar Beklentilerin Üzerinde 9:50
TÜİK tarafından açıklanan 3.çeyrek büyüme rakamlarını değerlendiren TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, ihracatçıların üçüncü çeyrek büyümesini yüzde 3,7 olarak tahmin ettiklerini, ancak büyümenin yüzde 4,4 olarak beklentileri aştığını söyledi.
 
  Ortadoğu Halı Fuarı Deutsche Messe’nin 16:0
Gaziantep’te halı sektöründe faaliyet gösteren halıcılar, Gaziantep Ticaret Odası'nda (GTO) bir araya gelerek, geçen yıl gerçekleştirilen uluslararası Ortadoğu Halı Fuarı'nın bir değerlendirmesini yaptı.
 
  Tavanı Deldi Gidiyor! 8:49
Piyasalarda politik risklerin hakimiyeti devam ediyor. Dün 2.08 TL'yi test eden dolar bugün önce 2.0870 TL ile tarihi rekoru kırdı. Ardından 2.09 TL eşiğini de geçti. Türkiye'yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun piyasalara etkisi bugün de devam ediyor. Operasyonun yarattığı siyasi gerginlik ile sarsılan piyasalarda dolar yükselmeye bugün de devam etti.
 
  Tekstil Devi İflas Etti 8:24
Tekstil sektöründe Yaprak Dökümü sürüyor. Çocuk giyim markası Wenice Kids, Hey Tekstil ve Abdullah Çınar’ın 4 şirketinin iflası sonrası yeni bir iflas kararı daha çıktı. 130 kadar mağazası bulunan Rodi Mood için mahkeme iflas kararı verdi.
 
  Tekstil Sektörü 2014’e Daha Umutlu Giriyor 8:1
Tekstil’de 2013 yılının değerlendirildiği ve 2014 yılı beklentilerinin masaya yatırıldığı toplantı TÜRKİYE Moda ve Hazır Giyim Federasyonu’nun (MHGF) İzmir Nakış Sanayicileri Derneği’nin (İNDER) ev sahipliğinde yapıldı.
 
  Royal Halı, Büyük İşletmelerde Zirveye Oynuyor 7:51
Capital ve Ekonomist dergileri işbirliği ile düzenlenen Anadolu Markaları 2013 Yarışması’nda, Royal Halı’ya ikincilik ödülü verildi.
 
  Özel Ödülü Atlas Halı Aldı 7:38
Marmara Üniversitesi “İnovasyon ve Proje Pazarı Günleri” etkinliği düzenledi. Düzenlenen etkinlikte Atlas Halı’ya “İnovatif Ürün” Özel Ödülü verildi.
 
  Nike’a Baskı Dersi, Levis’e İnovatif Kot 11:38
ETF Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Can Dikmen, baskı konusunda Türk tasarımcılar ile Ar-Ge çalışmalarında ciddi başarılara imza attıklarını söyledi.
 
  Jüt İplik Temini İçin Doğru Adresler 9:33
Üretimin en önemli unsurlarının başında üretimde kullanılan hammaddelerin doğru şekilde temini ile üretimi geciktirecek aksaklıklara mahal verilmemesidir.
 
  Jean Desenleri, Royal Halı’da 12:7
Royal Halı, gençlik ve dinamizmin bir simgesi olan jean desenini Meva koleksiyonuna yansıttı. Royal Halı, jean desenlerini halıya yansıtarak, Meva koleksiyonuyla gençleri şaşırttı.
 
  Kriz, Tekstil Sektörünü Güçlendirdi 11:17
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Mühendislik Fakültesi Tekstil Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayşe Okur, tekstil sektörünün krizden güçlenerek çıktığını söyledi. Okur, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin tekstil ve otomotiv sektöründe orantılı gelişme yaşandığını belirtti.
 
  Tasarımcılara Özel Photoshop Eğitimi 11:0
Gaziantep’te faaliyetlerini sürdüren, verdiği Bilgisayar Destekli Halı Desinatörlüğü ve Güzel Sanatlar Fakültelerine hazırlık eğitimleri ile gençleri meslek hayatına kazandıran Tasarım Akademisi, şimdi de halı desen tasarımcılarına yönelik Photoshop eğitimine başlıyor.
 
  Yenilikçi Girişim Yükselişte 14:23
TÜİK verilerine göre 2010-2012 yıllarını kapsayan üç yıllık dönemde 10 ve daha fazla çalışanı olan girişimlerin %48,5’i yenilik faaliyetinde bulundu. 10-49 çalışanı olan girişimlerin %46,5’i, 50-249 çalışanı olan girişimlerin %56,1’i ve 250 ve daha fazla çalışanı olan girişimlerin %66,3’ü yenilik faaliyetinde bulundu.
 
  Bursa, Tekstil İhracatında Hız Kesmiyor 8:1
Bursa'da, yılın 11 ayında yapılan tekstil ile hazır giyim ve konfeksiyon sektörlerinin ihracatı 1,7 milyar doları aştı. Bu yıl ocak-kasım döneminde, geçen senenin aynı ayına göre yapılan tekstil ihracatı yüzde 11,49'luk artışla 1 milyar 240 milyon dolar oldu.
 
  Flora Halı’ya Üst Düzey Ziyaret 7:51
Bir törene katılmak üzere Gaziantep’e gelen KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Gürteks Grup bünyesinde faaliyet gösteren Flora Halı üretim tesislerini gezdi.
 
  Halı Fabrikasında Yangın 7:18
Gaziantep’te bir halı fabrikasında elektrik kontağından meydana geldiği belirtilen yangın çıktı. Yangın esnasında dumandan etkilenen 6 işçi hastanelerde tedavi altına alınırken, yangın itfaiyenin zamanında müdahalesi ile büyümeden söndürüldü.
 
  İhracatta Cumhuriyet Tarihi Rekoru 8:24
Türkiye'nin Kasım ayında ihracatı, geçen yılın aynı ayına göre, yüzde 8,8 artışla, 13 milyar 797 milyon dolar oldu. Bu rakam aynı zamanda Cumhuriyet tarihimizin en yüksek aylık ihracat tutarını ifade ediyor.
 
  İhracatçıların Ekonomiye Dair Beklentileri Olumlu 7:13
TİM'in her çeyrek düzenlediği İhracatçı Eğilim Araştırması'nın 2013-3. Çeyrek bulgu ve değerlendirmeleri açıklandı. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi yılın son çeyreği itibariyle Dünya, Avrupa ve Türkiye ekonomisine yönelik beklentilerin önceki çeyreklere oranla belirgin bir şekilde pozitif yönde olduğunu belirtti.
 
  Tekstil’de Rekabetçi Projeler Ödüllendirilecek 11:53
Katma değeri yüksek ihracat için, firmaları Ar-Ge ve inovasyona teşvik etme vizyonunu üstlenen Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), tekstil konfeksiyon sektöründe geleneksel hale getirdiği proje pazarı ve tasarım yarışmalarını 2014 yılında da sürdürecek.
 
  Tekstil İhracatında Başı Dokuma Kumaş Çekiyor 9:6
İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM ) verilerine göre, tekstil ve ham maddeleri sektöründe ihracat yapan firmalar, ocak-ekim dönemi performansını geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 7,3 artırdı.
 
  Hereke’li Ustalardan Çok Özel El Dokuma İpek Halılar 8:52
Fatih Sultan Mehmet, Hereke’li halı dokuma ustalarının ipek halı üzerine dokuduğu portrede hayat buldu. 2 yıl içerisinde bitirilen ve bir santimetresinde 400 düğüm bulunan portre, Hereke’de dokunan en ince portre olma özelliğini taşıyor. Halıya biçilen değer ise 50 bin lira. Ustaların bir başka el emeği göz nuru işi ise Yasin Sûresi’ndeki 83 ayet ve ‘Esmaül Hüsna’nın dokunduğu ipek halı.
 
  “Bir Usta Bin Usta” 12:30
Manisa E Tipi Kapalı Cezaevi'nde "Bir Usta Bin Usta" projesi kapsamında 2 ay önce hayata geçirilen "Manisa Gördes Halıcılığı Kursu" tanıtıldı.
 
  Dünyanın Zirvesine Bir Adım Kaldı 7:14
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre bu yılın ilk 10 ayında ihracatını yaklaşık % 9 artıran ve 1,8 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren halı sektörü, tedarikçi ülkeler arasında dünyada ikinci sıraya yükseldi.
 
  Kaşmir, Sibel Can’dan Vazgeçmiyor 8:34
Sibel Can, reklam tarifesine 1 milyon dolar zam yaptı. Son oynadığı halı reklamlarından 1,5 milyon dolar alan ünlü şarkıcı, aynı firmanın inşaat reklamlarında oynamak için 2,5 milyon dolara anlaştı.
 
  Merinos Halı’da Çalışmaya “Engel” Yok 8:19
Dünyanın en büyük makina halı üreticisi Merinos, İŞ-KUR tarafından düzenlenen törenle bölgede en fazla engelli istihdamı sağlayan firma olarak ödüle layık görüldü. Ödülü Merinos Halı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu aldı.
 
  207. Mağaza İzmir Bornova’ya 12:45
Yaygın satış mağazalarına bir yenisini daha ekleyen Royal ve Pierre Cardin Halı, Türkiye genelindeki 207. teşhir mağazasını İzmir’in Bornova ilçesinde açtı.
 
  Halı Müzesine Görkemli Açılış 9:36
Sultan Ahmet Hünkar Kasrında bulunan halı koleksiyonu, restorasyonu tamamlanan sonra Ayasofya İmaretine taşındı.
 
  Türkiye’de, İnovasyon Konuşuluyor 9:29
28-30 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Türkiye İnovasyon Haftası öncesinde Türkiye İhracatçılar Meclisi, Ankara ve İzmir'de sanayici, akademisyen ve ihracatçılarla bir araya geldi.
 
  Bloomberg’in Konuğu Flora Halı 9:43
Ender Merter'in Reklam Dünyasının Perde Arkasında Yaşananları Ekrana Taşıdığı “reklamarkası” Programında Bu Hafta Flora Halının Yeni Reklam Kampanyası Ele Alınacak
 
  Başbakan Yardımcısı Arınç, Ayasofya Halı Müzesi'ni açacak 9:29
Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce 2 yılda restore edilerek halı müzesi olarak tefriş edilen Ayasofya İmareti yarın Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katılımıyla yapılacak olan açılış töreniyle ziyarete açılacak.
 
  Halının Başkenti Yoğun İlgi Görüyor 15:3
Kahramanmaraş Lider İş Adamları Derneği (KALİDA) Tekstil Heyeti, Gaziantep Girişimci İş Adamları Derneği'nin (GAPGİAD) misafiri olarak, halı sektörü ve tekstil yatırımlarını yerinde inceledi
 
  Down Sendromlu Çocuklara Ebru Halı İle Terapi 10:23
Royal Halı sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemi göstererek, Zirve Üniversitesi ve Pardon Kulübü ile ortak bir çalışmaya imza attı. Proje kapsamında Down Sendromlu çocuklar ebru halı yapmayı öğrendi.
 
  Domotex Middle East: İnşaat Ve Tekstil Sektörleri İçin Cazibe Merkezi 13:23
İstanbul'da 7-10 Kasım 2013 tarihlerinde IFM Istanbul Expo Center'da gerçekleşen ikinci DOMOTEX Middle East, en başta inşaat ve tekstil sektörlerinden önemli karar mercilerini çekti. Hem Orta Doğudan hem de Türkiye'den özel olarak konuk edilen satın alma grupları ve satıcı delegasyonları, fuarın başından sonuna kadar faydalı bir ticaret hacmi oluşturdu.
 
  Geleceğin Fikirleri İnovasyon Haftasında Buluşuyor 8:28
Bu yıl 20. kuruluş yıldönümünü kutlayan Türkiye İhracatçılar Meclisi, bu yılki Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerini 28-30 Kasım tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenliyor. TİM, Türkiye İnovasyon Haftası ile inovasyon ve Ar-Ge'nin Türkiye ekonomisi ve ihracatında taşıdığı önemi bir kez daha Türkiye gündemine taşıyor.
 
  Halı İhracatı Türkiye Ekonomisini Uçuracak 14:21
Halıcılık sektörü Domotex Middle East İstanbul Fuarı ile dünyaya açıldı. Domotex Middle East İstanbul, bu yıl 7-10 Kasım tarihleri arasında Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleşti. Türkiye'nin uluslararası halı sektöründeki yüzü olan fuarın açılışında İstanbul Halı İhracatçıları Birliği "7. Halı Tasarım Yarışması'nın sonuçlarını açıkladı.
 
  Flora Halı, Avrupa İnovasyon Ödülünü Aldı 8:12
Flora Halı 'Kokulu Halı' serisiyle, Almanya Frankfurt'ta düzenlenen 6. Uluslararası Avrupa Kalite Zirvesinde, inovasyon ödülüne layık görüldü.
 
  Genç Tasarımcılar Ödüllendirildi 18:3
İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB), 7. Halı Tasarım Yarışması'nın sonuçlarını açıkladı. İHİB'den yapılan açıklamaya göre, yarışma, hem halıcılık sanatının gelişmesine yardımcı olmayı hem de sektöre süreklilik ve canlılık kazandıracak genç halı tasarımcılarını keşfetmeyi hedefliyor.
 
  Zemin Sektörü Bu Fuarda Buluşuyor 14:33
Türkiye'nin ve Ortadoğu bölgesinin halı ve zemin kaplamaları alanındaki en büyük fuarı DOMOTEX Middle East, kapılarını ziyaretçilerine açtı. İstanbul’daki 2. yılında yine uluslararası dev markalara ev sahipliği yapan fuar büyük ilgi görüyor.
 
  DOMOTEX Middle East ve R+T Turkey kapılarını birlikte açıyor! 11:33
İki Alman devi Türkiye’de güç birliği yaptı. Sektör devlerini Türk yatırımcılarla buluşturan iki büyük fuar firması Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. ve Messe Stuttgart bir ilke imza atarak Türkiye’de güç birliği yaptı.
 
  Büyükekşi:”Türkiye Ekonomisi Büyüyor” 9:27
Türkiye'nin Ekim 2013 ihracat rakamlarını Çorum'da düzenlenen basın toplantısıyla açıklayan Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye ve dünya ekonomisi hakkında değerlendirmelerde bulundu.
 
  Ekim İhracatı 11Milyar 865 Milyon Dolar Oldu 8:52
Türkiye'nin ekim ayı ihracatı geçen yılın aynı ayına göre, yüzde 1,5 artışla 11 milyar 865 milyon dolar oldu. Yılın ilk 10 ayında toplam ihracatımız ise yüzde 0,2 azalarak, 124 milyar 357 milyon dolar oldu.
 
  Royal Halı, Sanatın Ve Sanatçının Yanında 9:55
‘Cumhuriyetin 90. Yılında 90 Eser’ konulu Uluslararası Mozaik Yarışması Ödül Töreni Gaziantep Ticaret Odası'nda gerçekleşti. Yarışmanın sponsorlarından olan Royal Halı, sporun yanı sıra sanata ve sanatçıya da verdiği destekten dolayı plakete layık görüldü.
 
  Evinizi Kendi Tasarımınızla Renklendirin 11:54
Kış ayları başlarken evinize renkli bir dokunuş yapmak ister misiniz? Makine halısı yerine evinizde yapabileceğiniz ponpon halı ile renkli mekanlar yaratabilirsiniz.
 
  Atlas Halı "İNOVASYON Türkiye 2013" Fuarına Damgasını Vurdu 9:2
Atlas Halı, İstanbul Fuar Merkezi CNR'da düzenlenen "İnovasyon Türkiye 2013" fuarında, Nano Halılarını sergilediği ve ziyaretçilere deneyimleme fırsatı sunduğu standı ile büyük ilgi gördü.
 
  Halılara Sanatsal Dokunuş! 13:54
Romalı sanatçı Angelo Bucarelli'nin İstanbul'un en eski hamamı Küçük Mustafa Paşa'da gerçekleştirdiği "Su. Aşkın Gözyaşları Gibi" adlı enstalasyonunu birçok sanatsever ilgiyle izledi.
 
  Royal Halı’dan Mimar Arman Akdoğan’a Ödül 10:7
ARKIMEET 2013’de ‘Genç Mimar’ ödülüne layık görülen Mimar Arman Akdoğan'a bir ödül de Royal Halı’dan. Akdoğan, kendi halısını tasarlayacak, Royal Custom Design da ona özel dokuyacak.
 
  Halı Fabrikasında Üzücü Olay 20:57
Gaziantep 4'üncü Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan halı fabrikasının atölye kısmında buharla çalışan fiske kazanının patlaması sonucu 1 işçi öldü, 2 işçi de hafif yaralandı
 
  San Marino kadar halı üretecek 11:21
Bu yıl 52 milyon metrekare halı imal etmeyi planlayan Erdemoğlu Holding, enerji ve inşaata giriyor. 500 milyon dolarlık bütçe ayıran Erdemoğlu, İstanbul'da hem rüzgâr santralı yapacak hem de konut üretecek Merinos’un patronu Erdemoğlu, İstanbul’daki 500 milyon dolarlık rezidans projesinde Porsche’nin tasarımcısının imzasının olduğunu söyledi.
 
  Kühnel “Sektör profesyonelleri bu fuarda” 11:12
Hannover Messe İstanbul Genel Müdürü Alexander Kühnel 2. Yılında Domotex Middle East fuarını değerlendirdi. Fuarın bu günü, geleceği ve hedefleri ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Kühnel “Sektörün profesyonellerinin Domotex Middle East’e yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.
 
  Yapıda Estetik İçMimarlar İle Sağlanır! 13:48
İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan Domotex Middle East Fuarı’nda, 9.Kasım.2013 tarihinde yapılacak İçmimarların İnşaat Sektöründeki Yeri başlıklı YES 2013 Forumu, iç mimari alanında önemli gelişmelere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
 
  200’üncü Showroom Gaziantep’e 13:41
Yenilikleri ve AR-GE’ye yaptığı yatırımlarla halıcılıkta fark yaratan Royal Halı ve Pierre Cardin Halı, Türkiye’de 200’üncü showroom mağazasını Gaziantep’te yeni açılan Forum AVM içerisinde hizmete sundu.
 
  Büyükekşi:"Demokratikleşme, ekonomiye de ivme kazandıracak” 12:51
TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi Artvin’de yaptığı toplantıda demokratikleşme paketi ve ekonomik gelişmeler ile ilgili açıklamalarda da bulundu. “Kendimizi yenilemenin başlangıç noktasının da Yeni Demokratikleşme paketinden geçtiğine inanıyoruz.” Diyen Büyükekşi açıklamalarına şöyle devam etti.
 
  Eylül Ayı İhracat Rakamları Artvin’de Açıklandı 12:45
Türkiye'nin eylül ayı ihracatı geçen yılın aynı ayına göre, yüzde 11,1 artışla 12 milyar 555 milyon dolar oldu. Yılın ilk 9 ayında toplam ihracatımız ise yüzde 0,6 artarak, 111 milyar 980 milyon dolara yükseldi. Birlik kaydından muaf ihracat kalemleri hariç, net mal ihracatına baktığımızda, ilk 9 aydaki kümüle artış performansımız yüzde 5,6 oldu.
 
  22. İran El Dokuma Halı Fuarı 13:14
El dokuması halıcılığında dünya pazarının yüzde 40’ını elinde bulunduran İran, 22. İran El Dokuması Halı Fuarı'na ev sahipliği yapıyor. Başkent Tahran’da düzenlenen fuarda, İran’ın farklı yörelerine ait sanat eseri değerindeki halılar yerli ve yabancı ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
 
  Tüketicinin Kafası Karışık! 9:28
Aylık Tüketici Eğilim Anketi ile tüketicilerin kişisel mali durumlarına ve genel ekonomiye ilişkin mevcut dönem değerlendirmeleri ile gelecek dönem beklentileri ölçülmekte ve yakın gelecekte yapılması planlanan harcamalarına ve tasarruflarına ilişkin eğilimleri saptanmaktadır.
 
  Royal Halı’dan Mekana Ayak Uyduran Halılar 8:52
Custom Design sayesinde mekanın şekline ayak uyduran, istenilen desen ve ebatta halı yaptırmak mümkün.
 
  “Halıcılar Gecesi” ni Halının Merkezinde Kutladılar 9:39
Gaziantep’de bu yıl 6’ncısı yapılan Ortadoğu Halı ve Dekorasyon Fuarı’na İzmirli halıcılar 120 kişilik dev bir heyetle katılırken, HALIMDER’in 8’nci kuruluş yıldönümü için ikinci kez düzenlenen Halıcılar Gecesi’nde ikili ilişkiler daha da güçlendi.
 
  Halı’nın Tarihi Bu Müzede Sergilenecek 17:32
İstanbul'un yeni bir halı müzesine kavuşmasına sayılı günler kaldı. Ayasofya Müzesi'nin arkasında açılacak halı müzesi hakkında bilgi veren Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem, müzede 1200’lü yıllardan başlayan ve günümüze kadar devam eden birçok halı örneklerinin bulunacağı söyledi.
 
  Dünyanın Halısını Üretiyoruz 12:56
2013 yılının ilk altı ayında halı ihracatının ülkemizin toplam ihracatı içerisindeki payı bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla % 0.14 oranında artarak % 1.43’e yükselmiştir. Aynı dönemde Türkiye’nin toplam ihracatı % 2.5 artmışken halı ihracatı 1 Milyar dolar seviyesini aşarak % 13.1 oranında ihracat artışı gerçekleşmiştir.
 
  Büyükekşi:”Büyüme Rakamları Beklentileri Karşılıyor” 9:28
TÜİK'in açıkladığı 2. çeyrek büyüme rakamlarını değerlendiren TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, ihracatçıların büyüme beklentisinin gerçekleştiğini ifade etti. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, büyüme rakamlarını şöyle değerlendirdi:
 
  Bütçe Fazla Verdi, Dolar 2 TL’nin Altında 9:14
Yılın ilk 8 ayında bütçe gelirleri giderleri aştı. Maliye Bakanı Şimşek, “Vergi ve özelleştirme gelirlerinin güçlü seyretmesi etkili oldu” dedi.
 
  Kaşmir Halı’nın “Kutsal” Çalışması 20:36
GÜLSAN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu, Kaşmir Halı olarak gerçekleştirilen Mescid-i Aksa Camii halı taban döşemeleri çalışmalarının ardından talep gelmesi halinde Mekke ve Medine’de bulunan kutsal mekanlara Kaşmir Halı döşeyebileceklerini söyledi.
 
  BARTIK “ Türkiye’nin En Büyük Fuarlarından Birini Gerçekleştirmenin Gururunu Yaşıyoruz” 20:29
Dört gün boyunca açık kalan uluslararası Ortadoğu Halı Fuarını 13 bin 816 yerli 10 bin 241 yabancı olmak üzere toplam 24 bin 237 kişi ziyaret etti. GTO Başkanı Bartık, dünya halı üretim merkezi Gaziantep’in dev bir organizasyonu ev sahipliği yaptığını ve Türkiye’nin en büyük fuarlarından birini başarıyla gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını belirtti.
 
  Halınızı Kişisel Danışmanınız Belirlesin 14:24
Halı seçiminde yaşanan kararsızlığı ortadan kaldıracak yenilik MyHome Halı’dan geldi. MyHome Halı kişisel halı danışmanlığıyla bu yükü bayanların üzerinden almasının yanında vereceği hizmet ile tüketicilerin halı seçerken onlarca halıyı yere serip kaldırma devrini'de tarihe gömüyor.
 
  Ödüllü Tasarımlar Büyük İlgi Gördü 11:40
Açılışı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Ortadoğu Halı Fuarı’nda 4. Halı Desen Tasarım Yarışmasında ödül alan halılar ‘da sergilendi, sergilenen ödüllü yeni halı tasarımları büyük ilgi gördü.
 
  Kaşmir Halı’ya Üst Düzey İlgi 8:57
Uluslararası Ortadoğu Halı Fuarı’na damgasını vurarak yeni halı koleksiyonlarını sergileyen Kaşmir Halı, ziyaretçi akınına uğradı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve beraberindeki heyetinde beğenisini kazanan Kaşmir Halı, yurt içi ve yurtdışından gelen binlerce ziyaretçinin ilgi odağı oldu.
 
  Royal ve Pierre Cardin Halı 2014 Koleksiyonları Büyük İlgi Gördü 8:49
Royal Halı ve firmanın lisanslı markası Pierre Cardin Halı, Gaziantep’te düzenlenen Ortadoğu Halı ve Dekorasyon Fuarı’nda 2014 yılı koleksiyonlarını tanıttı. Dünyanın ilk ‘3 etkili’ ve sigortalı halısını piyasaya sunan Royal Halı’nın, modelleri, Türk ve yabancı ziyaretçilerin beğenisini kazandı.
 
  Uluslararası Ortadoğu Halı Fuarı Açıldı 8:40
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep'te katıldığı 'Uluslararası Ortadoğu Halı Fuarı'nın açılış töreninde yaptığı konuşmada Rusya'da yapılan G-20 zirvesiyle ilgili açıklamalar yaptı.
 
  TİM Başkanından Firmalara Kur Uyarısı 9:44
Dünya ekonomilerindeki gelişmelerle ilgili değerlendirmelerini paylaşan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, gelişmiş ülkelerdeki toparlanma belirtilerinin güçlendiğini fakat dış ticaret verilerinin durağan seyrettiğini, Çin'in verileri hariç bakıldığında, dünyanın ilk 69 ülkesinin ihracatının yüzde 0,1 gerilediğini bildirdi.
 
  Ağustos İhracatı 10.5 Milyar Dolar 9:33
Türkiye'nin ağustos ayı ihracatı geçen yılın aynı ayına göre, yüzde 1,4 artışla 10 milyar 594 milyon dolar oldu. Yılın ilk 8 ayında toplam ihracatımız ise yüzde 1,3 artarak, 98 milyar 887 milyon dolara yükseldi.
 
  Halının Devleri Sahne Alıyor 13:22
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) koordinasyonunda Gaziantep Halıcılar Dokumacılar ve Benzeri esnaf odası işbirliği ile düzenlenen Marka Fuarcılık tarafından Organize edilen Uluslararası Ortadoğu Halı Fuarı Perşembe günü saat 14.00’da Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenecek törenle 6. kez kapılarını aralayacak.
 
  2013 Tasarım Ödülleri Sahibini Buldu 13:15
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği ve Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu işbirliği ile düzenlenen 4. Halı Desen Tasarım Yarışması ödül törenine katılan GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, öğrencilerin mesleki alanda sahaya inmesi gerektiğini vurgularken, Halı İhracatçı Birlikleri Başkanı Salahattin Kaplan ise sektörün yeni tasarımcılara ihtiyaç duyduğunu ifade etti.
 
  Halı’da Geri Dönüşümün Adı “Interface” 8:43
Karo halı imalatçısı Interface, alışılmış kalıpları kırmak konusunda sınır tanımıyor. Karo halılar ile sıradan tasarım sınırlarının ötesine geçen Interface şimdi de çevresel ve sosyal sorumlulukta, sürdürülebilirlikte ve ürün tasarımında yeni bir çığır açıyor.Net Effect adını taşıyan yeni modüler seri, hem okyanusun enerjisinden hem de gittikçe kirlenen halinden atık balıkçı ağları, yükselen asit, kirlilik ve iklim değişimleri sebebiyle tehlike altında bulunan doğal ortam esinlenilerek yaratıldı
 
  Uşak Halıları Müzesine Kavuştu 8:12
Halı Müzeleri çoğalmaya başladı. Uşak halılarının yaşatılması ve yeni nesle sevdirilmesini hedefleyen Uşak Belediyesi Halı Kilim Müzesi'ni açtı. Kentte yaşayan ve kente gelen ziyaretçilerin hizmetine açılan müzede duyguların tercumanı olan kilimlerin tarihi yolculuğu da ziyaretçilere sunulacak.
 
  Domotex Middle East, İnşaat Sektörünün’de İlgisini Çekiyor 14:15
İnşaat sektöründeki yükseliş nedeniyle, ağırlıklı halı firmalarının rağbet ettiği fuar, zemin kaplama çözümleri sunan çok sayıda önemli markaya ev sahipliği yapacak
 
  4. Tasarım Yarışması Ödül Töreni 30/08/2013 13:45
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği, makine halısı sektörünün ihtiyaç duyduğu özgün tasarım ve nitelikli tasarımcı ihtiyacını gidermek için önemli bir adım daha atmıştır. Artık gelenekselleşen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Halı Desen Tasarım Yarışması”na başvurusu yapılan eserler, göz kamaştırmıştır.
 
  ABD Pazarına İhracat Payı Artacak 30/08/2013 13:15
Dünya halı ihracatının yarısından fazlasını elinde tutan Türkiye’nin en büyük alıcı ABD pazarına ihracatının arttırılması hedeflendiğini belirten Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Selahaddin Kaplan, “Halı ihracatındaki payımızı arttırmak ve yeni pazarlar bularak ihracat hedeflerimizi yakalamak için her türlü pazar araştırmasını yapıyoruz.” dedi.
 
  Merinos Çalışanları Bülent Serttaş İle Coştu 26/08/2013 12:1
Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen ve geleneksel hale gelen Merinos Bahar Şenlikleri bu yıl Sanatçı Bülent Serttaş’ı ağırladı. Kurumda 15. yılını tamamlayan Merinos çalışanları, plaket ve altın ile ödüllendirildi.
 
  Halı Yan Sanayi’de Bu Fuarda 26/08/2013 10:57
Ortadoğu Halı Fuarına sayılı günler kaldı.
 
  Flora Halı, Kokuyu Teknoloji İle Birleştirdi 26/08/2013 9:24
Üretimiyle Türk Halı Sektörünü dünyanın zirvesine çıkaran Gaziantep, dokumada olduğu gibi halı markası çıkarmada da verimli. Bugüne kadar halının ipliğini üreten Gürteks, piyasaya Flora markasıyla girdi ve hedefini ilk 3 olarak belirledi.
 
  Dolar 2,00'i test etti. 26/08/2013 9:23
FED'in varlık alımlarına ilişkin belirsizlik ve güçlü gelen ABD verilerinin etkisiyle doların gelişmekte olan ülke para birimlerine karşı değer kazanmasının ardından Türk lirasında görülen değer kayıpları sürüyor.
 
  15. Yağcıbedir Halı, Kültür ve Sanat Günleri 21/08/2013 8:43
Sındırgı ilçesinde bu yıl 15'incisi düzenlenecek "Yağcıbedir Halı Kültür ve Sanat Günleri"ne 8 yabancı ülkeden halk oyunları ekipleri katılacak. Türkiye'de yaklaşık 3 bin yıllık kültürü olan dünyaca ünlü el dokuması Yağcıbedir halısını yaşatmak ve gelecek nesillere tanıtmak amacıyla yapılacak etkinlik, 31 Ağustos-3 Eylül'de gerçekleştirilecek.
 
  Niğde Halıları Emin Ellere Teslim 18/08/2013 17:8
Niğde’nin tarihi sokağı Cullaz Sokak’ta bulunan Otantik Desenli Niğde halıları projesinin önemli bir parçası olan 'Niğde Halı Müzesi, Niğde Valisi Necmettin Kılıç ve protokol üyelerinin katılımıyla açıldı.
 
  Halı İhracatçıları İstikrarını Koruyor 16/08/2013 8:45
Temmuz ayında ihracatını en fazla arttıran sektör, Yüzde 130 artışla zeytin ve zeytinyağı sektörü oldu. Tütün mamullerinin ihracatı yüzde 120, Gemi ve Yat sektörümüzün ihracatı ise yüzde 54 arttı. Halı ihracatı ise aylık bazda yüzde 9.6 artışla istikrarlı büyümesine devam etti.
 
  Padişah Halı Yaz Fırsatları 23/07/2013 14:17
Halıcılıkta öncü ve önder rol üstlenen ve Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Padişah halı büyüyerek gelişmeye devam etmektedir. Kısa süreler içerisinde toplam kalite felsefesiyle, halı sektöründe filizlendireceği yeni markalarla, başta müşterileri olmak üzere tüm çalışanları ve tedarikçilerinin tatminini hedefleyen Padişah Halı; AR-GE ile çağdaşlığı ilke olarak benimsemiş, modada belirleyici, yenilikçi ve lider yeni üretim ve hizmet kurumlarını sektöre kazandırmayı hedeflemektedir.
 
  Yıl Sonu Tahminler Revize Edildi 22/07/2013 9:46
Yıl sonuna ilişkin piyasaya ilişkin tüm rakamlarda revizyona giden banka ve aracı kurumlar dolar kuru tahminlerini 1.80 liradan 1.90 liraya, faiz beklentilerini yüzde 5'lerden yüzde 8'lere çıkartırken, endeks öngörülerini ise 95 binden 80 bine düşürdü.
 
  Dokuz Ayda Üç Yüz Halı Dokudular 21/07/2013 22:59
Ülkelerinde yaşanan savaş nedeniyle sığındıkları Türkiye’de, Adıyaman çadır kentine yerleştirilen Suriyelilerin her türlü ihtiyacı karşılanıyor. Halk Eğitim Merkez (HEM) Müdürlüğünün açtığı el sanatları ve halıcılık kursunda meslek öğrenen Suriyeliler, ürettikleri ürünlerle de aile bütçesine katkı sağlıyor.
 
  Halı’nın Kalitesi İpliğinden Anlaşılır 20/07/2013 23:11
İplik hayatımızda bir çok alanlarda kullandığımız halı, kumaş, giyim vs ürünlerin; ham pamuk, yün , polyester yada keten gibi elyaf özelliği olan liflerin belli bir kütleyi oluşturacak şekilde bir araya getirilerek aralarındaki bağlantının çeşitli yollarla güçlendirilmesi ile, Makine yada dokuma tezgahlarında bükülerek oluşturulduğu işlenebilir Tekstil ham maddesidir.
 
  Romans Halı’dan Her Eve Her Bütçeye Üstün Kalite 18/07/2013 16:4
Halı sektörünün gelişimine yaratıcı fikirlerle katkı sağlayan Romans Halı 2013 yaz sezonuna birbirinden iddialı desen ve kaliteleri ile merhaba dedi. Romans Halı Öncü ve yenilikçi çalışmalar ile sektörün lider firmaları arasında kalmayı başarmıştır.
 
  Halı Sektörüne 15 Yeni Tasarımcı Katıldı 16/07/2013 11:21
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) tarafından halı üreticilerine yönelik istişare toplantısı düzenlendi. Sektördeki gelişmeler, insan kaynakları sorunları ve ihracat rakamlarının değerlendirildiği toplantıda 'Bilgisayar Destekli Halı Desen Tasarım Eğitimini' başarıyla tamamlayan 15 kursiyere sertifikaları verildi.
 
  Teknolojinin bilinen son hali “Cintiq” 16/07/2013 10:59
Cintiq 24HD, Cintiq ailesinin amiral gemisidir ve profesyonel kullanıma yönelik tasarlanmıştır. Wacom'un bu etkileşimli kalem-ekranı, 3B tasarım, animasyon, oyun geliştirme, endüstriyel tasarım ve görsel efekt alanlarında çalışıp, bundan böyle görsel kalitesinden, ergonomi ve rahatlığından ödün vermek istemeyen herkes için yeni bir standart getiriyor.
 
  Merinos Halı’da Yaz Fırsatları 13/07/2013 15:56
Parça halı’da Türkiye ve Dünya’nın lider halı üreticisi Merinos, 2013 yaz sezonunu da kampanyalar ile açtı. Yeni evlenecek çiftlere en son koleksiyonları alma fırsatı sunan kampanyada ödeme seçenekleri de halı ihtiyacı olan müşteriler düşünülerek yapılmış.
 
  Son 10 Yılın Girişimci Profili 11/07/2013 13:55
Girişimcilik kavramı son 10 yılda önemli bir değişimden geçiyor. Eskiden girişim yapmak için en önemli araç finansmanken artık risk alabilmek daha önemli bir etken. Son dönemde bu şekilde başarıya ulaşan bir çok girişimci hikayesine rastlamak mümkün. Birçoğunun ortak özelliği ise başlangıç aşamasında yatırım sermayesine sahip olmamak. Çoğu orta sınıf ailelerden geliyor.
 
  Ar-Ge ve Değişen Hayat 11/07/2013 10:15
Türkiye’nin gelişmiş ülkelerle rekabet edebilmesi ve ekonomik olarak tam bağımsız bir ülke olabilmesinin yolu AR-GE’den geçmektedir. Sadece tüketen değil aynı zamanda üreten bir toplum olabilmek ve bu anlamda farklılaşabilmek için AR-GE’ye dayalı ekonomi politikaların yoğunluk kazandığı ülkemizde halı firmalarımız da bu stratejiye ayak uydurmayı başardı.
 
  Sanat Halı Tasarımlarına Tüketiciden Tam Not 10/07/2013 10:42
Kartal Halı Markasının 27 yıllık sektör tecrübesini arkasına alarak üretime başlayan Sanat Halı, kısa sürede yurt içinde ve yurt dışında halı sektöründeki seçkin markalar arasındaki yerini aldı. Bugün, 1100 kişilik çalışanı ile 10 milyon m2 üretim kapasitesine sahip olan Sanat Halı, aynı zamanda hammadde ihtiyacında dışa bağımlılığı minimize etmek için Sanat Halı iplik tesislerini de kurdu.
 
  Halı İhracatına Genel Bakış 04/07/2013 22:21
Ülke ekonomisini ayakta tutan ihracat, son zamanlarda yapılması daha da zorlaşan ekonomik hareket olarak karşımıza çıkmakta. Avrupa’da yaşanan ekonomik daralma ve dünya ekonomisinin çalkantılı olmasına, çevre ülkelerde yaşanan siyasi karışıklıklar eklenince ihracat yapmanın nasıl zorlaştığını tahmin etmek zor olmasa gerek.
 
  Haziran Ayı Zam Şampiyonu “Halı”Oldu 02/07/2013 12:27
İstanbul'un zam şampiyonu halı oldu İstanbul Ücretliler Geçinme Endeksi'ne göre Haziran ayında fiyatı aylık bazda en fazla artan ürün yüzde 35.64 ile halı, yıllık bazda fiyatı en fazla artan ürün ise yüzde 118.46 oranı ile çocuk bluzu oldu.
 
  İhracatta Tebessüm Ettiren Artış 02/07/2013 8:47
Türkiye'nin Haziran ayı ihracatı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0,6 artışla 11 milyar 832 milyon dolar oldu. Yılın ilk yarısında toplam ihracatımız yüzde 2,5 artarak 74 milyar 661 milyon dolara yükseldi. Bu yılın tamamı için ulaşmak istenilen hedefe 85 milyar 338 milyon dolar kaldı. Son 12 aylık ihracatımız ise yüzde 7,5 artışla 152 milyar 828 milyon dolar oldu.
 
  Bu Gurur Royal Halı’nın 01/07/2013 11:1
Royal Halı İplik Tekstil Mobilya Sanayi Ticaret Anonim Şirketi'ni ziyaret eden Gaziantep Vergi Dairesi Başkanı Erol Çember, kurumlar vergisi rekortmenleri listesinde yer alan firmaya vergi ödemede gösterilen duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.
 
  Yeni Tasarımcılar Geliyor 30/06/2013 10:49
Halı sektörün ihtiyacı olan desen tasarım alanında insan kaynağı kapasitesini geliştirmek ve yeni tasarımcıların sektöre kazandırılmasını sağlamak amacıyla Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen "Bilgisayar Destekli Halı Desen Tasarım Eğitimi"nde sona yaklaşıldı. Kursiyerleri ziyaret eden Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçı Birlikleri Başkanı Salahaddin Kaplan sektörle ilgili bilgiler vererek öğrencilerle sohbet etti.
 
  Tarihi Bozalan Halıları Geçim Kaynakları Oldu 29/06/2013 10:32
Milas'a bağlı Bozalan Köyü'nde yaşayan kadınların aile ekonomisine katkı sağlamak için dokudukları halılar, Ortaca'da satışa sunuldu. Bozalan köyünde yaşayan kadınlar tüccarlardan aldıkları yünleri kendileri kök boyalarıyla renklendirip halı dokumasında kullanıyor
 
  Psikolojik Sınır Aşıldı, Yeni Hedef Zirve 17/06/2013 19:26
Ortadoğu yeniden yapılanırken bölgeyi bu yılın hedef pazarı olarak gören Türkiye halı sektörü, 2012 yılında 2 milyar doları bulan ihracat rakamını 2013 yılında daha da yukarı çekerek, dünyanın en büyük üç halı tedarikçisi arasında bulunmaya devam etmek istiyor. Türkiye halı sektörü son yıllarda dış pazarda ortaya koyduğu performans ile dünyanın en büyük üç tedarikçi ülkesinden biri konumuna geldi.
 
  Halı ve Kilimlerde Selçuklu Motifleri 17/06/2013 19:0
Üniversite öğrencileri tarafından dokunan halılar tarihi yeniden yaşatıyor. Bitlis Eren Üniversitesi Ahlat Meslek Yüksekokulu Mimari Dekoratif Sanatlar Bölümü öğrencileri, Selçuklu motifleri başta olmak üzere yöreye özgü desenleri, halı ve kilimlere işliyor.
 
  Halı Sektörü, Yeni Tasarımcılarını Arıyor 05/06/2013 9:27
İHİB Halı Tasarım yarışmasının bu yıl 7. si düzenlenecek. İHİB, geleceğe yatırım yapmak ve ülkemizdeki yeni yeteneklere fırsat kapılarını aralamak amacıyla, Türkiye'nin en kapsamlı “Halı Tasarım Yarışması”nın altıncısını düzenliyor. Her yıl düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen yarışmamız, hem halıcılık sanatının gelişmesine yardımcı olacak hem de sektöre süreklilik ve canlılık kazandıracak genç halı tasarımcılarını keşfetme amacı gütmektedir.
 
  Strateji, Vizyon ve Hedefler “ TİMAKADEMİ2023” İle Hayat Buluyor 05/06/2013 9:0
Devlet politikası haline gelen "2023 500 milyar dolar ihracat hedefinin” mimarı olan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ihracatçı firmaların strateji, vizyon ve hedeflerini kurgulamaları için TİMAKADEMİ2023′ün finansman çözüm ortağı HSBC Türkiye, iletişim çözüm ortağı Vodafone Türkiye, sınaî mülkiyet hakları çözüm ortağı ise Destek Patent olacak.
 
  Halı Ve Zemin Dünyasının Son Trendleri Bu Fuarda 29/05/2013 11:24
Domotex Middle East, Halı ve Zemin Fuarı, İstanbul’daki 2. yılında yine uluslararası dev markalara ev sahipliği yapacak. Bu yıl İstanbul’da ikincisi düzenlenecek olan DOMOTEX Middle East, halı ve zemin dünyasının son trendlerini ziyaretçileriyle buluşturmaya hazırlanıyor.
 
  Halı Bizde Ama Bayramı Türkmenistan’da 27/05/2013 13:48
Türkmenistan'da 1992 yılından bu yana halı bayramı coşkulu ile kutlanıyor. Her Mayıs ayının son Pazar günü kutlanan halı bayramı etkinlikleri çerçevesinde Aşkabat'taki Halı Müzesi'nde halı sergisi düzenlendi. Bu alanda dünyada halı bayramını yapan tek ülke Türkmenistan oldu.
 
  Yurt Dışı Halı Fuarı Katılımcılarının Dikkatine! 27/05/2013 11:31
Halı İhracatçılarının ticaretlerini dünya geneline yaymak için sıkça başvurdukları yurtdışı fuarlarına yeni düzenlemeler getirildi. Yapılan düzenlemeler ile birlikte yurtdışı fuar destekleri usul ve esasları önemli değişikliklere uğradı. GAİB resmi sitesinde yapılan açıklamaya göre;
 
  Halı Tasarım Yarışması’nda Finalistler Belli Oldu 27/05/2013 8:36
Güneydoğu Halı İhracatçı Birlikleri ile Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Naci Topçuoğlu Meslek Yüksek Okulu tarafından ortaklaşa düzenlenen ve bu yıl dördüncüsü yapılan Halı Tasarım Yarışması büyük ilgi gördü. Yarışmayla ilgili yapılan ilk duyuruların ardından 233 eserin katıldığı desen tasarım yarışmasında yapılan ilk elemelerin ardından 190 yarışmacının eseri yarışmaya katılmaya hak kazandı.
 
  Halı Sektör Kurulu Toplantısında Önemli Kararlar Çıktı 27/05/2013 8:13
Güneydoğu Anadolu İhracatçı birlikleri (GAİB) ev sahipliğinde Gaziantep’te gerçekleştirilen Halı Sektör Kurulu toplantısı tamamlandı.2023 ihracat hedefi olarak 5.5 milyar dolar hedefin belirlendiği toplantıda sektörün genel sorunları ve çözüm önerileri de tartışıldı.
 
  Bu Halı’da Sultan’ın İmzası Var 22/05/2013 7:44
Türk Sineması’nın Sultanı Türkan Şoray, Gaziantep’te Zirve Üniversitesi’nin düzenlediği Zirve Fest 2013’ün konuğu oldu. Zirve Üniversitesi öğrencileri Türkan Şoray’a oldukça ilgi gösterirken, Şoray, sinema hakkında öğrencilerin sorularını cevapladı. Şoray daha sonra Royal Halı’nın standına geçerek Ebru Halı yaptı. Royal Halı’nın, Türk el sanatının halıyla birleştirdiği Ebru Halı hakkında bilgiler alan Şoray’a Ebru Halı hediye edildi.
 
  İhracatçılar Barış Sürecine İnanıyor 16/05/2013 12:6
TİM eğilim anketine göre ihracatçılar, yüzde75,8 gibi Türkiye ortalamasının üstünde bir oranla sürecin başarılı olacağına inanıyor. Yurtiçinde yeni yatırım yapmayı planlayan ihracatçıların yarısı yatırımını 6'ıncı bölgede yapacak. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi,"Türkiye ile ABD arasında;AB ile ABD arasında yapılacak anlaşmayla eş zamanlı olarak serbest ticaret anlaşması yapılmasını istiyoruz”
 
  Leke Tutmayan Halılara Büyük İlgi 13/05/2013 8:12
Evde en çok tüketilen çay, kahve ve süt başta olmak üzere bütün meyve suları dökülmelerinden sonra leke yapmayan ürünlerine gösterilen ilgiden memnun olan Atlas Halı Genel Müdürü Meriç Bebitoğlu, "Bu ürün satışlarımızda patlama meydana getirdi, bayi adedimizi artırdı ve artırıyor." dedi.
 
  Duayen Sanayici Bossan Halı’yı Ziyaret etti 10/05/2013 7:41
Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevini 15 yıl boyunca başarı ile yöneten ve bu yıl görevini bırakarak Gaziantep Sanayi Odası İstişare Kurulu Başkanlığı görevine geçen Abdulkadir Konukoğlu, GSO Başkanı Adil Konukoğlu ile birlikte Bossan Halı'yı ziyaret etti.
 
  İhracat Rakamları Yüzleri Güldürdü 06/05/2013 8:17
Türkiye'nin nisan ayı ihracatı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,9 artışla 11 milyar 870 milyon dolar olarak gerçekleşti. İlk 4 ayda ihracat yüzde 5 artarak 48 milyar 943 milyon dolara yükselirken son 12 aylık ihracat ise yüzde 11 artışla 153 milyar 485 milyon dolar oldu.
 
  Sanat Halı Yeni Fabrikasıyla Kafkaslar’ı Ele geçirecek 30/04/2013 10:11
Türkiye ihracat şampiyonları arasında yer alan, 2013 yılı ilk çeyreğinde Gaziantep İhracatçılar Birliği (GAİB)'nin yapmış olduğu araştırmaya göre halı ihracatında Türkiye 2.'si ve Gaziantep 1.si olan Kartal Tekstil'in Türk halı sektörüne kazandırdığı markası Sanat Halı, yurt içinde ve yurt dışında hızla büyümeye devam ediyor.
 
  Royal Halı Borsa İstanbul’da 30/04/2013 9:37
Dün İtibariyle Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görmeye başlayan Royal Halı’nın Halk’a arz’ı tamamlandı. Royal Halı’nın halka arzında 24-25-26 Nisan tarihlerinde 4,35 – 4,75 TL fiyat aralığından talep toplanmıştı. Nihai halka arz fiyatı 4,45 TL olarak belirlendi. Sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla halka arz edilen ek satış dahil toplam 17 milyon 250 bin lira nominal değerli payların tamamı satıldı.
 
  Sanat Halı’dan “Kararlı Kadınlara” Hediye Var 27/04/2013 22:25
Sanat Halı, yaşamın her alanında aktif bir rol oynayan kadınları, özel olarak hazırladığı kararlikadinlar.com web sitesinde bir araya getiriyor. Günümüzde iş, kariyer, ev, çocuk, özel ve sosyal konular başta olmak üzere, pek çok önemli konuya kadınlar karar veriyor.
 
  Alman Fuarcılığı Türkiye’de Yaygınlaşacak 25/04/2013 8:10
Almanya’da yıl içinde birçok fuar düzenleyen Alman fuarcılık şirketleri dünyanın birçok bölgesinde de organizasyonlar yapıyor. Son zamanlarda Alman şirketlerinin yoğunlaştığı ülkelerin başında Türkiye geliyor. Almanlar açısından Türkiye bölgeye açılmak için de önemli bir nokta.
 
  Royal Halı halka açılıyor 22/04/2013 12:44
Naksan Holding’e ait olan Royal Halı sermayesinin yüzde 25’ini halka arz ediyor. Halka arzda talep toplama tarihleri 24-25-26 Nisan, fiyat aralığı 4,35-4,75 TL olarak belirlendi. Ak Yatırım’ın konsorsiyum lideri olduğu halka arzda toplam 28 aracı kurum yer alıyor
 
  Trendler nasıl belirleniyor? 18/04/2013 13:11
Trend kelime anlamıyla belirli değişkenler kümesinin aynı doğrultuda ve zaman içinde gösterdikleri düzenli değişim anlamına gelsede moda sektörü ile içi içe olan firmalar daha basit anlamını bulmuş ve tüketici eğilimi olarak tanımlamışlardır.
 
  Türklerin İnsanlığa En Büyük Armağanı “Halı” 14/04/2013 17:42
Türk kültüründe halı, sadece bir yaygı olmanın ötesinde çok daha derin mitolojik ve sembolik anlamlar taşımaktadır. Tarihte bir çok ressam ve şair halı motiflerini çalışmalarına konu edinmişlerdir. Bunun son örneği ABD’de resim sergisi açan ünlü ressam Devrim Erbil’in çalışmalarında karşımıza çıkıyor.
 
  Bu Hastane Halılara Özel 11/04/2013 8:28
Muğla'daki halı hastanesinde dünyanın dört bir yanından gelen halı ve kilimleri onaran Erdoğan Ildız, metrekaresinde 1 milyon ilmik bulunan ve 180 farklı renkten oluşan dünyanın tek ipek-yün halısının da sahibi
 
  Güneydoğu İhracat İle Büyüyor 09/04/2013 12:10
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden 2013'ün ilk çeyreğinde yapılan ihracat, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17,7 artışla 2 milyar 176 milyon dolar oldu.Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, yaptığı yazılı açıklamada, bölgeden 2012 ocak-mart döneminde 1 milyar 849 milyon 342 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini belirtti.
 
  Üç Ayda 36 Milyar Dolarlık İhracat 08/04/2013 9:29
Türkiye'nin ihracatı bu yılın mart ayında, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0,3 artışla 12 milyar 550 milyon dolar olarak gerçekleşti.Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile birlikte Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü'nde düzenlediği basın toplantısında açıklanan verilere göre ilk 3 ayda ihracatımız yüzde 3,3 artarak 36 milyar 484milyon dolara yükseldi.
 
  Atlas Halı’da Yenilikler Bitmiyor 08/04/2013 9:6
Atlas Halı, halıcılık alanında bir ilke imza attı. Nano teknoloji kullanarak dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan ‘kendi kendini temizleyen halı’ üreten Atlas Halı, KKTC, Gazi Magosa’da basın toplantısı düzenledi. Geniş tasarımcı kadrosunun oluşturduğu 2013 serileri, ‘nano halı’ özellikleriyle halı severlerin beğenisine sunuldu.
 
  Sanat Halı Yeni Koleksiyonlarını Önce Bayilerine Tanıttı 08/04/2013 8:49
Yeni reklam filminin de gösterildiği lansmanda Sanat Halı bayilerinden tam not aldı. 1985 yılında kurulan ve Türkiye ihracat şampiyonları arasında yer alan Kartal Tekstil'in Türk halı sektörüne kazandırdığı markası olan Sanat Halı'nın gerçekleştirdiği bayi lansman toplantısına 300 bayii katıldı.
 
  Halı Kullan Enerji Tasarrufu Sağla 13/03/2013 15:35
Artan enerji giderlerini düşürmek için hemen herkes ısı yalıtımı konusunda çalışmalar yapar. Konuyu araştıran uzmanlara göre başka hiç bir zemin döşemesi halı kadar enerji tasarrufu sağlayamıyor.
 
  Zemin Fuarı Sona Erdi 11/03/2013 9:44
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) ve Marka Fuarcılık işbirliğinde düzenlenen 13. Uluslararası Zemin Fuarı sona erdi.GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan 7-10 Mart 2013 tarihleri arasında Gaziantep'te düzenledikleri Uluslararası Zemin Fuarı ile Gaziantep'i Ortadoğu'nun Fuarlar Kenti yapma vizyonu çerçevesinde başarılı bir organizasyona daha imza attıklarını söyledi.
 
  13. Uluslar arası Zemin Fuarı Kapılarını Açtı 08/03/2013 9:31
Zeminle ilgili dünyanın en kaliteli ürünlerinin görücüye çıktığı, Gaziantep Ticaret Odası (GTO) ve Marka Fuarcılık işbirliğinde düzenlenen 13’ncü Uluslararası Zemin Fuarı açıldı.
 
  Royal Halı Hanımları Unutmadı 06/03/2013 15:1
Royal Halı ve Pierre Cardin Halı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle 7-13 Mart tarihleri arasında “Kadınlar Günü”ne özel tüm halılarda yüzde 10 indirim uyguluyor.
 
  Hintli Halıcılar Yeni Delhi Halı Fuarı İle Dünyaya Açılıyor 05/03/2013 9:34
Dünya El Dokuma Halı piyasasının kalbi 1-4 Mart tarihleri arasında Hindistan’ın Yeni Delhi kentinde düzenlenen Halı Fuarında attı. Hindistan Halı İhracatını Geliştirme Konseyi (CEPC) öncülüğünde düzenlenen fuara Hindistan ve bölge el halısı üreticileri yoğun ilgi gösterdi.
 
  Büyükekşi’den Dünya Ekonomisi İle İlgili Çarpıcı Tespitler 03/03/2013 12:19
Konuşmasında dünya ekonomisi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2012 yılında dünyada yaşanan yavaşlamanın sonuna yaklaşıldığı kanaatinde olduklarını, toparlanma zaman alacağını bu nedenle, dünya ekonomisinde yılın ilk yarısında büyümenin zayıf ve faizlerin düşük kalması beklendiğini kaydetti. Büyükekşi şöyle devam etti:
 
  Şubat ayı ihracatı yüzde 5,6 arttı, 11,6 milyar dolar oldu 03/03/2013 12:3
Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin verilerine göre Şubat ayında Türkiye'nin ihracatı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,6 artışla 11 milyar 692 milyon dolar oldu. İlk 2 ayda ihracatımız yüzde 5 artarak 23 milyar 201 milyon dolara yükseldi. Son 12 aylık ihracatımız ise yüzde 11,82 artışla 153 milyar 640 milyon dolar oldu.
 
  Arap Baharı, Halı Baharı Oldu 19/02/2013 9:16
Arap Baharı’nın ardından iç karışıklıkların yaşandığı ülkelerde inşaat sektörünün yeniden canlanması, halıya olan ihtiyacı da artırdı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre, 2012 yılında halı ihracatı bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 24 civarında artarak 2 milyar 12 milyon dolara ulaştı.
 
  Royal Halı Latin Amerika ve Afrika’ya açılacak 17/02/2013 12:3
10 yıl içerisinde dış pazarlarda dengelerin değiştiğini gözlemleyen Royal Halı, 2013 yılında üretim ve cirosal anlamda yüzde 22 büyüme kararı aldı. Royal Halı, 700 çeşit halısı ile Brezilya, Arjantin ve Afrika ülkelerine açılacak.
 
  2013 Zemin Fuarı'nın Hazırlıkları Hızlandı 13/02/2013 9:46
2013 Zemin Fuarı'nın düzenlendiği tarihler, piyasanın canlandığı, alışverişlerin başladığı bir zaman dilimine rastlamaktadır. Fuarın Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde düzenleniyor olması, Türkiye'nin yanısıra Ortadoğu ülkelerinden de nitelikli ziyaretçilerin fuara katılımlarını arttıracaktır.
 
  Atlas Halıları iPhone ve iPad’inizde 12/02/2013 10:47
Atlas Halı, birçok çeşit arasından, hiç yorulmadan, eğlenerek üstelik evinize en çok uyan halıyı seçme özgürlüğü sunan alanında ilk ve tek özel bir uygulama başlattı.
 
  Aşkınızı Anlatan ATLAS HALI'YI Yazın ve Aşkınızın Halısını Kazanın 11/02/2013 14:46
Atlas'ın birbirinden özel halıları arasından kendisi için aşkı en iyi ifade eden halıyı seçip nedenleriyle yazan ve yorumuna en çok like'ı alan, aşkını anlatan o halıya sahip olacak! Yarışma http://www.facebook.com/atlashali web adresi üzerinden düzenleniyor
 
  “Kadirelli” Halıları Dünyanın En Önemli Zeminlerini Süslüyor 11/02/2013 14:34
Konya'da yaşarken Belçika'ya giden Çakmak ailesinin en küçük ferdi Hüseyin Çakmak, yıllar sonra memleketine yatırım için döndü. Avrupa'da halıcılığın merkezi olarak bilinen Belçika'da Türkiye'den götürdükleri yerel ürünleri pazarlayarak ticarete atılan Çakmak ailesi, bugün Bursa'da Kadirelli markasıyla ürettikleri halıları, Beyaz Saray'a kadar ulaştırmış. Belçika'da Kraliyet Sarayı, ve Başbakanlık konutunun zemini de Kadirelli halıları ile bezeli.
 
  En Güzel Aşk’a, En Güzel Pierre Cardin Halı Hediye 05/02/2013 12:40
Pierre Cardin Halı, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel Facebook ve Twitter kullanıcılarına yönelik kampanya düzenliyor.
 
  İhracat Yeni Yıla Artışla Başladı: 11 Milyar Dolar 04/02/2013 15:57
Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre Ocak ayında Türkiye'nin ihracatı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,6 artışla 11 milyar 25 milyon dolar oldu.
 
  200 Kişi “Hayal Varsa Royal Var” dedi 04/02/2013 15:23
Royal Halı tarafından “Hayal varsa ROYAL var” sloganıyla düzenlenen yarışmaya 15 günde 200’den fazla başvuru oldu. 28 Şubat 2013 tarihine kadar devam edecek olan yarışma için başvuru sayısının iki katına çıkması bekleniyor
 
  Sanat Halı’dan 6 Milyon Euro’luk Yatırım 30/01/2013 19:29
2012 yılında 170 milyon TL'lik bir ciro gerçekleştiren Sanat Halı'nın 2013 yılı hedefi ise 6 Milyon Euro'luk ek yatırım ve yüzde 25 büyüme sağlamak.
 
  Karne Hediyesi Atlas Halı’dan 29/01/2013 18:48
Kalitesiyle olduğu kadar tasarımlarıyla da iddialı olan Atlas Halı, çocuklarınıza özel "Gün Işığı" ve "Ay Işığı" serilerine ait ürünlerde yüzde 40 indirim fırsatı sunuyor.
 
  DOMOTEX 2013 Kapanış Raporu Açıklandı 28/01/2013 22:25
Domotex 2013 fuarının sonunda bir açıklama yapan Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Jochen Köckler şöyle konuştu:
 
  Royal Halı Showroomları İle Büyülüyor 26/01/2013 20:24
Naksan Holding bünyesinde faaliyet gösteren Royal Halı ve Pierre Cardin Halı yurt içi mağazalaşma atağına 2013 yılında da devam ediyor. Royal Halı bu kapsamda Türkiye genelindeki 178’inci showroom mağazasını Şanlıurfa’da açtı.
 
  Halı Sektörüne 9 Milyon Euroluk Yatırım 25/01/2013 20:21
Gaziantep'te İpekyolu Kalkınma Ajansı öncülüğünde hazırlanan 'Halıcılık Mükemmeliyet Merkezinin Kurulması Projesi' ile halıcılık sektörüne 9 milyon Euroluk yatırım yapılacak.
 
  Selahattin KAPLAN: “Dünya liderliğine yürüyoruz” 25/01/2013 20:12
Selahattin Kaplan, sektörün en önemli sorunlarından bir tanesinin kalifiye ara eleman sıkıntısı olduğunu ve bunu aşmak için önemli çalışmalar yürüttüklerini, ayrıca halı üretiminde dünya liderliğine emin adımlarla yürüdüklerini söyledi.
 
  “Çocuklar Okusun Diye” halılar Royal’den! 12/01/2013 0:58
Sanatçı Gülben Ergen’in, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması için başlattığı “Çocuklar Gülsün Diye” kampanyasına Royal Halı sponsor oldu. Sponsorluk kapsamında Royal Halı Ankara ve Manisa’da açılacak iki anaokulunun halılarını verecek.
 
  Büyükekşi:”2013 Yılında Küresel Ekonomi Daha Ilımlı” 04/01/2013 13:58
TİM Başkanı Büyükekşi konuşmasında ihracatımız açısından çok başarılı bir yılın geride kaldığını belirterek 2013 yılı küresel ekonomi konusunda öngörüde bulundu.
 
  İhracatta Tarihi Rekor 04/01/2013 13:43
Türkiye'nin 2012 yılı toplam ihracatı 151 milyar 860 milyon dolarla yeni bir cumhuriyet rekoruna imza attı. Yılın tamamında geçen yıla göre yüzde 12,57 artan ihracat aralık ayında, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1,38 düşüşle 11 milyar 877 milyon dolar oldu.
 
  Usta Ellerden İpek Halı Sergisi 04/01/2013 13:29
Pendik Belediyesinin 9 yıldır sürdürdüğü el sanatı kurslarından ‘ipek halı’ dokuma ve 3 yıllık Bardız kilim dokuma kursiyerleri, Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde üretmiş oldukları 56 eserle sergi açtı. Sergi açılışına Pendik Kaymakamı Cafer Odabaşı, belediye ve milli eğitim müdürlüğü yetkililerinin yanında çok sayıda katılım oldu.
 
  Selahattin Kaplan:” Makine Halısının % 95 i Gaziantep’te Üretiliyor” 04/01/2013 13:16
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Selahattin Kaplan, 2012 yılında, geçen yıla göre yüzde 30 artışla 1 milyar 485 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini bildirdi.
 
  Bellona Halı’da “Probiyotik” Dönem Başladı 30/12/2012 21:26
Bellona Halı yaptığı Ar-Ge çalışmalarının son ürünü olan “Probiyotik Halı” yı tüketicilerin beğenisine sundu. Yaşadığımız ortamın daha sağlıklı olması ve uzun süre sağlıklı kalmasını hedefleyen son yeniliğin bilgilendirici ürün açıklaması şöyle:
 
  1 Yıl Çalıştılar 96 m2 Halı Dokudular 30/12/2012 20:32
Diyarbakır Ergani Halk Eğitim Merkezi kursiyeri 8 genç kız, 1 yıl çalışarak 96 metrekarelik halı dokudu. Büyük emek harcayarak yaptıkları bu başarılı çalışma ile ilçelerini ve eserlerini tanıtmayı başaran genç kursiyerler mutlu olduklarını dile getirdiler.
 
  HALIMDER Başkanı Naci ÖLÇEN Sanayi Sitesi İstiyor 22/12/2012 10:30
İzmir Halıcılar ve Yer Döşemecileri Derneği (HALIMDER) yöneticileri Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan'ı ziyaret ederek, halı yıkayan işletmeler için bir sanayi sitesi kurulması fikrini masaya yatırdı. Sitede yer döşemecileri, duvardan duvara halıcılar ve turistik halı satıcıları için de ayrı bir teşhir mağazası olacak.
 
  Sanayi Bakanı Nihat Ergün, Ebru Halı yaptı 19/12/2012 21:50
İSO 11.Sanayi Kongresi ve İnovasyon Sergisi’nde Royal Halı standını ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Ebru Halı yaptı
 
  Royal Halı’dan Yılbaşına Özel %10 indirim 15/12/2012 10:30
Royal Halı ve Pierre Cardin Halı, 1 Ocak 2013 tarihine kadar yılbaşına özel tüm halılarında yüzde 10 indirim fırsatı sunuyor. Royal Halı ayrıca Facebook ve Twitter’daki takipçilerine sürpriz hediyeler verecek.
 
  Domotex Hannover Ziyaretinize KOSGEB Desteği 12/12/2012 18:56
Gaziantep Ticaret Odası Avrupa İşletmeler Ağı Projesi tarafından Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek olan Domotex Hannover 2013 Halı ve Zemin kaplamaları Fuarı’na yönelik olarak 11-15 Ocak 2013 tarihleri arasında fuar ziyareti ve iş gezisi organizasyonu düzenliyor.
 
  Sanat Halı’ya Yıldızlı Ödül 11/12/2012 10:21
Kurulduğu günden itibaren etkili tanıtım ve markalaşma çalışmalarına imza atan Sanat Halı, bu başarısının karşılığını GSO’nun düzenlediği Gaziantep’in Yıldızları Ödül töreninde aldığı ödüllerle taçlandırdı.
 
  El Halısı Pazarlarımızı Kaybediyoruz 08/12/2012 10:44
Alınan tüm önlemlere, açılan kurslara,yapılan teşviklere rağmen el halısı ihracatı kan kaybetmaya devam ediyor.Ocak-Eylül 2012 döneminde ülkemizin el halısı ihracatı, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla % 27,6 oranında azalarak 99,2 milyon dolar olmuştur.
 
  Ekonomik Büyümeyi İhracat Ayakta Tutuyor 07/12/2012 20:10
2012 yılının ilk çeyrek döneminde % 3,3 büyüyen Türk ekonomisi, yılın ikinci çeyrek döneminde ise yavaşlayarak % 2,9 büyüme göstermiştir.
 
  İhracatçıların Gündemi inovasyon 04/12/2012 21:53
Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin çok önemli bir organizasyon olan Türkiye İnovasyon Haftası'na yoğun bir hazırlık yaptığını anlatan Büyükekşi, 6 Aralık Perşembe günü İstanbul Kongre Merkezi'de başlayacak ve toplam 3 gün sürecek etkinliğin herkese açık olduğunu söyledi. Büyükekşi şu bilgileri verdi:
 
  Kasım Ayı İhracat Rakamları Yüzleri Güldürdü 02/12/2012 13:26
Türkiye İhracatçılar Meclisi'nce hazırlanan ihracat verileri, Başkan Mehmet Büyükekşi tarafından Sakarya'da açıklandı. Buna göre, kasım ayında ihracat, geçen yılın aynı ayına göre % 20 artarak, 12milyar 771 milyon dolar olarak gerçekleşti.
 
  Gaziantep’in Yıldızları Halıcılar Oldu 02/12/2012 12:58
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) geleneksel ‘’Gaziantep’in Yıldızları Ödül Töreni’’, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla Şehitkâmil Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, , törende yaptığı konuşmada, Türkiye’nin 2023 yılında dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girme hedefine ulaşabilmesi için bundan sonraki dönemlerde en
 
  Leyla ile Mecnun’un da Royal Halı Serecek 30/11/2012 10:34
Halı sektörünün iddialı şirketi Royal Halı, TRT'nin beğenilen dizisi Leyla ile Mecnun’a sponsor oldu. Leyla İle Mecnun dizisinin yapımcısı Dünya Medya, Royal Halı’nın en beğenilen modellerini tercih etti
 
  Halıcılar Dünya Birinciliğini Bırakmak İstemiyor 29/11/2012 10:27
“Dünya Dokuma Makine Halıcılığında Liderliğin Korunması” Projesi faaliyetlerine başladı.
 
  Tasarımcı Olmak İsteyenler Bu Kursu Kaçırmasın 28/11/2012 20:24
Türkiye’de halı sektörü sağladığı istihdam olanakları, üretim sürecinde yaratmış olduğu katma değer ve ihracattaki önemli payı sebebiyle ekonomik büyüme sürecinde önemli rol oynayan bir sanayi dalıdır. Türkiye’deki halı üretiminin yaklaşık %85’i makine halısıdır ve bunun % 89 ‘u Gaziantep’te üretilmektedir. Gaziantep son yıllarda yaptığı önemli yatırımlarla ve kapasite artırımı ile dünya makine halısı üretim merkezlerinden biri haline gelmiştir.
 
  Halı Dokumacılığına Turist İlgisi 26/11/2012 20:37
Türkiye’nin halıcılık sektöründe Dünya’nın önemli ülkeleri arasında yer alması, son yıllarda halıcılığa olan ilginin artmasını sağladı. Bir çok il ve ilçelerde açılan halı dokuma kurslarının başarılı olması ve istihdama katkısının olumlu sonuçlar vermesi üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Fethiye’de de halı dokuma kursu başlatıldı.
 
  Kaşmir Halı, Marka Kentin Markası Oldu 24/11/2012 14:10
Gaziantep Medya Platformu tarafından düzenlenen "Marka Kentin Markaları" ödül töreninde, Gaziantep ve Türkiye’de ürün markalarının gelişmesinde öncülük yapan Kaşmir Halı’ya ödül verildi.
 
  Kahramanmaraş’tan Suriye’lilere Halı Desteği 24/11/2012 14:0
Kimse Yok Mu Derneği Kahramanmaraş Şubesi'nin ''Her Evden Bir Halı'' projesi kapsamında, çadır kentteki 250 aileye halı dağıtıldı.
 
  Royal Halı'dan Öğretmenler Günü Hediyesi 24/11/2012 13:46
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Royal Halı ve Pier Cardin Halı, 23 Kasım- 1 Aralık tarihleri arasında 'Öğretmenler Günü'ne özel tüm halılarında yüzde 10 indirim uyguluyor
 
  İhracat Bayram Tatili Yaptı 03/11/2012 10:56
Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre ekim ayında Türkiye'nin ihracatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0,2 azalarak 11 milyar 784 milyon dolar olarak gerçekleşirken yılın ilk 10 ayında yüzde 12 artışla 124 milyar 807 milyon dolara ulaştı.
 
  Royal Halı “Ebru Halısı” ile İnovasyon Türkiye Fuarında 03/11/2012 10:19
Ebru Halı ile dünyada bir ilke daha imza atan Royal Halı, İnovasyon Türkiye Fuarı’na katıldı. Fuarda yoğun ilgi gören Royal Halı, standı gezen ziyaretçileri ‘Ebru Halı Show’ ile karşıladı.
 
  Atlas Halı, Yeni Koleksiyonlarını Bayilerine Tanıttı 13/10/2012 10:42
Marmara Bölgesi halı bayileri Atlas Halı’nın düzenlediği yemekli toplantıda biraraya geldi. Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen yemekli toplantıya 200’e yakın bayi ve bayi adayı katıldı.
 
  Dünya Ekonomisi Risk Altında 10/10/2012 10:12
Dünya ekonomisi 2012 yılının ilk yarısını başta Euro Bölgesi krizi olmak üzere gelişmiş ülkelerde devam eden risklerin gölgesinde geçirmiştir. Yılın ilk çeyrek döneminde AB tarafından borç krizinin çözümü için alınan kararlar geçici bir rahatlık sağladıysa da, sıkıntı içinde olan ülke ekonomilerinde somut bir iyileşme gerçekleşmemesi sonucunda ikinci çeyrek dönemin sonunda Avrupa merkezli risk ve kriz algılamaları tekrar yükselişe geçmiştir.
 
  Tasarımcıların Yeni Silahı:"WACOM Intuos5 Touch" 08/10/2012 12:30
Teknolojik gelişmeler bütün meslek guruplarının işlerini kolaylaştırmakta ve daha çok özgün çalışmaların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Sürekli yeni çalışmalara imza atmak zorunda olan Desen ve Tasarımcılar Wacom tabletlerin son serisi olan Intuos 5 Touch ile ellerini biraz daha güçlendirdiler.
 
  “Kurtlar Vadisi Pusu” Dizisinde Tanıdık Bir Marka 06/10/2012 13:53
Royal Halı yurtiçi yatırımları ile büyüme hızını arttırmış, buna paralel tanıtım konusunda yenilikçi çalışmalara imza atmıştı. Son olarak Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde izleyicilerin dikkatini çekmeyi başardı.
 
  Domotex Russia Fuarında Merinos Rüzgarı 06/10/2012 10:19
Parça Halı üretiminde Dünya’nın en büyük üreticisi konumunda bulunan Merinos Halı, Domotex Russia fuarında ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Merinos Halı yeni koleksiyonlarını iki ayrı stant da sergiledi.
 
  Halı İhracatı 2,5 Milyar Dolara Koşuyor 03/10/2012 10:58
Ne Ortadoğu’da yaşanan siyasi belirsizlik ve savaş ortamı, ne de Avrupa’nın düştüğü ekonomik kriz halı ihracatçılarımızı durduramadı. Her türlü olumsuzluğa karşı B planını devreye koyarak halı ihracatını sürekli yukarı çıkarmayı başaran sektör temsilcileri, Eylül ayında Gaziantep’te yapılan Ortadoğu Halı Fuarı’nın da etkisiyle ihracatı bir basamak daha geliştirdiler.
 
  İhracat Ekonomiyi Sırtlamaya Devam Ediyor 03/10/2012 10:10
Türkiye'nin ihracatı eylül ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 7,4 artışla 11 milyar 408 milyon dolar olarak gerçekleşti. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile birlikte düzenlediği basın toplantısıyla açıkladığı verilere göre yılın ilk 9 ayında ihracat, 12,1 artışla 111 milyar 463 milyon dolara ulaştı.
 
  Royal Halı Kentsel Dönüşüm İle Büyüyecek 03/10/2012 9:57
Kentsel dönüşüm halı sektörünü de şimdiden hareketlendirdi. Bu yılki mağaza hedefini tutturan Royal Halı 250 showroom daha açacak. 5 EKİM’DE başlayacak kentsel dönüşüm projesi halı sektörünü heyecanlandırdı. Naksan Holding bünyesindeki Royal Halı ve Pierre Cardin Halı, showromlarla büyüme kararı aldı.
 
  Unutmayın! Halı’da geri dönüştürülebilir 28/09/2012 14:9
Geri dönüşüm, değerlendirilebilir atıkların çeşitli fiziksel ve kimyasal işlemlerle ikincil hammadeye dünüştürülerek tekrar üretim sürecine dahil edilmesi şeklinde tanımlanabilir. Atık hale gelen katı ve sıvı maddeleri tekrar üretime kazandırarak kaynak tasarrufu sağlanması ve bu maddelerin doğaya karışmasını önleyerek çevre kirliliğinin önüne geçilmesi geri dönüşümün en önemli amaçlarının başında gelir.
 
  Selahattin Kaplan Filistinli İş Adamlarını Ağırladı 27/09/2012 10:54
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Selahattin Kaplan, Dost Kardeşler Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş’deki makamında Filistin’in El Halil şehri Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ahmed Al Ammary ve beraberindeki iş adamlarından oluşan heyet tarafından ziyaret edildi.
 
  Angora Halı Hedef Büyüttü 26/09/2012 13:0
Halı sektörünün önemli aktörlerinden Angora Halı geçmişten gelen gücüyle gelecek için hedeflerini büyüttü. 1952 yılında Gaziantep’te temelleri atılan firma 2001 yılından bu yana Angora Halı markasıyla üretim yapıyor. Angora Halı gerek iç pazardaki gerekse ihracattaki payını giderek artırıyor.
 
  İlk kez üretilecek! 25/09/2012 9:34
Global karo halı imalatçısı Interface, ilk defa tamamen ticari amaçlarla, bitkilerden üretilmiş olan naylon bazlı karo halısını da görücüye çıkarıyor. Böylece, çevreye olan etkisini 2020 yılına kadar sıfırlamayı planladığı Mission Zero (Görev: Sıfır Zararlı Atık) hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor.
 
  İstikbal Halılar Stresinizi Alıyor 22/09/2012 10:54
Anti-statik ve anti-stres özellikleri sayesinde stresin ve negatif enerjinin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlamaya yardımcı olan StressFree, İstikbal’in Ar-Ge ekibi tarafından geliştirildi. İstikbal StressFree adını verdiği halısı ile görselliğin yanı sıra ‘iyi yaşam’a da katkıda bulunacak.
 
  Sanat Halı, Ortadoğu Halı Fuarın’da Farkındalık Yarattı 19/09/2012 12:21
İki yılda Türkiye’nin en güçlü halı markaları arasında yerini alan Sanat Halı Ortadoğu Halı Fuarında da göz kamaştırdı. Büyük hedeflerle yola çıkan ve bu hedefini kısa sürede yakalayan Sanat Halı 6-9 Eylül 2012 tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenen Ortadoğu Halı Fuarında ziyaretçilerin ilgi odağı olmayı başardı.
 
  Nejat Koçer GAİB Yöneticilerini Ziyaret Etti 19/09/2012 10:34
GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz ve Halı İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanı Salahaddin Kaplan GAİB hizmet binasında Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer’i ağırlayarak halı sektöründe yaşanan gelişmeleri değerlendirdiler.
 
  Atlas, Ortadoğu Halı Fuarı İle Birlikte Bayii Ağını Genişletti 18/09/2012 13:10
Atlas Halı, 06 – 09 Eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleşen Gaziantep Ortadoğu Halı Fuarı’na ilk kez sergilenen yeni koleksiyonları ve etkileyici standı ile damgasını vurdu
 
  Royal Halı’dan Fuara Özel Desen ve Moda Renkleri 08/09/2012 14:12
Royal Halı olarak 3, Pierre Cardin Halı olarak 4, toplam 7 yeni kreasyon ve 200’ün üzerindeki desenleri ile Halı Fuarı’nın gözdesi olduklarını belirten Royal Halı ve Pierre Cardin Halı Yurt içi Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aydoğan Yıldır, “Showroom sayımızı hızla arttırıyoruz. Bizim için asıl maç şimdi başladı” dedi.
 
  Halı Fuarı, Afyon'daki Üzücü Olayın Gölgesinde Açıldı 08/09/2012 13:57
Gaziantep Ortadoğu Fuar merkezinde düzenlenen “Ortadoğu Halı Fuarı” kapılarını ziyaretçilere açtı. 6-9 Eylül tarihleri arasında açık kalacak olan fuara büyük ilgi gösterilmesi bekleniyor. Açılışa Afyonda meydana gelen üzücü olay damgasını vurdu, fuarın ilk günü Şehit olan askerlerimizin üzüntüsü ile buruk başladı.
 
  Büyükekşi:”Teröre inat birlik, teröre inat üretim” 04/09/2012 12:26
Ağustos ayı ihracat rakamlarını Karabük’te açıklayan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, açıklamasında ihracat rakamları ile birlikte son zamanlarda artan terör olaylarını ve ihracatın düşüş nedenlerini de değerlendirdi. Büyükekşi;"Teröre inat birlik, teröre inat üretim, teröre inat yatırım için kararlıyız. Ülkemizin 81 ilini terörle, kanla değil, kardeşlikle, yatırımla, ihracatla anacağız. Bu konuda kararlıyız.” Dedi.
 
  Halı İhracatımız Yine Göz Kamaştırdı 04/09/2012 12:4
Ağustos ayına ait ihracat verileri açıklandı, genel ihracatta düşüş yaşanırken halı sektörü yine üzerine düşeni yerine getirdi. Toplam ihracatımız % 4,6 oranında azalırken halı ihracatımız % 11 artış sağladı. Yazın sıcağından veya kışın dondurucu havasından etkilenmeyen halıcılar ihracat pazarlarını geniş tutmanın meyvesini toplamaya devam ediyor.
 
  Yağcıbedir Halı Festivali Buruk Başladı 04/09/2012 11:4
14. Uluslararası Sındırgı Yağcıbedir Halı, Kültür ve Sanat Günleri Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde düzenlenen açılış töreni ile başladı. Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde 10 askerin şehit olması sebebiyle Sındırgı Belediyesi Korosu, Şengül Bulut Arsever ve son günkü Volkan Konak konserlerinin iptal edildiği açıklandı.
 
  İhracatta Yaz Durgunluğu Devam Ediyor 04/09/2012 10:16
Türkiye'nin ihracatı ağustos ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,6 düşüşle 10 milyar 505 milyon dolar olarak gerçekleşirken, yılın ilk 8 ayında yüzde 10,17 artışla 97 milyar 717 milyon dolara ulaştı. Son on iki aylık dönemde ise ihracatımız yüzde 10,91 artışla 143 milyar 931 milyon dolara ulaştı.
 
  Survivor Hasan, Royal Halı’nın reklam yüzü oldu 28/08/2012 11:35
Ar-Ge ve inovasyon alanında halı sektöründe her zaman ilklere imza atan Royal Halı, Eylül ayında yayınlanacak olan yeni reklam filmi için Survivor Hasan ile anlaştı.
 
  Belçika’dan İlginç Organizasyon 16/08/2012 12:27
1971 yılından beri her iki yılda bir Brüksel’in Grand Place Meydanı’nda düzenlenen begonya çiçekleri ile halı desenleri oluşturma etkinliği bu yıl dünya’nın çeşitli ülkelerinden gelen ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.
 
  İhracatta Yaz Durgunluğu 01/08/2012 16:36
10 Milyar 849 Milyon Dolar olarak gerçekleşen Temmuz ihracatımız geçen yılın aynı ayına göre % 5.5 düşüş yaşadı. İlk yedi ayın değerlendirmesinde ise ihracatımız geçen yılın aynı dönemine göre % 10 artışla 85 Milyar 221 Milyon dolar olarak gerçekleşti.
 
  Atlas’tan Lokum Gibi Halılar 01/08/2012 16:14
Naksan Holding bünyesinde büyümeye devam eden Atlas Halı, yeni serilerinde benzersiz renkleri ön plana çıkartıyor. Ödüllü tasarımcılarla oluşturulan ve moda dünyasının dinamizmini halı dünyasına yansıtan koleksiyonlarının hemen ardından, rengarenk lokumların enfes görüntüsünü anımsatan halılar, Atlas Halı bayilerinin vitrinlerini süslemeye başladı.
 
  Gaziantep’li İhracatçılar Kıskandırıyor 01/08/2012 11:1
Türkiye İhracatçılar Meclisinin 2012 nin ilk altı aylık ihracat değerlendirmesinde Gaziantep, Manisa ve Ankara ihracatını en fazla artıran iller olarak açıklandı. Gaziantep altı aylık dönemde yakaladığı % 22.5 lik ihracat artışı ile tüm iller arasında birinci olarak bütün ekonomi yorumlarında örnek gösterilen il konumuna geldi. Gaziantep’i sırasıyla Manisa ve Ankara takip etti.
 
  Büyükekşi:Hedefe adım adım ilerleniyor 01/08/2012 10:29
Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, ihracatın 6 aylık performansını detaylarıyla değerlendirirken, özellikle Avrupa pazarlarındaki krize rağmen ilk 6 aylık ihracatın yüzde 11,3 artış göstererek 73 milyar dolara ulaştığına dikkat çekti. Yıl sonu için hedeflenen 150 milyar dolarlık ihracata doğru adım adım ilerlendiğini vurgulayan Büyükekşi, ihracatçıların Avrupa pazarındaki daralmayı pazar çeşitliliğini artırarak telafi ettiğini söyledi.
 
  Dokuma Tezgahında Bir Ömür 27/07/2012 9:34
MANİSA'nın Sarıgöl İlçesi'de yaşayan 82 yaşındaki Raziye Mezarcı, 70 yıl önce ninesinden öğrendiği dokumacılığa hala devam ediyor. Her sabah tezgahının başına geçen Raziye Mezarcı, ekmek parasını dokuduğu peştemal, çarşaf ve havluları satarak kazanıyor.
 
  Halı Desen Tasarım Kursu Başarıyla Tamamlandı 25/07/2012 17:7
GAİB ve İş Kur ortaklığıyla düzenlenen halı desen tasarım kursu bu gün tamamlandı. Toplam 25 kursiyerin kurs aldığı % 60 iş garantili kurs bugün yapılan sınavla sona erdi. 3 Ay süreli ve 480 eğitim saati kurs alan öğrenciler bundan sonra sektörde kalifiye eleman olarak faydalı olmaya çalışacaklar.
 
  İHİB Başkanından Önemli Açıklamalar 24/07/2012 0:0
İstanbul Halı İhracatçıları Birliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, dünyanın en fazla halı ihracatı yapan ülkeleri arasında dördüncü sırada yer alan Türk halı sektörü, küresel krize karşın ihracatı artırmaya devam ediyor. Avrupa pazarında yaşanan daralmaya karşın Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarındaki yüksek oranlı artış, sektörün 2023 ihracat hedeflerini revize ettirdi.
 
  Kaplan; Teşvik Yasası Halıcıların Elini Güçlendirdi 20/07/2012 11:52
GAİB hizmet binasında gerçekleştirilen Halı İhracatçıları Birliği Sektör Kurulu toplantısında sektörel sorunlar görüşülürken 2023 Türkiye ihracat stratejisi doğrultusunda 5 milyar dolar ihracat yapmayı hedefleyen halı sektörünün mevcut durumu ve önümüzdeki yıllarda ihracat hedeflerine ulaşılması için yapılması gerekenler hakkında değerlendirmenin yapıldığı toplantıda halı sektöründeki firmaların işletme ile ilgili yaşadığı sorunlar ile ilgili değerlendirme yapıldı.
 
  Merinos Talihlileri Belli Oldu 20/07/2012 11:16
Merinos'un 100 kişiye 100 otomobil hediye ettiği yılın en büyük kampanyasında ilk dönem sona erdi. 01.04.2012 ve 30.06.2012 tarihleri arasında Merinos Yetkili Satış noktalarından tek seferde kdv dâhil 300 TL ve katlarında alışveriş yaparak Merinos "100 kişiye 100 Otomobil" kampanyasına katılanlar arasından ilk 50 talihli belirlendi.
 
  Kapalıçarşı’dan Dünya Pazarına 20/07/2012 10:58
Uşak Halıları Dünya’ya açılıyor. Uşak Belediyesi tarafından Tarihi Dokur Evi’nde açılan kurslarda dokunan Uşak Halı’ları Kapalıçarşı’da görücüye çıkıyor.Halıların yaygınlaşması ve eski şanına ulaşması için katalog hazırlayan Uşak Belediyesi, katalogları günlük 150 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği İstanbul Kapalıçarşı'daki halıcı esnafına gönderip dünya pazarına açılacak
 
  Desen Tasarım Kursuna Tam Not 18/07/2012 11:1
GAİB bünyesinde düzenlenen Yeni Teşvik Yasası ile ilgili seminere konuşmacı olarak katılan Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Şenel GAİB hizmet binasında incelemeler yaptı. Halı Desen Tasarım Kursunu da ziyaret eden Şenel kursiyerlerle uzun uzun sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
  Antalya’da Halı Turizmi 14/07/2012 11:32
Dünya turizmine ev sahipliği yapan Antalya, güneşi ile halı sektörünün de gözdesi durumuna geldi. Antalya’nın yeni gelir kapısı halı turizmi oldu. Bu güne kadar dünyanın her yerinden gelen turistlere ev sahipliği yapan Antalya’da bundan sonra dünyanın her bölgesinden gelen eskimiş ve yıpranmış dokuma halıları da göreceğiz. Halıcılar topladıklar eskimiş fakat değerli olan halılarını bakımının yapılması soluk ve pastel bir renge sahip olması için Antalya’ya gönderiyorlar.
 
  Merinos Holding’ten Van’a Bir Okul Daha 12/07/2012 12:10
Merinos Halı/Mobilya Van Kazım Karabekir Caddesi üzerinde bulunan 8 katlı bir işhanında 3 bin metrekare kapalı alanda hizmet verecek olan mağaza açtı. Mağaza açılışına Vali Münir Karaloğlu, Merinos Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Merinos Halı Genel Müdürü Melih Meriç, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mirza Nadiroğlu ve çok sayıda davetli katıldı.
 
  Köylü Dokuyor Firmalar Satıyor 12/07/2012 9:37
Gaziantep’in Şehitkamil ilçesine bağlı Cerityeniyapan köyünde yapılan el dokuması halılar Avrupa ülkelerine ve Birleşik Arap Emirliklerine ihraç ediliyor. Sarayları süsleyen servet değeri taşıyan halılar, 120 bin TL’ye alıcı buluyor
 
  Kurumsal Kimliğiniz İle Firmanızın Geleceğini Kurtarın 11/07/2012 10:31
Her kurum sosyal bir varlıktır. Kurumlar da her sosyal varlık gibi kurulur, hizmet eder ve yaşlanıp yetersizleşirler. Bu yetersizleşmeyi durdurmanın en önemli yolu kurumu yeniden yapılandırarak onu yeni bir kimlik sahibi yapmaktır. Bu kurum kimliği firmayı, ürünü o kadar farklı tanıtmalı ki mevcut ürünler arasından firmanın ürünü ön plana çıkmalı ve tercih sebebi olmalıdır.
 
  3. Halı Desen Tasarım Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu 07/07/2012 11:17
GAİB ve Naci TOPÇUOĞLU MYO tarafından ortak düzenlenen 3. Halı Desen Tasarım yarışması sonuçlandı. Ulusal ve uluslararası pazara sunulabilecek, Makine Halıcılığı sektöründe moda yaratabilecek özgün tasarımları ortaya çıkarmak. Tasarımcı adaylarının özgür düşünce ve sanatsal yaratıcılığını üretim alanına aktarmalarına yardımcı olmak. “TASARIMCI” Kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmak.
 
  Kaplan Kardeşler Halı Kursiyerleri Ağırladı 05/07/2012 18:35
Eğitim ayağını Tasarım Akademisinin üstlendiği, GAİB ve İŞKUR’un ortak projesi ile gerçekleştirilen Halı Desen-Tasarım kursu öğrencileri Kaplan Kardeşler Halı’yı ziyaret etti. Kursiyerlere eğitim sonrası görev almayı bekledikleri sektör hakkında yerinde bilgi verildi. Kursiyerlerle yakından ilgilenen Kaplan Kardeşler Halı Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin KAPLAN öğrencilerin merak ettikleri konular hakkında kendisine yöneltilen soruları cevaplayarak sektör hakkında bilgiler verdi.
 
  Gaziantep Royal Halı ile basketbolda da başarılı 05/07/2012 14:43
Mayıs ayı başlarında Royal Halı’nın sponsorluğunda 25 yıl aradan sonra yeniden Beko Basketbol Birinci ligine yükselen Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, Royal Halı’nın sponsorluğunda yeni başarılara imza atmaya hazırlanıyor.
 
  Merinos, Ana Bayilerini Halının Merkezinde Buluşturdu 02/07/2012 18:43
Merinos, Padişah, Dinarsu ve Efsane markalarının ana bayileri toplantı için halının merkezi Gaziantep’te bir araya geldi. Toplantıya Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu başkanlık yaptı. Toplantıya katılan bayiler, mağazalarda satılan halıların ellerine ulaşana kadar nasıl bir süreçten geçtiğini yerinde gördüler.
 
  Haziran 2012 İhracat Rakamları Belli Oldu 01/07/2012 14:17
Türkiye ihracatının % 5.6 oranında arttığı Haziran ayında, halı sektörü olarak 2012 hedefi olan 2 Milyar Dolar’lık ihracatta yolun yarısına yaklaşıldı. Haziran ayı halı ihracatı 155.575 Milyon Dolar olarak gerçekleşti. İhracat kalemlerinden ikisinde yükseliş gözlenirken bir kalemde düşüş gerçekleşti. Haziran 2012 ihracat rakamlarına bakacak olursak;
 
  İHİB Başkanı “Uluslar arası Fuar Hayaldi Gerçek Oldu” 29/06/2012 13:54
İHİB Başkanı İbrahim YILMAZ “İHİB olarak bu yıl İstanbul’da ilk kez düzenlenecek global bir fuara ev sahipliği yapmanın yanında, genç yetenekleri ve özgün tasarımları sektöre kazandırmanın gururunu yaşıyoruz”
 
  Halıcılık Türkiye’nin Her Noktasında Zirve Yaptı 29/06/2012 10:58
Halı sektörünün son yıllarda yeniden canlanması ile unutulmaya yüz tutmuş yöresel dokumacılık sektörü de canlanmaya başladı. Açılan dokuma kursları ile iş sahibi olamayanlara yeni kazanç kapıları açılırken, sektörde yapılan istihdam ile ülke ekonomisine katkı sağlanıyor. Son günlerde haber sayfalarında sıkça rastladığımız konuya ilişkin haber başlıklarını bir araya getirdiğimizde halı sektörünün ülke ekonomisi için vazgeçilmez olduğu ortaya çıkıyor.
 
  Selahattin KAPLAN “Domotex Hannover Gaziantep’e Gelir” 25/06/2012 12:29
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Selahattin KAPLAN yerel bir gazeteye verdiği röportaj’da iddialı açıklamalarda bulundu. Kaplan röportajında halı sektörünün sorunlarını, geleceğini ve sektörün gelişimi için atılacak adımları değerlendirirken, en dikkat çekici başlığın Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen Domotex Hannover fuarını Gaziantep’te yapılması için çalışmalarının olduğunu belirtmesi idi.
 
  Ticarette e-imza Dönemi Başlıyor 24/06/2012 23:51
Yeni Türk Ticaret Kanunu ile e-imza ticaret hayatının ayrılmaz bir parçası oluyor. 1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girecek olan Yeni Türk Ticaret Kanunu yönetim kurulu kararlarında, ticari sicil kayıtlarında e-imzanın önünü açmasıyla ve e-imzalı tebligatı mümkün kılan Kayıtlı Elektronik Posta-KEP sistemini getirmesiyle Türk ticaret hayatında değişim yaşanacağının sinyallerini veriyor.
 
  Boydak Holding’ten Halı Sektörüne Büyük Yatırım 23/06/2012 10:45
Halı sektörünün hızla yükselen garafiği, Türkiye’de ki büyük grupların bu sektöre yatırım yapmasını sağlıyor. Kayseri merkezli Boydak Holding şirketlerinden Boytex 50 milyon TL yatırımla halı üretim tesisi kurdu.Yeni yapılan tesisin açılışını Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL yaptı.
 
  El Halıcıları Unutulmadı 19/06/2012 14:51
Gittikçe önemini kaybeden el halıcılığı Kayseri Halıcılar Odası’nın düzenlediği tören ile hatırlandı. El halıcılığına emeği geçen esnaf ve sanatkarları onurlandırmak için plaket töreni düzenlendi. Törende yapılan konuşmaların ortak noktasında el sanatlarının kaybolmaması için yapılabilecek çalışmalar alınacak tedbirlerin ne olabileceği idi.
 
  Halı'ya "Yüz Nakli" Yapan Ustalar 15/06/2012 13:56
Aksaray'ın Sultanhanı Beldesi Dünyanın birçok yerinden gelen tarihi halıların tamirinin yapıldığı “Halı’da yüz nakli" yapılan bir operasyon merkezi olarak biliniyor. Sultanhanı'na gönderilen tarihi halılar, aylar süren titiz çalışmayla aynı türdeki eski halı ve kilimler kullanılarak restore ediliyor.
 
  Halı Üzerindeki Lekelere Son Verin 15/06/2012 11:29
Evimizin her odasında kullandığımız halıların temizliği konusunda ne kadar bilgi sahibiyiz? Basit temizlikten bahsetmiyoruz, ağır leke izi bırakan ve ilk gördüğümüzde artık temizlenmez dediğimiz kirlenmeler bizi her zaman korkutmuştur. Ama halı üzerine dökülen leke yapıcı bir madde anında ve doğru müdahale edilmesi durumunda giderilebilir.
 
  Kaşmir Halı'dan "Dice Kayek" Tasarımları 15/06/2012 10:38
Halı Markalarının gittikçe önemsediği konuların başında gelen tasarımcı odaklı üretime Türkiye’nin önde gelen halıcısı olan Kaşmir Halı’da katıldı. Tanıtım ve yenilikçilik konusunu önemseyerek bu doğrultuda çalışmalar yapan Kaşmir Halı son olarak ürünlerinde kullandığı Dice Kayek imzası ile tüketicilerin dikkatini çekmeyi başardı.
 
  Merinos, Ekovitrin Dergisi’nin düzenlediği ankette, “Yılın Markası” seçildi 14/06/2012 9:59
Ekovitrin Dergisi’nin bu yıl 11.’sini düzenlediği “Yılın Starları” anketi ödül töreni, dün akşam Pendik Green Park Hotel & Convention Center’da gerçekleştirildi.İnternet üzerinden yapılan ve 251.562 kişinin katıldığı oylamada, 34 farklı kategoride 102 aday değerlendirildi. Bir dünya devi olan Merinos tüketicilerin oyları ile “Yılın Markası” seçildi.
 
  Domotex Middle East “Yerin Tüm Dokularını Hissedin” 13/06/2012 11:58
Ortadoğu bölgesinin halı ve yer döşemeleri alanındaki lider fuarı DOMOTEX Middle East, İstanbul Fuar Merkezi’nde 8-11 Kasım 2012 tarihleri arasında katılımcı ve ziyaretçi ağırlamaya hazırlanıyor. Bu nedenle İstanbul Feriye Restaurant’ta basın toplantısı düzenleyen İTKİB ve Hannover Messe Fuarcılık, Domotex’in altı yıldan sonra, 2012 yılı itibariyle artık İstanbul’da düzenleneceğini açıkladı.
 
  Merinos Halı Geleneksel Bahar Şenlikleri Yapıldı 11/06/2012 10:50
Merinos gurubu çalışanları ve ailelerini bir araya getiren geleneksel bahar şenlikleri yapıldı. Gaziantep ve Rusya'daki fabrikalarında yıllık 25 milyon metrekare üretimiyle dünyanın en büyük halı üreticilerinden biri olan Merinos'un bağlı olduğu Erdemoğlu Holding'in Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Erdemoğlu, mangal başına geçip çalışanlarına kebap pişirdi.
 
  Royal Halı Gaziantep Basketbol Takımına Sahip Çıktı 08/06/2012 15:7
Royal Halı’dan spora destek geldi. Beko Basketbol 1. Ligi’ne yükselen Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımının ana sponsoru Royal Halı oldu.
 
  Meslek Liselerine Halıcılık Bölümü Geliyor 07/06/2012 14:39
Halı sektöründeki hızlı büyümeyle birlikte artan kalifiye eleman sıkıntısını karşılamak için Güneydoğu Halı İhracatçıları Birliği bir dizi çalışma yapmıştı. Bu çalışmalardan biri olan meslek liselerinde "makine halıcılığı" programının açılmasına ilişkin müfredat çalışması, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul edildi.
 
  Saray Halı Evinizin Havasını Temizliyor 05/06/2012 22:29
Halı üreticilerinin son yıllarda ar-ge ve inovasyona yaptığı yatırım sonucunda ürettikleri değişik ürünleri tüketicilerin beğenisine sunmaya devam ediyor. Bu son yenilik “Saray Temiz Hava” halıları ile karşımıza çıktı. Yaptığı yenilik ile tüketicilerin havasını değiştirmeyi hedefleyen Saray Halı, yeni ürününün özelliklerini şu şekilde açıklıyor:
 
  Mayıs Ayı İhracat Rakamları Sevindirdi 02/06/2012 :
Türkiye'nin ihracatı Mayıs ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 7,3 artışla 11 milyar 816 milyon 419 bin dolar oldu. Geçtiğimiz ay Türkiye İhracatçılar Meclisi kayıtlarına göre düşüş yaşayan ancak dün Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan kesin rakamlarla yüzde 8'e yakın yükselen ihracat bu ay da yukarı yönlü seyrine devam etti. Yılın ilk 5 ayında ise ihracat yüzde 10,31 artışla 59 milyar 833 milyon dolara yükseldi. Son 12 aylık ihracat ise 140 milyar doları geride bıraktı.
 
  Çocukların Hayal Gücünü Geliştiren Halılar 31/05/2012 21:24
1967’den beri yüz binlerce ev için adeta aileden biri olan ve yaşam alanlarımızın özel bir parçası konumunda bulunan Atlas Halı, Naksan Holding çatısı altında, yepyeni çizgisi, fark yaratan, yenilikçi, dinamik ve özgün tasarımlardan oluşan koleksiyonlarıyla Türkiye’de ve dünyada halı sektörünün lokomotif markası olma yolunda ilerliyor.
 
  Merinos Halı Şampiyonluk Ödülünü Aldı 30/05/2012 21:24
Merinos Halı, sektöründe dünya markası, üretim kapasitesi ile alanında lider olduğunu bir kez daha kanıtladı. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen 2011 yılı ihracat şampiyonları ödül töreninde halı sektörünün lideri olarak ödülünü Başbakan Erdoğan’dan alan Merinos Halı Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Erdemoğlu alınan ödülün halı sektörü ve Gaziantep için çok önemli olduğunu belirtti.
 
  Tasarımcınız İle Bir Kez Daha Markalaşın 28/05/2012 12:10
Hızla gelişen ve büyüyen halı sektörü bu büyümeye paralel en hızlı markalaşma süreci yaşayan sektörlerinde başında gelmekte. Firmalar ürün tanıtımlarında bu güne kadar ürün kalitesi, yeni ürün, satış sonrası hizmet çalışmalarını ön planda tuttu. Firmaların bu tanıtımlarının tamamlayıcısı olarak hep bir eksik hissediliyordu ve o eksik bulundu “Tasarımcılar”
 
  “Festival’le Evlere Yaz Gelecek” 22/05/2012 10:46
Beğenilerin farklılaştığı, kullanım alışkanlıklarının değiştiği halı sektöründe üreticiler de bu değişime ayak uydurarak tüketicilere alternatifi bol ve tercihi kolaylaştırıcı ürünler sunmaya devam ediyor.
 
  Halı Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz? 21/05/2012 15:16
Halı firmaları, yeni eklenen serileri ile güçlenen özel tasarlanmış kaliteli halılardan oluşan koleksiyonlarını tüketicinin beğenisine sunmaya devam ediyor. Halı sektöründe rekabetin artmasıyla özel tasarımlı şık ve kaliteli halılar mağazalarda alıcısını bekliyor.
 
  Gaib-Tasarım Akademisi İşbirliği Sorunu Çözer 20/05/2012 19:8
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAİB) Başkanı Salahattin Kaplan’ın girişimleriyle, halı sektörünün sıkıntıları arasında yer alan eğitimli Halı Desinatörü eleman eksikliğini gidermek için İŞKUR ve dalında Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumu olan Tasarım Akademisi ile işbirliği yapılarak iş garantili Halı Desinatörlüğü ve Tasarımı kursu açıldı.
 
  Halı Sektörü Arap Baharı İle Coştu 15/05/2012 11:31
Arap Baharının Türk halıcılık sektörüne yaradığını söyleyen İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB) Başkanı İbrahim Yılmaz, sektöre ilişkin önemli tespit ve açıklamalarda bulundu, Başkan İbrahim Yılmaz “Arap Baharını fırsata dönüştürerek, Libya'ya geçen yıl yapılan 5 milyon dolarlık ihracatı, bu yıl 44 milyon dolara yükselten halıcılık sektörü, çatışmaların sona ermesinin ardından aynı artışı Suriye'den de bekliyor” dedi.
 
  Merinos Halı Avrupa’daki İşletme Binasını Genişletiyor 14/05/2012 10:9
Sektöründe dünyanın en büyük markaları ve üreticileri arasında yer alan Merinos Halı, Avrupa çalışmalarının merkezi olan Almanya'nın Troisdorf kentindeki işletmesinin ek binasının inşaatına düzenlenen bir törenle start verdi.
 
  Halı Devi Oriental Weaver Türkiye’ye Fabrika Kuruyor 12/05/2012 11:50
Mısır’lı dev halı firması OPC, Gayrimenkul Zirvesi için geldiği İstanbul'da bir çok alanda ortaklık görüşmeleri yaptı. Ortadoğulu yatırımcılar Güneydoğu'da halı fabrikası ile Alanya'da otel yatırımı konusunda anlaşmalar yaparak ülkelerine döndüler.
 
  Markalaşma Sürecinde En Etkili Yol "Dizi Sponsorluğu" 10/05/2012 14:52
Carpetrium ziyaretçileri arasında yapılan, bir ay süren ve toplam 3.224 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen anket çalışması sona ermiştir. Katılımcılara sorulan “Halı markalarının tanıtım çalışmalarından hangisinin daha etkili olduğu” sorusu ile markasının tanıtımını yapacak olan üreticilere en etkili yol hangisi sorusunun cevabını bulmalarında yardımıcı olmaya çalışılmıştır.
 
  Royal Ve Pierre Cardin, 150 Yeni Showroom Açıyor 08/05/2012 10:4
Royal ve Pierre Cardin Halı Genel Müdür Yardımcısı Aydoğan Yıldır konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “GAZİANTEP’te 120 firmanın halı üretimi yaptığını ve bu firmalarımızın toplamda 1000’e yakın halı makinesi bulunduğunu, bu makinelerde yıllık 300 milyon metrekare halı üretildiğini” belirtti.
 
  iHİB 6. Halı Tasarım Yarışması 07/05/2012 20:50
İHİB, geleceğe yatırım yapmak ve ülkemizdeki yeni yeteneklere fırsat kapılarını aralamak amacıyla, Türkiye'nin en kapsamlı “Halı Tasarım Yarışması”nın altıncısını düzenliyor.
 
  Polaris Halı, K-MOB 2012 Fuarı’nın Yıldızı Oldu 05/05/2012 11:38
Kayseri’de düzenlenen 2. Mobilya Fuarı beklenen başarıyı sağlayarak sona erdi. Fuara katılan az sayıda halı firmasından biri olan Polaris Halı güncellediği büyüme hedefine fuar ile birlikte bir adım daha yaklaştı.
 
  Buluşma Noktası Neden İstanbul? 04/05/2012 16:21
Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinin halı ve yer döşemeleri alanındaki lider fuarı DOMOTEX Middle East, Dubai'deki altı yıldan sonra 2012'den itibaren İstanbul'da düzenlenecek.
 
  Sanat Halı 2012 İlk Bahar Yaz Lansmanı İstanbul’da Yapıldı 03/05/2012 17:53
Halı sektöründe Türkiye’nin lider üreticilerinden olan Sanat Halı, İstanbul Titanic Otel’de bayileriyle buluştu. Lansman toplantısında 2012 İlkbahar-Yaz kreasyonu bayilere tanıtıldı. İstanbul Titanic Otel’de gerçekleştiren organizasyona Sanat Halı bayileri yoğun ilgi gösterdi.
 
  Angora Halı, Ebru Gündeş İle Doğru Yolda 01/05/2012 15:18
Gaziantep’te üretim yapan Halı Firması Angora yeni reklam yüzü Ebru Gündeş ile yaptığı ilk reklam çalışması başarılı olarak değerlendirildi.
 
  Nisan Ayı İhracat Rakamları Açıklandı 01/05/2012 14:13
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)'nin verilerine göre nisan ayında geçen yıla göre 1 iş günü eksik hesaplanan ihracat yüzde 2,9 azalışla 11 milyar 407 milyon 106 bin dolar oldu. Yılın ilk 4 ayında ise ihracat yüzde 5,9 artışla 45 milyar 663 milyon dolara yükseldi. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Ekonomi politikası aktörlerinin, ihracatçılarımızın rekabet gücünü olumlu etkileyecek politikalar geliştirmelerine öncelik verilmesi gerektiğinin altını çizdi.
 
  Merinos Halı Kariyer Günleri Etkinliğinde Stand Açtı 30/04/2012 14:34
Merinos Halı Gaziantep Üniversitesinde düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğinde tanıtım standı açtı. Açılan Merinos standına Üniversite öğrencileri yoğun ilgi gösterdi, stand görevlileri tarafından firmanın üretim süreci, pazarlaması ve markalaşma aşamaları konusunda bilgiler verildi. Öğrenciler özel sektörün çalışma imkanları konusunda yetkililerde bilgiler aldılar.
 
  Halı Markalarının Ünlü Yüzleri 28/04/2012 15:1
Reklamlarda ünlü yüzlerin kullanımı reklamcılık tarihi kadar eski bir uygulamadır. Tabi ilk zamanlardaki ünlüler küçük toplum içinde söz sahibi olan isimlerken, medyaların ve popüler kültürün gelişmesi ile daha büyük kitleleri peşinden koşturan isimlerin kullanılması yaygın hale geldi. Bu doğrultuda her geçen gün ünlü bir yüzü reklam filmiyle karşımızda bulabiliyoruz.
 
  En İyiler TURQUALITY® İle Dünyanın Zirvesine Oynuyor 25/04/2012 12:45
Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programıdır. Günümüzde gittikçe ağırlaşan rekabet koşulları ve değişen tüketim kalıpları uluslararası arenada yer almak isteyen şirketleri daha fazla katma değer ve daha fazla pazar payı anlamına gelen güçlü markalar yaratmaya teşvik ediyor.
 
  Polaris Halı Hedef Büyüttü 19/04/2012 20:58
1989 yılında ERTEKS Tic. ve Pazarlama olarak halı sektörüne giren ve 2002 yılından günümüze kadar markalaşarak Polaris Halı adı ile hizmetine devam eden firma 2012 yılını tanıtım yılı ilan etti. Firma katılacağı fuar ile birlikte geleceğe dönük büyüme hedefinin üstüne çıkmayı planlıyor.
 
  Naksan Fotomar'ın birincilik ödülü Atlas Halı’ya 19/04/2012 13:58
Naksan Holding çalışanları arasında bu yıl ilki düzenlenen “Mutluluk” temalı fotoğraf yarışması sonuçlandı. Holding bünyesinde geniş katılımın olduğu fotoğraf yarışmasında halı sektörünün başarısı dikkat çekti.
 
  Merinos Halı’dan Üniversite-Sanayi İşbirliğine Destek 13/04/2012 10:1
Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu ve İşkur ortaklığında yaklaşık dört ay süreli "Endüstriyel Dokumacı Yetiştirme" kursu düzenlendi. Bu proje kapsamında kursu tamamlayan 27 kişi Merinos Halı'da işe başladı.
 
  Bir "Saray"ın Daha Temeli Atıldı 12/04/2012 10:32
“İnsana yapılan yatırım en büyük yatırımdır” ve “Biz Bir Aileyiz”ilkesi ile hareket eden Saray Halı, Sağlık, Eğitim, Sosyal ve Kültürel alanlarda da çalışanlarına hizmet sunmakta ve topluma olan sosyal sorumluluklarını da yerine getirmektedir.
 
  Kaplan Kardeşler Halı'nın Hayırlı İmzası 11/04/2012 10:19
Gaziantep Valiliği tarafından başlatılan "Bir Okul Bin Gelecek" kampanyası kapsamındaki 27. okul, Kaplan Kardeşler Halı tarafından yaptırılacak. Gaziantep Valiliği'nde düzenlenen törende Vali Erdal Ata ile Kaplan Kardeşler Halı Yönetim Kurulu Başkanı ve Güneydoğu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Selahattin Kaplan, 24 derslikli okulun protokolünü imzaladılar.
 
  Merkür Halı, Gümüşsuyu İle Birleşti 08/04/2012 12:36
Halıyı basit bir sanayi mamülü değilde, anadolunun zengin ve köklü dokuma mirasının yeni renkler ve tasarımlara global pazarda hak ettiği yeri almasını ilke edinen, konusunda uzman ve dinamik ekibi ile halıyı estetikle bütünleştirmede önemli bir mesafe kateden Merkür halı , Türkiye'ye makine halıcılığını getirmesiyle bilinen Gümüşsuyu Halı ile birleşti. Gümüşsuyu Halı üretim tesislerini Gaziantep'e taşıdı
 
  Halı İhracatçıları Çin Seddi’ni Zorlanmadan Geçti 05/04/2012 14:40
Türk halıları, Çin pazarında söz sahibi olmak için, Şanghay'da düzenlenen halı ve yer döşemeleri fuarı Domotex Asia - Chinafloor'da İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB) öncülüğünde görücüye çıktı.
 
  Halı Sektörü Gaziantep'i İhracat Şampiyonu Yaptı 01/04/2012 13:10
Türkiye'nin mart ayı ihracatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 8,1 artışla 12 milyon 608 bin dolar oldu. Bu yılın ilk üç aylık döneminde ise ihracat yüzde 10,5 artışla 34,7 milyar dolarlık rakama ulaştı.
 
  Tasarımda Sınırları Kaldıran Halı “Dijital Baskı” 29/03/2012 22:46
Halı sektöründe yenilikler bitmiyor. 2012 ile birlikte satışı artan Dijital Baskı Yeni Trend Çocuk Ve Genç Halıları ile duvardan duvara halılar hem göze hem mekana hitap ediyor. Dijital Baskı teknolojisi ile üretilen halıların tasarımında sınırlar kalkmış, artık mekana uygun halıyı hayal etmek yeterli.
 
  Royal Halı, Bayilerini Antalya'da Topladı 29/03/2012 11:53
Naksan Holding bünyesinde faaliyet gösteren Royal ve Pierre Cardin Halı, Antalya’da lansman toplantısı düzenledi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen lansman toplantısında 2012 kreasyonu bayilere tanıtıldı.
 
  Royal ve Pierre Cardin Halı “Kariyer” Yaptı 27/03/2012 17:9
ODTÜ'de gerçekleştirilen Kariyer Fuarı'nda Royal Halı ve Pierre Cardin Halı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Sanatı halıya taşıdığı Ebru Halı ürününün nasıl yapıldığının öğrencilere anlatıldığı fuarda herkes büyük keyif aldı.
 
  Nurteks'ten "Dijital" Atak.. 25/03/2012 21:59
Nurteks Tekstil, FIFA onaylı sahaların halılarını yaparak dikkatleri üzerine çeken firma, şimdi de dijital baskılı otel, saray ve cami halısı üretimine başlayarak hedef büyüttü.
 
  Sanat Halı’ya “Altın Marka” Ödülü 24/03/2012 10:7
Bir buçuk yıl gibi kısa bir süre önce Gaziantep’te entegre bir tesis olarak üretimine başlayan Sanat Halı, kısa zamanda yaptığı altyapı yatırımı, marka çalışması ve satış sonrası sunduğu hizmetlerin karşılığını almaya başladı.
 
  Domotex Middle East Fuar Satışlarına Büyük ilgi.. 21/03/2012 15:41
DOMOTEX Middle East yeni bir adrese kavuşuyor. Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinin halı ve yer döşemeleri alanındaki lider fuarı, Dubai'deki altı yıldan sonra 2012'den itibaren İstanbul'da düzenlenecek. DOMOTEX Middle East, 8-11 Kasım 2012 tarihleri arasında katılımcı ve ziyaretçileri İstanbul Fuar Merkezi fuar alanında 9,10 ve 11. salonlarda ağırlayacak.
 
  Domotex Asia Fuarına İlk Kez Milli Düzeyde Katılım 19/03/2012 16:22
Domotex Hannover ve Gaziantep Zemin Fuarlarının ardından halıcılar şimdi de Domotex Asia/Chinafloor Fuarındalar. Fuara ilk kez milli düzeyde katılım olacağı belirtilirken, Türkiye’yi 11 firma temsil edecek. Dünyanın en büyük ikinci Halı fuarı olan Domotex Asia/Chinafloor 126 bin 500 metrekarelik alanda düzenlenecek.
 
  Step Halı ABD’ye New York’tan Giriş Yapıyor 17/03/2012 9:43
Step Halı ABD'deki ilk mağazasını New York'un sosyetik mekânı Soho'da açıyor. Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde mağaza yarışına giren Türk markaları şimdi de yönünü Amerika'ya çevirdi. Türkiye'nin en köklü halı üreticilerinden Step, kıtaya girişini ise ABD'den yapıyor. Step Halı CEO'su Cem Şengör, "Çin'de mağaza arayışımız var" dedi.
 
  Festival Halı 12. Halı ve Zemin Fuarının Yıldızı Oldu 13/03/2012 18:15
Festival Halı, Gaziantep’te düzenlenen 12. Uluslararası Halı ve Zemin Fuar’ında, ziyaretçilerine sunduğu 2012 İlkbahar-Yaz koleksiyonu ile yine tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı.
 
  12. Uluslararası Halı Ve Zemin Fuarı Başarılıydı.. 12/03/2012 12:15
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, Gaziantep’te ilk kez 8-11 Mart tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası 12. Halı ve Zemin Fuarı’nın başarılı bir şekilde tamamlandığını söyledi. Başkan Aslan, “Ortadoğu’nun Fuarlar ve Kongreler Kenti olma vizyonu ile hareket eden Gaziantep’e yeni ve başarılı bir fuar daha kazandırmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.
 
  12. Uluslararası Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı Başladı 08/03/2012 13:58
11 yıldır İstanbul'da yapılan Uluslararası Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı, Gaziantep Ticaret Odası (GTO) ve Marka Fuarcılık işbirliği ile bu yıl Gaziantep'te düzenleniyor. Ortadoğu Pazarının hedeflendiği Fuar bugün Saat 14’te yapılan açılış töreni ile Ziyaretçilere Kapısını Açtı.
 
  8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun 07/03/2012 23:16
Cumhuriyetimizin kuruluşunun odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır. 8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür. Carpetrium olarak Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutlarız.
 
  İVİ Halı’dan Farklı Tasarım Anlayışı 06/03/2012 22:46
İVİ Halı’nın tasarımları Çocuk ve gençlerin istek ve gereksinimleri baz alınarak, mimarlardan oluşan ekip tarafından hazırlanıyor. Halıya sadece desen vermek değil, anlam ve işlev katmak İVİ Halı’nın tasarım anlayışının temelini oluşturmuş.
 
  Şubat Ayı İhracat Rakamları Yüzleri Güldürdü 02/03/2012 13:45
Şubat ayı ihracat rakamları, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından Manisa’da açıklandı. Buna göre, Türkiye'nin Şubat ayı ihracatı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 10.4 artarak 11 milyar 156 milyon 148 bin dolar olarak gerçekleşti.
 
  3. Halı Desen Tasarım Yarışması Başladı.. 28/02/2012 13:30
Halı Desen Tasarımcıları arasında heyecan uyandıran tasarım yarışmasının başvuruları başladı. Bu yıl alanında çok başarılı tasarımcılarında katılması beklenen yarışma Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri öncülüğünde yapılıyor
 
  Nasıl Marka Olursunuz… 26/02/2012 17:41
Yeni Bir marka oluşturmak, yalnızca üründeki teknik üstünlük ile başarılacak bir iş değildir. Para ile saadet olmadığı gibi, yüksek tutardaki bir reklam bütçesi de tek başına marka olmaya etmiyor. Marka oluşturmak için yıllar boyu ilk günkü heyecanı korumak şart. Marka olmanın çileli yolunda ilerlemek, ancak bitmek tükenmek bilmeyen bir duygu yoğunluğunun aşağıdaki yöntemlerle hayata geçirilmesi ile mümkün olabilir:
 
  Halı Ve Çocuk Sağlığı... 25/02/2012 16:36
Ev tozu akarları olarak bilinen maytların en çok yuvalandığı yer olan halılar, alerjisi olan çocuklar için ciddi bir tehlike oluşturuyor. Ev tozu akarları, insan atıkları ile beslenen, sıcak ve nemli ortamları seven, gözle görülmeyen mikroskobik canlılardır. Bu canlıların vücut parçacıkları ve dışkıları havaya karıştığında alerjiye neden oluyor.
 
  Selahattin Kaplan, Halı Sektörünü Değerlendirdi… 20/02/2012 23:13
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Selahattin Kaplan yaptığı açıklamada halı sektörünün bu gününü ve gelecekle ilgili hedefini, teşvik kanunundan sektörün beklentilerini, eğitim ve eleman eksiklikleri konusunda düşüncelerini belirtti.
 
  Reform Halı'da %50 İndirim Kampanyası! 11/02/2012 12:21
Reform Halı Şubat ayına özel yepyeni bir kampanya ile sizleri mağazalarına bekliyor.
 
  Kaşmir Halı’nın eğitime desteği sürüyor. 09/02/2012 13:41
Kaşmir Halı’nın da bünyesinde faaliyet gösterdiği Gülsan Holding yaptırılacak olan Naci Topçuoğlu Sağlık Meslek Lisesi, Ali Topçuoğlu Endüstri Meslek Lisesi ve Vedat Topçuoğlu Anadolu Lisesi’nin protokolleri Gaziantep Valiliğinde düzenlenen törenle yapıldı.
 
  Halı’da 2012 Büyüme Hedefi Yüzde 15.. 03/02/2012 14:22
2012 yılında halı sektöründeki büyüme hedefinin yüzde 15 olduğunu belirten Selahattin Kaplan, 2012’deki ihracat geliri hedefinin de 1,5 milyar Dolar olduğunu belirtti.
 
  Halı İhracatında Büyük Artış... 02/02/2012 11:7
Halı sektörü 2012 ocak ayını 140 milyon dolarlık ihracatla tamamladı, geçen yıl aynı dönemde bu rakam 105 milyon dolardı.İhracattaki artış %32.9 olarak gerçekleşti.
 
  Jüt İplik Alırken Ne Kadar Araştırıyorsunuz? 31/01/2012 18:17
Sektörümüzde iplik tüketimi yoğundur. Aşağıdaki bilgiler iplik alımlarınızda yanılmanızı azaltacak ve bu bilgilerle jüt ve diğer iplikleri doğru ve en uygun fiyata almanızı sağlayacak bir bilgi deposuna ulaşabileceksiniz.
 
  Royal Halı’dan Avrupa'da büyük atak.. 31/01/2012 12:28
Royal Halı, Avrupa pazarında bu yıl 200'e yakın mağaza açarak, katma değeri yüksek ve inovatif ürünlerle bu pazarda büyümeyi hedefliyor.
 
  Fuar Alanında Yer Kalmadı 30/01/2012 11:50
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) ve Marka Fuarcılık işbirliği ile 8-11 Mart tarihleri arasında Gaziantep'te ilk kez gerçekleştirilecek olan '12. Halı ve Uluslararası Zemin Kaplamaları Fuarı' için hazırlıklar sürüyor.
 
  Tanrıverdi, ''Marka Ekonomisine Dayalı Büyüme'' dedi 29/01/2012 19:17
İstanbul Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) önderliğinde Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle bu yıl 6.'sı düzenlenen İstanbul Fashion Week (IFW) 8-11 Şubat tarihleri arasında İstanbul Tepebaşı'nda yapılacak.
 
  Yeni Hedef Belirlendi..5 Milyar Dolar. 26/01/2012 20:7
İHİB Başkanı İbrahim Yılmaz, “2011’de halı ihracatımız yüzde 27 arttı. Suudi Arabistan’a ihracat yüzde 61 yükseldi. Çünkü 3 ayda bir ev dekore etmeye başladılar. 2023 için 3.5 milyar dolarlık hedef koymuştuk, fazla temkinli olmuş. Böyle giderse 2023’te 5 milyar doları aşarız” dedi.
 
  Taklit Makinelere Dikkat! 25/01/2012 14:58
Günay Makine Yönetim Kurulu Başkanı Önder Günay, halı üreticilerini sahte makine konusunda dikkatli olmaları için uyarıyor.
 
  Royal Halı’nın 'Ebru’su var. 21/01/2012 15:27
Royal Halı & Pierre Cardin Halı, Antibakteriyel ve Ebru Halı modelleri ile 14 –17 Ocak 2012 tarihleri arasında Almanya'nın Hannover kentinde gerçekleştirilen Dünya Halı ve Zemin Ürünleri Fuarı DOMOTEX'te büyük ilgi gördü.
 
  Domotex Dubai Fuarı artık İstanbul’da 21/01/2012 15:28
Deutsche Messe tarafından son altı yıldan beri Domotex Middle East adı altında Dubai’de düzenlenen Domotex Middle East fuarı artık İstanbul’da düzenlenecek.
 
  Domotex rekorlarla sona erdi 19/01/2012 12:39
Almanya'nın Hannover kentinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı Domotex sona erdi.14-17 Ocak tarihleri arasında açık kalan fuar da sektörel son trendler ile teknolojik ürünler sergilendi
 
  Domotex fuarında dünya Gaziantep’i izliyor 17/01/2012 10:45
Gaziantep’in halı sektöründeki gücü Dünya’nın en büyük Halı ve zemin döşemeleri fuarında Türkiye’yi en büyük katılımcı ülke yaptı.
 
  Tekstilde Avrupalı'nın tahtına Türkler oturdu 16/01/2012 16:29
Avrupa'dan kaçan büyük alıcılar, ev tekstili fuarı Heimtextil'de Çin, Endonezya ve Pakistan yerine Türk firmalarının kapısını çaldı
 
  Sanko Holding’in yeni patronu belli oldu 15/01/2012 0:45
SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu'nun Açıklaması
 
  İhracatı bu şehirler sırtladı. 14/01/2012 22:1
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerinden derlediği bilgilere göre, geçen yılın sonu itibariyle 1 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştiren il sayısı 16 olarak gerçekleşti.
 
  Heimtextile Fuarı Frankfurt'ta Başladı 12/01/2012 18:55
Almanya'nın Frankfurt kentinde bu yıl 42'ncisi düzenlenen Ev Tekstili Fuarı (Heimtextil) bugün kapılarını ziyaretçilere açtı.62 ülkeden 2 bin 634 katılımcının yer aldığı fuara Türkiye'den de 172 şirket katılıyor.
 
  İstanbul Fashion Week 12/01/2012 18:32
Türk Hazır Giyim ve Modasını dünyaya tanıtmak üzere, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından; Moda Tasarımcıları Derneği, Birleşmiş Markalar Derneği ve İstanbul Moda Akademisi işbirliğinde İstanbul Fashion Week 08-11 Şubat 2012 tarihleri arasında Tepebaşı Odakule’de organize edilecektir.
 
  Naksan'dan Atlas Halı'ya Dev Yatırım 11/01/2012 11:57
Naksan Holding, bünyesine kattığı 45 yıllık Türkiye markası olan Atlas Halı'ya 35 milyon dolar yatırım yapacağı bildirildi. 500 çalışanın olduğu Atlas Halı'da 2012 yılında 500 kişiye daha istihdam sağlanacağı belirtildi.
 
  Merinos Halı'dan İstihdama Katkı 05/01/2012 12:31
Dünyanın halı merkezi olan Gaziantep'teki halı fabrikalarına endüstriyel dokumacı yetiştirmek üzere Merinos ile Naci Topcuoğlu Meslek Yüksek Okulu işbirliği ile gerçekleştirilecek proje ile kalifiye elemanlar yetiştirilecek.
 
  Muhteşem Yüzyıl'ın Yeni Sponsoru Sanat Halı Oldu 30/12/2011 17:51
4 Ocak'ta Star TV'de ekrana gelmeye başlayacak "Muhteşem Yüzyıl"a yeni kanalında rekor sponsor geldi.
 
  Merinos'un Kurucusu Erdemoğlu Anıldı 17/12/2011 13:28
Merinos Kurucusu ve Onursal Başkanı Mehmet Erdemoğlu ölümünün 5. Yılında mezarı başında Kuran-ı Kerim okunarak anıldı. Adıyaman Besni İlçesinde de Mehmet Erdemoğlu cami’inde yatsı namazından sonra mevlit okundu.
 
  Royal Halı'ya İnovasyon Ödülü 16/12/2011 13:4
İstanbul Sanayi Odası tarafından, ülkenin inovasyon altyapısının gelişimine ve inovasyon bilincinin Türkiye'de yaygınlaşmasına katkıda bulunmak amacıyla 2009 yılında ilk defa verilen ve Türkiye'de yerleşik tüm sanayi kuruluşlarına yönelik olan İSO İnovasyon Ödülleri'nin ikincisi, 14 Aralık 2011 Çarşamba akşamı İstanbul Kongre Merkezi'nde İSO 10. Sanayi Kongresi ve İnovasyon Sergisi kapsamında gerçekleştirilen ödül töreninde sahiplerini buldu.
 
  Renge Yön Verenler Gaziantep'te Buluştu 13/12/2011 12:40
Tasarım Akademisi Mesleki Eğitim Kurumu ev sahipliğinde düzenlenen seminerde tekstilde renge yön veren firmalar Gaziantep’te Buluştu
 
  Türk Halıcılığı, Dünyada 1 Numaraya Oturdu 08/12/2011 17:33
Geleneksel Türk el sanatlarından el halısı dokumacılığı yok olmaya yüz tutarken, son yıllardaki teknolojik gelişmelere adapte olunmasıyla, Türk makine halıcığının hem üretim ve pazarlamada, hem de kalitede dünyada birinci sıraya yükseldiği bildirildi.
 
  Kaşmir Halı'nın Kardeş Okullarında Başarı Artıyor 08/12/2011 17:30
İki yıl önce "Her Okula Kardeş Bir Kuruluş Kampanyası" başlatarak eğitime farklı bir boyutta destek sağlayan Gülsan Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kaşmir Halı, okulların hijyenik koşullara kavuşturulması ve teknolojik donanımla eğitim alanındaki akademik başarılarının arttırılmasında önemli rol oynadı.
 
  Jüt İle İlgili Önemli Toplantı 08/12/2011 17:25
Bangladeş Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği koordinatörlüğünde Ticaret Odası , Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçı Birlikleri ve Gaziantep Halıcılar Odası organizasyonu ile Uluslararası Jüt Çalışma Grubu üyesi firma temsilcilerinin oluşan heyetin katılımı ile jüt ile ilgili önemli bir toplantı yapıldı
 
  Halıcılar Çözüm Bekliyor 08/12/2011 17:20
HALICILAR, Suriye'deki sıkıntının biran önce giderilmesini istedi. Güneydoğu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Selahattin Kaplan, Suriye ile Türkiye arasında yaşanan gelişmelerden Türk halı sektörünün olumsuz etkilendiğini söyledi. Kaplan, " Yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle bu bölgeye olan ihracatımız her geçen gün azalıyor. Bir an önce ihracat yolumuzun açılmasını istiyoruz" dedi
 
  Erdemoğlu Holding 2011 Hedeflerini Aştı 07/12/2011 9:59
''Merinos'' markasıyla makine halısı ve ''Dinarsu'' markasıyla duvardan duvara halının yanında mobilya, ev tekstili ve battaniye sektörlerinde faaliyet gösteren Erdemoğlu Holding, 2011 yılını hedeflerinin üzerinde ciro ve ihracat rakamlarıyla kapatacak.
 
  Ev Tekstili Yeni Tasarımcılar Arıyor 05/12/2011 17:10
Bursa'da profesyonellere ve öğrencilere açık olan ‘2. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması’na başvurular başladı.
 
  Royal Halı İSO İnovasyon Ödülleri'nde Finalist 24/11/2011 15:54
İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ”İSO İnovasyon Ödülleri”nin finalistleri belli oldu.
 
  Gaziantep Halıda Modayı da Belirliyor 21/11/2011 14:7
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Selahattin Kaplan, dünyadaki 2 bin 400 makineden 800'ünün Gaziantep'te bulunduğunu belir-terek “Gaziantep halı sektöründe moda merkezi haline dönüştü.”diye konuştu.
 
  Merinos Araba Talihlileri Belli Oluyor 21/11/2011 14:3
Dünyanın en büyük halı üreticisi Merinos tarafından düzenlenen 6 adet otomobil kampanyası talihlileri arabalarına kavuşuyor.
 
  Sanat Halı Tanıtım Çalışmaları Hız Kesmiyor 14/11/2011 12:16
Kurulduğu günden beri marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Sanat Halı, yakında TRT ' de yayınlanacak olan" Burası Osmanlı: 1711/ Sır Kanunu " ve ATV de 18 Kasım’da yayına girecek olan ‘Hayat Devam Ediyor’ dizilerine sponsor olarak, tanıtım çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor.
 
  Tekstil Tasarımında Doğru Renk Seçimi ve Renk Teknolojileri Semineri 14/11/2011 10:42
Tasarım Akademisi Mesleki Eğitim Kurumu ev sahipliğinde “Tekstil Tasarımında Doğru RenK Seçimi ve Renk Teknolojileri” semineriyle renge yön verenler Gaziantep’te buluşuyor
 
  Halı Sektörü Değerli Bir Bilim Adamını Kaybetti... Güle Güle Tahsin Hoca 10/11/2011 14:30
Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Başkanı, Doç. Dr. Tahsin Parlak, görev yaptığı Kazakistan’da evinde ölü bulundu
 
  Atlas Halı Naksan ile Geri Döndü 02/11/2011 12:29
Türkiye’nin en köklü halı markalarından biri olan Atlas Halı, Naksan Holding bünyesindeki ileri teknolojiyle donanmış üretim tesisleriyle, yenilikleriyle, sektöre yön veren AR-GE çalışmalarıyla ve hızla genişleyen bayi ağıyla her geçen gün daha da güçlenmekte
 
  Merinos'un otomobil talihlileri belli oldu 01/11/2011 12:22
Merinos tarafından düzenlenen araba kampanyasının talihlilerinin belli olduğu bildirildi.
 
  Merinos'tan Rekor Bağış 27/10/2011 13:36
"Van İçin Tek Yürek” adlı ortak yardım kampanyasına katılan Merinos Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu rekor bağış yaptı.
 
  Confetti.. like. no. other 28/10/2011 13:1
Halı sektörüne renkleri ve çizgisi ile yön veren CONFETTİ banyo halısı üretimine başladığı 1994 yılından bugüne, sektörün kulvarında öncüsü olmaya devam ediyor.
 
  Selahattin Kaplan: "İşinizi severek Yapın" 17/10/2011 13:54
GAİB Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Selahattin Kaplan, üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerine konferans veren Kaplan, "İşinizi severek yapın" dedi.
 
  Cari Açık Kontrol Altına Alınamıyor 11/10/2011 11:14
Türkiye'nin cari işlemler hesabı açığı, bu yılın Ocak-Ağustos döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 102,4 artarak, 54 milyar 261 milyon Dolar oldu.
 
  Kaşmir Halı'nın eğitime Desteği Artarak Devam Ediyor 03/10/2011 11:52
Sektöründeki dünya liderliğini sürdüren Kaşmir Halı, eğitime destek vermeye devam ediyor. Eğitim alanındaki önemli destekleriyle Türkiye gündemindeki yerini koruyan Gülsan Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kaşmir Halı tarafından geçtiğimiz yıl start alan ve Gaziantep'te büyük ses getiren Her Okula Kardeş Kuruluş Kampanyası 2011-2012 eğitim öğretim yılında da sürdürülecek.
 
  ITMA Fuarı’nda Türkiye'den 100 üretici Stand Açtı 29/09/2011 10:59
Tekstil sektörünün en büyük fuar organizasyonlarından İTMA 2011 Uluslararası Tekstil Makinaları Fuarı İspanya'nın Barselona şehrinde düzenlendi.
 
  Tekstilciler İspanya’da güç gösterisi yaptı 28/09/2011 15:58
Türk tekstil sektörü Barcelona’daki ITMA 2011 Fuarı’nda makine sektörü başta olmak üzere büyük ilgi gördü. İTO’nun inşa ettiği özel salonda ürünlerini sergileyen 92 şirket, fuarın verimli geçtiğini söyledi.
 
  Royal Halı Reklamları Televizyondan Önce İnternette 23/09/2011 12:15
Önemi gün geçtikçe artan sosyal medyanın firmalar tarafından tanıtım amaçlı kullanımı yaygınlaşıyor. Sosyal medyanın çok daha geniş kitlelere ulaştığını belirten Royal Halı Yönetim Kurulu Başkanı Taner Nakıboğlu, "Royal Halı olarak yeni reklam filmlerimizi televizyonlardan önce internet üzerinde yayınlamaya başladık." dedi.
 
  Merinos Turquality Belgesi Alan İlk Halı Firması Oldu 23/09/2011 11:31
Merinos Halı, Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından dünyada güçlü Türk markaları geliştirilerek ülkemizin ihracatını artırmak ve "Türk malı" imajını güçlendirmek amacıyla yürütülen markalaşma programı Turquality kapsamında halı sektöründe ilk belgeyi alan firma oldu.
 
  Sanat Halı'ya Fuarda Tam Not 22/09/2011 12:31
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve büyük katılımla gerçekleşen 4. Ortadoğu Halı ve Dekorasyon Fuarı'na katılan Sanat Halı ziyaretçilerden tam not aldı. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin büyük ilgi gösterdiği Sanat Halı standı bir an olsun boşalmadı.
 
  Kaşmir Halı, Fuarın Gözdesi Oldu 21/09/2011 11:3
Dünya halı piyasasının en büyükleri arasında yer alan Kaşmir Halı, 4. Ortadoğu Halı ve Dekorasyon Fuarı'nın gözdesi oldu
 
  Royal Halı'dan 8 Milyon Dolar Fuar Satışı 22/09/2011 10:57
Gaziantep'de düzenlenen Ortadoğu Halı ve Dekorasyon Fuarı'nda 'Dünyanın İlk 3 Etkili Halısı'nı tanıtan Royal Halı & Pierre Cardin Halı, 4 günde 8 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi.
 
  Gaziantep 4. Ortadoğu Halı ve Dekorasyon Fuarı 16/09/2011 12:36
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in katılılımı ile açılan Gaziantep 4. Ortadoğu Halı ve Dekorasyon Fuarı'nda 100'e yakın firma stant açtı.
 
  Kaşmir Halı’ya “Yılın Markası” ödülü 13/09/2011 12:57
Kaşmir Halı, Eko vitrin Dergisi tarafından düzenlenen ve 81 aday markanın yarıştığı ankette "Yılın Markası" seçildi.
 
  Halı Sektörünün Devleri Gaziantep’te Buluşacak 13/09/2011 12:20
Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan "4. Ortadoğu Halı Fuarı" sektörün devlerini Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde (OFM) buluşturacak. 15-18 Eylül 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuarda yerli ve yabancı onlarca firma yeni ürünlerini sergileme imkanı bulacak. Fuarı yerli ve yabancı binlerce ziyaretçinin gezmesi bekleniyor
 
  GTO Başkanı Aslan’dan Başarılı Firmaları Kutlama 25/08/2011 14.55
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından düzenlenen “Türkiye’nin 1000 Büyük Sanayi Kuruluşu- 2010” araştırmasında ikinci 500’e giren Gaziantepli 20 firmayı kutlamak amacıyla bir mesaj yayımladı.
 
  Halı Tasarımında Trendler 18/08/2011 13:38
Gelişen teknoloji ile beraber tasarım sektöründe gerçekleşen devrim halıyı her geçen gün daha da popüler bir hale getiriyor. Günümüzün özel desen ve dokuları sayesinde halı ve kilimler, mobilyaların altında bir fon oluşturmaktan çok daha öte, önemli birer tasarım projesi haline gelmiştir. Müşterilerin yenilik ve değişim arayışında olması nedeniyle, halı kavramı eşsiz doku, desen ve renklerden oluşan tasarım seçenekleri ile her geçen gün değişmektedir.
 
  Halı Sektörü 2011'de Büyümeye Devam Ediyor 16/08/2011 12:50
Öte yandan halı ihracatı 2011 yılı Haziran ayının sonunda bir önceki yılın aynı ayına kıyasla % 38 artarak 133,6 milyon dolar olarak kaydedilmiştir
 
  Halıcılardan Somali'ye yardım eli 15/08/2011 11:0
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği, son yılların en kurak dönemini yaşayan Somali'de açlıkla mücadele eden insanlara yardım kampanyası başlattı.
 
  Texbridge İstanbul 10 yıl aradan sonra geri dönüyor 12/08/2011 11:35
10 yıldır hep bir şekilde bu fuar yapmayı planladık. Gerek konjonktür gerek dünyadaki ve sektördeki gelişmeler bunu engelledi. Artık sektörel gelişmelerin Türkiye’ye verdiği destekten ...
 
  Merinos ve Royal İlk 500'de 30/07/2011 15:32
İstanbul Sanayi Odasınca (İSO) açıklanan ''Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2010'' raporuna Merinos ve Royal girmeyi başardı.
 
  Yüzde Yüz Geri Dönüşümlü Halılar 30/07/2011 14:55
100 geri dönüşümlü malzemeyle üretilen Biosfera adlı karo halılar, ömrünü tamamlayan halılar başta olmak üzere çeşitli ürünlerden ve eski balıkçı ağlarından üretiliyor.
 
  Sihirli Eller'e Sertifika 26/07/2011 11:54
Halıcılıkta Sihirli Eller Projesi’nin tanıtım filminin gösterimi ile başlayan sertifika töreninin açılış konuşmasını yapan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, "Halıcılıkta Sihirli Eller Projesi kapsamında düzenlenen kurslarımıza katılan 20 bayan halı desen tasarımı, 20 bayan da dış ticaret konusunda yetiştirildiler.
 
  2023 Yılında 5 Milyar Dolarlık İhracat 18/07/2011 11:50
Türk halı sektörünün merkezi konumunda olan Gaziantep, yıllık 300 milyon metrekare üretim kapasitesiyle 15 bin kişiye istihdam sağlarken, Gaziantepli halıcılar 2023 yılında 5 milyar dolarlık ihracat, 1500 halı tezgahı ve 30 binin üzerinde çalışan hedefliyor.
 
  Alanya Yöresi İpek Kozası ve İpekli Dokumalardan Yapılan Hediyelik Eşya Tasarımı ve Üretimi Yarışması 18/07/2011 10:11
Dünya’nın ve Türkiye’nin önde gelen Turizm beldesi Alanya’nın daha iyi tanıtımı, yerli ve yabancı turistlerin Alanya’dan ayrılırken Alanya’ya ait renkleri ve hatıraları birlikte götürebilmelerini sağlamak, Alanya kültürünü yaşatmak, yöreyi en iyi anlatan, simgeleyen hediyelik eşya tasarımı ve üretimini hedeflemektedir
 
  Halı Sektöründe Markayız 11/07/2011 15:20
Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu, Gaziantep sanayisinin içerisinde halı sektörünün çok önemli bir yeri olduğunu, hem istihdam ve yatırım hem de ihracat açısından değerlendirildiğinde dünyada söz sahibi olmaya başladığını söyledi
 
  Royal Halı'dan Ebruli Halılar 08/07/2011 13:40
Royal Halı, sektöründe dünyada bir ilke imza attı ve bir yıllık araştırma-geliştirme çalışması sonucunda ''suya resim yapmak'' olarak ifade edilen ebru sanatını halıya uygulamayı başardı.
 
  Makine Halıcılığında Gaziantep'in Yeri 06/07/2011 18:50
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) tarafından yürütülmekte olan “Halıcılıkta Sihirli Eller Projesi" kapsamında, "Dünya makine halıcılığında Gaziantep'in Yeri ve Sektörün Gelişimi Trendleri" konulu toplantı gerçekleştirildi.
 
  75 Yıldır Kilim Dokuyor 04/07/2011 15:54
Gaziantepli dokuma ustası Cuma Sarıoğlu (80), 5 yaşında çırak olarak başladığı kilim dokumacılığını 75 yıldan beri severek sürdürüyor.
 
  Mescidi Aksa'nın Halıları Kaşmir Halı'dan 04/07/2011 15:40
İslam dünyasının kutsal mekanlarından Mescid-i Aksa’nın taban halılarını, ihalede 85 firmayı geride bırakan Kaşmir Halı, Gaziantep’te dokudu.
 
  Domatex Rusya 2012 29/06/2011 15:41
Deutsche Messe AG, yurtdışındaki etkinlik programını geliştirmeye devam ediyor. 26 - 28 Eylül 2012 tarihleri arasında halı ve zemin kaplamaları ihtisas fuarı Domotex adı altında ilk kez Moskova’da düzenlenecek.
 
  Mir Halı Yükselişine Devam Ediyor 29/06/2011 9:5
Mir Halı ; halı sektöründe geçmişi eskiye dayanan firmalardan. Firma ;yönetimi,ürün kalitesi,müşteri memnuniyeti,araştırmacı yapısı ile hergeçen gün hızla ilerlemeye devam ediyor.
 
  Padişah Halı Evlerin Sultanı 25/06/2011 10:46
Padişah Halı; evlerinizi saraya çeviriyor. Çok değişik renk ,desen ve kalitede üretilen halılar beğeninize sunuluyor.
 
  Royal Halı'dan Bir İlk Daha 23/06/2011 8:29
Royal Halı, entegre bir üretim yapısına kavuşmak ve verimliliğini artırmak amacıyla SAP ERP sistemine geçti. Elsys danışmanlığında yürütülen proje, aynı zamanda halı sektöründe Türkiye’nin ilk ERP projesi olma özelliğini taşıyor
 
  Halı İpliğinde Lider Marka Meltem Tekstil 22/06/2011 9:11
1996 yılında Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde kurulan, Meltem Tekstil San. ve Tic. A.Ş. 8 Nm'den 40 Nm'ye kadar, Akrilik halı ipliği üretmekte olup, aylık üretim kapasitesi yüksek orandadır.
 
  II.Halı Desen Tasarım Yarışmasında Ön Elemeler Yapıldı 20/06/2011 17:24
Geleneksel olarak her yıl Naci Topçuoğlu MYO tarafından düzenlenen halı desen tasarımı yarışması ön eleme sonuçları açıklandı
 
  ML Ajans'tan Göz Kamaştırcı Tasarımlar 17/06/2011 11:45
ML Ajans üretici firmaların çözüm ortağı olmaya devam ediyor.
 
  Merinos Halı Bahar Şenlikleri Başladı 17/06/2011 8:45
Merinos grubuna bağlı çalışanların katıldığı bahar şenlikleri başladı
 
  Kaşmir Halı'dan Evlerin Yeni Modası 16/06/2011 9:53
Üç boyutlu dokuma teknolojisi ile ipeksi görünümlü ve yün tuşeli, sekiz renklitezgahlarda dokunan eşsiz bir koleksiyon Moda Koleksiyonu.
 
  Royal Halı Halının Merkezini oluşturdu 15/06/2011 8:49
Royal Halı Focus koleksiyonu ile halının başlangıç noktasını oluşturdu. Merkezinde sadelik ve şıklık olan koleksiyon beğeninize sunuldu.
 
  Textil House,İş Fırsatları Sunuyor! 14/06/2011 9:6
Têxtil House South America Fuarı, Güney Amerika’nın en büyük, Dünyanın ise 8. büyük ekonomisi Brezilya’daki en önemli uluslararası ev tekstili buluşmasına ev sahipliği etmektedir.
 
  Halı'da Dünya Birincisi Merinos 2010'da Yüzde 35 Büyüdü. 13/06/2011 10:33
"Duvardan duvara halıda Türkiye lideriyiz, Rusya'nın en büyük halı tesisini kurduk, 2012'de ise Çin'de halı üretim tesisi açacağız" dedi.
 
  Çorlu'da Bayanların Tercihi Sık İplikli Halılar 13/06/2011 10:17
Çorlu' lu bayanların evlerine almak istedikleri halı modeli en çok yeni çkan sık iplikli halılar.
 
  Merinos Halı'dan Gündoğumu Koleksiyonu Sunrıse 10/06/2011 8:41
Güne başlarken dipdiri ve ışıl ışıl bir canlılık. Her anında bir heyecan ,coşku. Her bir cm2 de ayrı bir özen ve emek.
 
  En Fazla İhraç Edilen Ürün Halı Oldu 08/06/2011 9:39
Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği(GAİB), Ocak-Mayıs 2011 ihracat rakamlarını açıkladı. Rapora göre, en çok ihraç edilen ürün halı olurken, en çok ihracat yapılan ülkeler ise Ortadoğu ülkeleri yer aldı.
 
  Karmen Halı Devler Ligine Hazırlanıyor 06/06/2011 9:24
Yalnız Türkiye’nin değil dünya halı üretiminin merkezi haline gelen Gaziantep’te firmalar önemli atılımlar yapıyor. Sektörünün güçlü aktörlerinden Karmen Halı da buna paralel olarak hedeflerini büyük tutuyor.
 
  Merinos Halı'dan Nişantaşı Koleksiyonu 02/06/2011 9:58
Merinos Halı Nişantaşı koleksiyonu ile evlerimizi şıklık yarışına sokuyor. Yeni bir renk grubu yeni bir tasarım biçimi ; bu koleksiyon her şeyi ile yepyeni
 
  Hep Birlikte Kaliteyi Halıya Dokudular 01/06/2011 9:21
Erkan Bükücü: “Zemin Fuarı, reklam ve tanıtım için çok önemli bir fuar, burada yenipazarlara yoğunlaşmak istiyoruz ve bu doğrultuda yeni ürünler hazırladık. ZeminFuarı’nda da bunları sergileyeceğiz.”
 
  Sanat Halı Zemin Fuarı'nın Yıldızıydı 31/05/2011 12:15
Sanat Halı bayileri dışında, diğer halı toptancılarının büyük ilgi gösterdiği Sanat Halı, aynı zamanda sanata verdiği önemi Leonardo Da Vinci’nin ölümsüz eseri Mona Lisa isimli tabloyu halıya aktararak gösterdi.
 
  Gümüşsuyu Halı'ya Uluslararası AB Kalite Ödülü Verildi 31/05/2011 8:52
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Avrupa Birliği (AB) Kalite Ödülleri Zirvesi ödül töreninde, sanat, medya ve iş dünyasının önde gelen isimleri bir araya geldi.
 
  Kanserojen Çarşaflar Ve Halılar Toplatılıyor! 30/05/2011 9:10
Çocuk bakım ürünleri, çarşaf, perde, halı gibi günlük hayatta sürekli kullanılan ürünlerde kullanılan kimyasallar bağışıklık sistemini tehdit ediyor.
 
  Merinos halı,Kartal Halı ve Kaplanlar Tekstil İlk 500 İhracatçı İçinde Yer Aldılar 28/05/2011 9:18
Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) 2010 yılında gerçekleştirdiği eğilim anketlerinde yüzde 75'lerle ihracatçının en büyük sorunlarının başında gelen düşük kur politikası, TİM'in 2010 İlk 1000 İhracatçı araştırmasına da yansıdı. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin açıkladığı araştırmaya göre, 2010 yılında ihracat artarken karlılık azaldı.
 
  Monaliza Tekiğiyle Dokunan Halıya Yoğun İlgi 27/05/2011 8:52
Sivas’ta 1900’lü yılların başında Monaliza tekniği uygulanarak dokunan ‘portre halı’, büyük ilgi görüyor. Halıyı özel kılan en büyük özellik ise 16. yüzyılda Leonardo da Vinci tarafından yapılan yağlıboya Monaliza tablosundaki bakışların halıdaki resme de dokunmuş olması.
 
  İstanbul Halı Ve Zemin Fuarı Sona Erdi 24/05/2011 9:25
Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Halı Ve Zemin Fuarı ; İFM alanında 19-22 Mayıs 2011 tarihleri arasında gerçekleştirildi.
 
  İstanbul Halı Ve Zemin Fuarı Devam Ediyor 20/05/2011 12:25
İstanbul Zemin Fuarı İkinci Gün İstanbul halı ve zemin fuarının ikinci günü sabah saatleri biraz durgun başlasa da öğle saatlerine doğru artan bir izleyici grubu ile günü devam ettirdi
 
  İstanbul Halı Ve Zemin Fuarı Açıldı 19/05/2011 11:52
Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen İstanbul Halı ve Zemin Fuarı yaklaşık 80 firma katılımı ile gerçekleşmeye başladı.
 
  Royal Halı 'dan Aden Serisi 18/05/2011 9:21
Bugüne kadar yaptığı yaratıcı ve farklı yapıdaki koleksiyonlarına bir yenisini ekleyen Royal Halı Aden ismini berdiği seride yepyeni yorumlar oluşturmuş.
 
  Royal Halı'ya Irak'ta Fabrika Teklifi 18/05/2011 9:1
Naksan Plastik ve Royal Halı fabrikalarını ziyaret eden Iraklı heyet, Irak'ta Naksan Plastiğin fabrika kurması halinde her türlü desteği verebileceklerini belirtti
 
  Egeberk Halı Tasarıma 17/05/2011 8:57
Deri ve imitasyon deriden ürettiği halılarla Türkiye genelinde adından söz ettirmeyi başaran Egeberk Halı Bebişim markasıyla da genç ve çocuk odalarını süslemeyi hedefliyor.
 
  Uluslararası Komşu Ülkeler Fuarı, Mersin’de Tanıtıldı 16/05/2011 8:44
Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Forum Fuarcılık işbirliğiyle 2-5 Haziran arasında Gaziantep'te bu yıl 6'ncısı düzenlenecek ''Uluslararası Komşu Ülkeler Fuarı'', Mersin'deki Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nde (AKİB) gerçekleştirilen toplantıda tanıtıldı.
 
  ‘Outlet Halı Dünyası’ kapılarını açıyor 14/05/2011 8:38
“Dünya’ya Halı Veriyoruz” sloganıyla 10 yıldır dünya ülkelerine ihraç edilen Bade Halı artık Gaziantepli tüketicilerle buluşuyor. Outlet Halı Dünyası’nın 600 metrekarelik showroomunda ihraç fazlası olarak satılan ürünler kalitesi ve uygun fiyatıyla dikkat çekecek.
 
  Gelecek Yanıbaşımızda 13/05/2011 8:44
Akıllı tekstil üretimi konusunda AB ülkeleri ile ABD, Çin, Hindistan, Japonya, Güney Kore ve Avusturya başta olmak üzere birçok ülkede yoğun çalışmalar yapılıyor. Bu ülkelerde nano tekstil konusunda uzmanların yetiştirilmesi için önemli projeler hayata geçiriliyor.
 
  Halı Desen Tasarımında Yeni Adımlar 12/05/2011 10:17
Renk ve biçimilişkisine yapılan yeni yorumlamalar ,farklı bakış açılarından yapılan üretimler yaptığımız çalışmalara ışık tutacaktır.
 
  Bilgehan Baltacı Koleksiyonu 11/05/2011 9:41
Marmara Üniversitesi mezunu olan Bilgehan Baltacı ,Türk şirketlerinde çalışmalar yapmasının ardından çalışmalarını şu an Londra 'da sürdürmektedir.
 
  Naksan'dan Dev Proje 10/05/2011 14:42
Elsys, NAKSAN Holding şirketlerinin tamamını SAP ERP sistemine taşıdı. Royal Halı, Royal İplik, NAKSAN Plastik ve NAKPilsa şirketlerinde hayata geçirilen projelerle, iş süreçlerinin daha kontrollü yönetilmesi sağlandı.
 
  Fiskse Makinesinde Yok Satıyorlar 30/05/2011 8:34
Gaziantep’te Örnek ve Mitaş Makine ortaklığında kurulan Süper Heat-Set makine ürettiği teknoloji harikası Fikse ve Frize makinesi ile Fransız ve Alman rakipleri ile yarışıyor. İç piyasanın yanı sıra ihracata da çalışan firma herkes Çin’den korkarken Çin’e makineler satmaya devam ediyor.
 
  Atlas Halı İşçilerinin Üzüntülü Günü 07/05/2011 8:54
Kayseri'de Atlas Halı Fabrikası mağdurları fabrikanın satış ihalesini izlemek için geldikleri adliye binasına giremedi. Fabrikanın yüzde 40'ı İş Bankası'na satıldı. Satış kararının açıklanması bir çok işçinin gözyaşı dökmesine neden oldu.
 
  Gülsan, Enerji Yatırımına Hazırlanıyor 07/05/2011 8:45
Merkezi Gaziantep'te bulunan Gülsan Holding, yenilenebilir enerji sektöründe, hidroelektrik ve rüzgara yatırım yapmayı planlıyor.
 
  Sihirli Eller Projesi Sektörel Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı 07/05/2011 8:33
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) tarafından Gaziantep Halıcılar Dokumacılar ve Benzeri Esnaf Odası, Şehitkamil Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi'nin (GAÜN) ortaklığında yürütülmekte olan Halıcılıkta Sihirli Eller Projesi ile ilgili halı sektöründe faaliyet gösteren firmalara yönelik "Gaziantep Halı Sektörünün Gelişimi" konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
 
  Gaziantep'te Hayat Akademisi 05/05/2011 8:45
Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu, faaliyet gösterdikleri tüm sektörlerde dünya ölçeğinde lider ve piyasa yapıcı konumda olduklarını belirtti.
 
  Afrika Pazarlarında Ne üretirsek Satabilecek Durumdayız... 04/05/2011 8:45
Ticaret Odası (GTO) ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) işbirliğinde, Afrika ülkeleri ve Gaziantep arasındaki ticari işbirliğini güçlendirmek ve ilimiz firmalarını Afrika ekonomisi ve pazarı hakkında bilgilendirmek amacıyla “Afrika’da İş Yapma Fırsatları” konulu bir seminer düzenlendi.
 
  Değişken, Fonksiyonel, İşlevsel Yaşam Alanları İçin 02/05/2011 9:45
Halı ve halı içeriği konusunda hızla devam eden gelişmeleri takip etmek bazen öylesine güç bir durum oluşturuyor ki; Yeni felsefeler,ana duygular ve politikalar her geçen gün çeşitleniyor ve değişiyor.
 
  Merinos Halı 27000 m2 'lik Halı Mağazasını Açtı 02/05/2011 8:33
Halı ve mobilya sektörünün önde gelen firmalarından Merinos, Gaziantep’te büyük bir mobilya mağazası açtı.
 
  Halıda Güncel Yaklaşımlar 30/04/2011 9:30
Sektör olarak ;dünya güncesinde oluşan gelişmelere ve yeni eğilimlere alıcı bir gözle bakmakta fayda var.
 
  Merinos Halıdan Dünyanın En Büyük Halı Mağazası 28/04/2011 10:41
Merinos, Gaziantep'te 27 bin metrekare alan üzerine kurulu dünyanın en büyük mağazasını açıyor. Mağazanın açılışına özel olarak en az 100 liralık alışveriş yapanlara çekilişle 6 adet araba verilecek. Mağaza, 30 Nisan Cumartesi günü saat 14.00'te açılacak.
 
  Tekstil, Gaziantep İçin Çok Önemli 27/04/2011 9:6
Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD) Tekstil Komitesi Başkanı İlker Hasırcı, tekstilin, Gaziantep´in sanayisini karakterize eden çok önemli bir sektör olduğunu söyledi
 
  Genç Tasarımcılar Ödüllerini Aldı 26/04/2011 9:16
Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği (BUSİAD) 2011 yılı '12. Tekstil Tasarımları Desen Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri verildi.
 
  Türk Şirketleri Aklını Kullandı 'Akıllı Ürünlerle' Fark Yarattı 26/04/2011 9:13
X-Ray'den geçerken ötmeyen kemer, kokmayan çorap, kırışmayan takım elbise, leke tutmayan gömlek gibi 'akıllı ürünler'le fark yaratan Türk şirketleri sadece nano teknolojiyi günlük hayata uyarlamakla kalmıyor. Akıllı ürünler, Türk şirketleri rekabette de bir adım öne geçiriyor
 
  Tekstil Kendini Tasarıma Verdi. 26/04/2011 9:7
Tekstil sektörü Ortadoğu’da yaşanan politik krizler sonucu dalgalanan ihracat pazarında farklılığını ortaya koyabilmek adına tasarım çalışmalarına hız verdi.
 
  Hayatı Festival Tadında Yaşamak Var 21/04/2011 17:0
Festival Halı ; Gaziantep'in iç pazara sunduğu yeni bir halı firması.Hızla büyüyen sektörde yeni bir nefes yeni bir heyecan.Gelin birlikte Hayatımızı Festival Tadında Yaşamamızı sağlayacak firmayı ve ürünlerinden bazılarını tanıyalım.
 
  Royal Halıda Sigorthalı Dönemi Başladı 18/04/2011 15:45
Halı sektöründe her zaman ilkler ile adını duyuran Royal Halı ; ürünlerini çalınmaya,kesilmeye ,çıkmayan lekelere, yanmaya ve sökülmelere karşı sigortaladı.
 
  Merinos Halı Ürünleri ;Dünya Devi Mağaza Zincirlerine Girdi 16/04/2011 9:5
Gaziantep'ten dünyaya yayılan halı markası Merinos, IKEA'nın ardından ABD'nin ünlü perakende zinciri Wal-Mart mağazalarına da girmeyi başardı
 
  Angora Halı 2011 Lansmanını İstanbul'da Yaptı 15/04/2011 9:50
Angora Halı ;her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği ürün lansmanını bu yıl İstanbul Sheraton otelde gerçekleştirdi.
 
  Karmen Halı 2011’e Muhteşem Girdi. 12/04/2011 10:34
Karmen Halı yıllardır sürdürdüğü üstün kalite ve yenilikçi ürün anlayışı geleneğine bu yıl için hazırladığı koleksiyonları ile devam ediyor.
 
  Merinos Halıdan Beş Yılda 250 Mağaza 12/04/2011 8:57
Yurtdışında franchasing yöntemiyle 30 mağazası bulunan Merinos, Turquality kapsamında önce Avrupa ve ABD olmak üzere 5 yıl içerisinde dünya genelinde kendi adını taşıyan 250 tane halı ve mobilya mağazası açmayı planlıyor
 
  Ev Tekstilinde Moda Böğürtlen ve Turkuaz Renkleri 11/04/2011 17:54
Baharın gelmesiyle hareketlenen ev tekstilinde, böğürtlen ve turkuaz renklerinin öne çıktığı bildirildi
 
  Saray Halı'da Pembe Kimlik Kampanyası Devam Ediyor 08/04/2011 10:26
Saray halının birbirinden eşsiz ürünlerinin sunulduğu bayanlara yönelik kampanya da fırsatlar devam ediyor
 
  Star Halı Görücüye Çıkarıyor 05/04/2011 9:54
Gaziantep halı üreticileri arasında geçmişi eskiye dayanan önemlifirmalardan birisiolan Polat Tekstil(Star Halı) geçmişten günümüze devam eden geleneklerine bağlı yapısı ile çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 
  Merinos Farklı Sektörlere Hazırlanıyor 04/04/2011 12:30
Merinos markasıyla parça halı üretiminde dünya birincisi olan Erdemoğlu Holding, Gaziantep’te kurduğu dünyanın en büyük fabrikasıyla Türkiye’de yakaladığı başarıyı, küresel ölçeğe taşıyor. Rusya’nın en büyük fabrikasını kuran, Çin’deki fabrikasını 2012’de üretime açmayı planlayan, Avrupa, ABD ve Ortadoğu’ya gerçekleştirdiği ihracatla Türkiye’ye değer katan Erdemoğlu Holding, enerji ve gayrimenkul yatırımlarına hazırlanıyor
 
  Pamukta Fiyatlar Düşme Eğiliminde 04/04/2011 9:5
Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kocasert, pamuk ve iplik fiyatlarında ibrenin tersine dönmeye başladığını söyledi.
 
  Karmen Halı Bayileri Kutsal Topraklarda 04/04/2011 8:51
Gaziantep'in yerleşik firmalarından Karmen Halı, sosyal etkinlik çerçevesinde bayileri ile Umre'ye gitti. Karmen Halı ortaklarından Zeynel Kara, 2011 kampanya çerçevesinde, bayilerinin katılımıyla kutsal topraklara yolculuk yaptıklarını söyledi.
 
  Yenilik ve Yeşil Ürünlerin Saltanatı 01/04/2011 11:1
Yılın En Önemli Olayı. Yenilik ve yeşil ürünlerin Saltanatı DOMOTEX asia / CHINAFLOOR bir kez daha karşımızdaydı
 
  Seçimden Sonra Borsa'ya Girecek 31/03/2011 8:58
Merinos, Padişah ve Dinarsu markalarıyla tanınan halı ve mobilya üreticisi Erdemoğlu Holding halka arz kararı aldı. Firma, haziran ayında gerçekleştirilecek genel seçimlerin ardından Borsa'ya açılacak. Buradan elde edilecek kaynak, firmanın Gaziantep ve İstanbul'daki fabrikalarına gerçekleştirilecek 40 milyon dolarlık ek yatırımlarda kullanılacak.
 
  Merinos Halı Rusya Ve Çin 'de Büyüyor 31/03/2011 8:51
Erdemoğlu Holding, Rostov’da iki yıl önce kurduğu halı fabikasının kapasitesini artırmak için bu yıl 30 milyon dolarlık yatırım yapacak. Çin’de ise 2012’de entegre makine halısı ve iplik yatırımı yapacak
 
  Renkleri Ne Kadar Tanıyor sunuz ? 29/03/2011 11:38
Renkler Kullanılan tüm ürünler akıllarımızda yer ederken renkleri ile kalıcı hale gelmekteler. Adına imaj denilen bu görünüm ile ilgili etkiler bazen ürünün önüne geçen etkiler oluşturmakta ve seçimlerimizi belirlemekte büyük bir önem arz etmeye başlamaktadır. Hayatımızda bu denli önemli bir yer kaplayan renkleri inceleyelim istedik. Renk nedir? Çeşitleri nelerdir?
 
  Tasarımcı Aranıyor 28/03/2011 11:6
Önceki yazımızda tasarımcının çalışma koşulları ile ilgili genel bir bakışı aktarmıştık. Bugün kü konumuz tasarımcı kimdir hangi kimlik özellikleri taşımaktadır ? ,yüklendiği misyon nedir? Taşıması gereken vizyon nedir?Eseri ile ilişkisi ne şekildedir?İzleyici ile ilişkisi nasıldır? Sorularına cevaplar arayacağız.
 
  2011 Kalite Ödülü Angora Halı'nın 28/03/2011 10:26
Angora Halı kalitesini taçlandırdı. Tüketici Akademisi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Kalite“ Ödülleri’ne bu yıl Angora Halı ürünleri ile damga vurdu. Üretimini yaptığı üç boyutlu halılar ile sektörel olarak bir çığır açan Angora Halı ,yapılan kamuoyu araştırmaları sonucunda 2011 yılı kalite ödülü almaya hak kazandı.
 
  Evde Doğru Renk Kombinasyonu 28/03/2011 8:51
Ilıman iklim kuşağında bulunan ülkemiz ,coğrafi yapısı gereği farklı bölgesel özellikler taşıyan ve buna bağlı olarak oluşturduğu kültürel farklılıkları bulunan renkli bir ülke olma özelliği taşımakta.
 
  Royal Halı’da Bahar Havası Geldi 25/03/2011 14:17
Havaların ısınmaya başlaması ile birlikte Royal Halı ürünlerinde renk ve desenlerine bahar havası geldi, Rengarenk çeşitleri ile evlerimizi bir şenlik yerine çevirecek olan Royal Halı ,sizleri bahar dünyasına davet ediyor.
 
  Endüstriyel Gelişimde Sanat 25/03/2011 10:40
Genel Bakış Sanatın endüstriyel bir kolu haline gelen tasarım konusunda kafa yoran herkese merhaba; Bugünden itibaren sizlerle tasarım hakkında bildikleriniz ve bilmedikleriniz hakkında bir takım bilgileri paylaşacağım. Tasarımdan bahsedebilmek için sanırım ilk önce uygulama alanı olan sanayi ya da endüstriden bahsetmek gerekli diye düşünüyorum.
 
  Sellers Engıneers’den Kaliteli Bitim İşlemi 24/03/2011 8:50
İngliz tekstil makineleri üreticilerinin öncülerinden olan Seelers Engineers halı endüstrisine kaliteyi,iyi tasarlanmış ,enerji tasarrufu sağlayan ekipmanları ile yeni nesil makineler sunmaya devam ediyor.
 
  Tekstil ve Deri Zirvesi Gaziantep' te Toplandı 21/03/2011 11:2
Tekstil Ve Deri Sektörü Kurulu İstişare Toplantısı Gaziantep’te Yapıldı MÜSİAD(Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği) tarafından düzenlenen “Sektörün 2011 yılı hedefleri ve markalaşma “ konulu Tekstil Ve Deri Sektörü Kurulu İstişare toplantısı yapıldı.
 
  Halı Gibi Duvarlar... 21/03/2011 9:6
Önceki yazımızda bahsettiğimiz yaşam alanlarımızda yapabileceğimiz çözümlemeler ile ilgili fikirlerimizi paylaşmaya devam ediyoruz.
 
  Saray Halı’dan Pembe Kampanya 19/03/2011 9:5
Saray halı eşsiz ürünlerini saraylara layık ev hanımlarına yeni bir kampanya ile sunuyor.
 
  Tekstil Ve Deri Söktörü Kurulu;Ulusal İstişare Toplantısı Yapıyor 16/03/2011 12:52
19 Mart 2011 Cumartesi günü MÜSİAD Gaziantep Şubesi ev sahipliğinde gerçekleştireceğimiz ...
 
  Brillife’dan Muhteşem Bir Yenilik Daha; 15/03/2011 12:3
Tüm tekstil ürünlerinde oluşan hızlı gelişim etkilerini 2011 de hissettirmeye başladı.Tekstilin diğer kolu olan halı üzerinde yapılan denemeler ve yenilikler sonucunda ortaya çıkan yeni anlayışlar tekstilin diğer kollarında da hızla etkisini gösteriyor
 
  Kansorejen Ekili Maddelere Yasaklama 14/03/2011 10:9
İnsan sağlığı ,her sektörde hızla değer kazanıyor. İnsanı merkeze alan bu anlayış paralelinde yapılan çalışmalar ile insan sağlığını tehtid eden unsurlar yok edilmeye çalışılıyor.Halı sektöründe de bu alanda pek çok araştırma ve çalışma yapıldığı bilinmekte.
 
  Sanat Halı 2011 Koleksiyonu Çok Konuşulacak 10/03/2011 11:51
2010 yılında en çok konuşulan halı firmalarından birisi olan Sanat Halı bölge bayiler toplantısı geçtiğimiz günlerde Sanat Halı’nın merkezinde yapıldı. Sanat Halı’nın yeni ürünlerinin tanıtıldığı toplantıya ilgi büyüktü.
 
  Leke Tutmayan Halılar Geliyor! 08/03/2011 9:46
Halı üreticileri ürünlerin yapısını inanılmaz deneilecek şekilde değiştiriyorlar.Yapılan çalışmalarda gelinen nokta halının leke tutmaması.
 
  Royal'den Sigortalı Halılar. 08/03/2011 9:21
Royal Halı sektörde gösterdiği yenilikçi çalışmalarına bir yenisini ekledi,Çay,kahve, şarap vb Çıkmayacağı düşünülen lekelere karşı ürünlerini sigortaladı.
 
  Hedef 3 Milyar Dolar 05/03/2011 9:36
Dünya ekonomisinde önemli ihraç malları arasında bulunan tekstil sektörü ,ülkemizin önemli ihraç kalemleri arasında her geçen yıl biraz daha büyüyerek yerini sağlamlaştırıyor. Bulunduğu bölge ve dünya üzerinde etkinliği önünde engel gibi duran pek çok konuyu rahatlıkla geçmesini sağlıyor
 
  Halı Sektörü 2010 Yılında da Büyümeye Devam Etti 04/03/2011 14:57
Halı Sektörü 2010’da Yüzde 15 Büyüdü Büyüyen Türkiye ekonomisi ,dünya üzerinde sosyo-ekonomik olarak her geçen gün etkisini biraz daha artırıyor.
 
  Dekorasyonda Altın Kurallar... 03/03/2011 8:52
Hepimiz gelir seviyelerimize göre yaşam alanlarımızı en kullanışlı,en şık ve bizleri en çok yansıtır şekilde olmasını hayal etmekte bunun için tercihlerde bulunmaktayız. Hangi renk,hangi biçim,nasıl bir konsept,Nasıl bir yaşam anlayışı.
 
  Ev dekorasyonunda Yeni Trendler 03/03/2011 8:40
İnsanoğlu hep kendini aradı ,yüzyıllar boyu yaşadığı yerlerde.Baktığı her şeyde belki de insan olma duygusuyla insanlığını aradı..Binlerce yıldır insanoğlu en ateşli, en sıcak, en masumane ve en samimi dokunuşları aradı hep
 
  Royal Halı 2011 Ürün Lansmanı Antalya'da Gerçekleşiyor 01/03/2011 9:27
Royal halı 2011 ‘e damgasını vuracak yeni koleksiyonlarını 4-6 mart 2011 tarihleri arasında bölge bayilerine tanıtıyor. Her yıl geleneksel olarak yaptıkları lansman çalışmasını; bu yıl da ,Antalya ‘ da gerçekleştirecek olan Royal Halı ‘ da büyük bir heyecan yaşanmakta.
 
  Carpetus Halı ;Dünya Halı Trendlerinde İlk Beşe Girdi 28/02/2011 9:54
Carpetus bu yıl da Domotex Hannover Fuarı'nda modern halıda trendi belirleyen FloorForum bölümündeydi.
 
  Antimikrobiyal Halı 26/02/2011 10:27
Günümüz teknolojisinin gelişimine; hayatımızın önemli bir bölümünde kullandığımız ürünler de ayak uyduruyorlar. Evlerimizin büyük bölümünü kapladığımız halılarımız her geçen gün bu süreç içindeki yerini alıyor.Sektör üreticileri ve bu alanda çalışma yapan yan sanayi kuruluşları bu konuda yoğun mesai harcamaktalar.
 
  Tekstil de Bitim İşlemleri 25/02/2011 9:11
Evlerimiz de kullandığımız halıların , kullanılır hale gelinceye kadar geçirdiği işlemleri ve bu işlemlerle ilgilibilmediğimiz terimleri araştırdık. Pekçok önemli aşamadan geçen ürünlerin ,bu işlemler sonunda kazandırılan özelliklerini inceledik. Sizlerle de bu edindiğimiz bilgileri paylaşıyoruz.
 
  Merinos Domotex 2011 'de Yeni Kolleksiyonlarını Tanıttı 23/02/2011 8:55
Merinos Halı, 2011 ürünlerini Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen Domotex halı fuarı'nda tanıttı
 
  Domotex 2011 Halı Fuarı Değerlendirmesi 23/02/2011 8:32
Katılımcılar DOMOTEX ziyaretçilerinin kalitesini ve profilini övdüler Katılımcılar, şirketlerle kurulan bağlantılardan ve etkinliğe katılan uzmanların niteliklerinden büyük mutluluk duyduklarını dile getirdiler. Ziyaretçilerin neredeyse %90’ı şirketlerinin satın alma konularında “danışman” veya “karar verici” rollerindeydi.
 
  Domotex 2011 Halı Ve Yer Döşemesi Fuarı Değerlendirmesi 22/02/2011 9:18
DOMOTEX HANNOVER, etkileyici döşeme trendleriyle 2011’e merhaba dedi.
 
  Ebru 'da Yeni Yorumlamalar 21/02/2011 8:52
Ebru sanatçısı Elif KÖKEN , sanata olan sevgisini suya işliyor. Rengarenk düzenlemeler, iç içe geçmiş hikayeler, bir serüven renkler ve suyun dansı. Her bir noktasında başka bir keşfediş.
 
  Merinos ve Kaşmir'e Vergi Ödülü 18/02/2011 11:13
Maliye bakanı Mehmet Şimşek'in de katılımıyla düzenlenen törende vergi rekormenleri ödüllerini aldılar.
 
  Heimtekstil Ve 2011-2012 Trendleri 18/02/2011 9:23
HEİMTEXTİL 2011 Ev tekstil sektörünün en büyük fuarı olan Heimtextil Frankfurt 12-15 ocak tarihleri arasında yapıldı.
 
  Royal Halı Yeni Koleksiyonlarını Domatex Fuarı'nda Tanıttı 16/02/2011 8:31
Royal Halı ve firmanın lisanslı markası Pierre Cardin Halı, Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen "Domotex Halı ve Zemin Fuarı"nda 2011 koleksiyonlarını sergiledi.
 
  Halıda İşlevsellik 15/02/2011 10:8
Merhaba; Bugün yazı başlığımız halı ve halı da işlevsellik; sırasıyla içeriklerini incelemeye başlayalım; İşlevsellik sözlük tanımıyla ;toplumu, ortak değer yargılarına ve ortak kamuoyu görüşlerine ve belirli bir takım hedeflere sahip ve aralarında karşılıklı ilişkiler bulunan parçalardan oluşmuş olan bir sistem olarak kabul eden bir görüş.
 
  Sevgililer Gününe Özel ! 14/02/2011 9:48
Üstün kaliteye sahip ipliklerin geleneksel el dokuma teknikleri ile birleşmesiyle ortaya çıkan m² koleksiyonları, kırmızı renkteki halıları ile Sevgililer Günü'nde sevgilinize hediye edebileceğiniz alışılmış hediyelerin bir adım önüne geçiyor.
 
  Sihirli Eller Ortaya Çıkıyor 12/02/2011 10:11
GTO ve Gaziantep Halıcılar Odası ortaklığında yürütülen “SİHİRLİ ELLER” Halı Desinatörlüğü kursu eğitimleri başarıyla yürütülmeye devam ediliyor
 
  Domotex Fuarında Merinos Rüzgarı 27/01/2011 8:44
Almanya'nın Hannover kentinde yapılan Dünyanın en büyük Halı ve Yer Döşemeleri Fuarına katılan Merinos göz doldurdu.
 
  Halı da Sihirli Eller 20/01/2011 15:23
Halıya Dokunan "Sihirli Eller " GTO,Gaziantep Halıcılar Odası,Gaziantep İş Kur İl Müdürlüğü ,Şehitkamil Halk Eğitim Müdürlüğü ,Naci Topçuoğlu MYO.ve halı firmalarının katılımı ile "Sihirli Eller "Adını taşıyan Halı Desinatörlüğü Eğitimi projesi başladı.
 
  2011 Domatex Hannover Messe Halı Ve Zemin Fuarı Açıldı . 15/01/2011 12:04
Geleneksel olarak düzenlenen halı ve zemin fuarı bugün açıldı.Her yıl olduğu gibi dünyanın değişik ülkelerinden (70 ülke) 1400 katılımcı firma (ülkemizden 140 firma) fuar alanında (171.600 metre kare) yerlerini aldılar.
 
  Sanat Halı ilk beş firma arasına girmeyi hedefliyor 11/01/2011 8:54
Kartal Halı tarafından kurulmuş olan Sanat Halı sektördeki hedefini büyüttü. 2010 yılı başında Sanat Halı markası ile yola çıktıklarını ve önemli adımlar atmaya hazırlandıklarını ifade eden Sanat Halı Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Kaplan, “Hedeflerimiz arasında öncelikle, 2010 yıl sonuna kadar Türkiye genelinde yapılanmamızı tamamlamak vardı.
 
  Merinos Hangi Ülkeye Üretim Tesisi Kuracak? 07/01/2011 10:0
Gaziantep’in halı ihracatının büyük bir kısmını sağlayan Merinos halı yurtdışında hangi ülkede fabrika açacak?
 
  9 Bin Kilometre Mesafeden Geldiler 07/01/2011 8:38
Yeni yılı Türkiye’de karşılamak ve kültürümüzü tanımak için 9 bin kilometreden Fethiye’ye gelen Uzakdoğulu turistler 4 günlük halı dokuma kursunu başarıyla bitirdiler. Japonya, Kore ve İtalya’dan Fethiye’nin Kayaköy Sanat Kampı’ndaki çeşitli kültürel ve
 
  Gaziantep Halıcılar Odasından Bir Projeye Daha Destek Geldi 06/01/2011 8:46
Gaziantep'te 40 işsiz kadını istihdama kazandırarak, kentin sosyo-ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmaya yönelik Projenin GTO'da düzenlenen tanıtım toplantısına Vali Yardımcısı Mehmet Okur, GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, Şehitkamil Belediyesi Başkanı Rıdvan Fadıloğlu,
 
  İnşaat Sekörü İle Birlikte Halı Satışlarıda Arttı 06/01/2011 8:29
Türkiye halı sektörü 2010 yılını yüzde 15'lik üretim artışıyla kapattı. Bu kapsamda 2009 yılında 326 milyon metrekarelik halı üretimi gerçekleştiren sektör, 2010 yılında da 375 milyon metrekarelik halı imal etti.
 
  Öyle Bir Geçer Zaman ki! 05/01/2011 8:56
Üreticiler 2010 Yılı içerisinde sektörel olarak reklam ve tanıtım çalışmalarını çok yoğun bir şekilde yürüttüler.Halı üreticileri de bu çalışmalar içinde yerlerini aldılar. Çeşitli magazinler,videolar,reklam filmleri, bilboardlar ,fuarlar vb. Evlerimizde gönül rahatlığı içinde kullanmak istediğimiz ürünleri seçerken kişisel beğeni ve sağlık unsurlarını göz önünde bulundurmak ilk önceliğimiz olsa gerek.
 
  Güneydoğu Anadolu Bölgesinin 2010 Halı İhracatı 05/01/2011 8:31
Güneydoğu'dan geçen yıl 903 milyon 429 bin dolarlık halı ihracatı yapıldı
 
  Koyunlu Halı'da İnceleme 03/01/2011 8:48
Okan Üniversitesi Moda Tasarım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hamdi Ünal, Koyunlu Halı Fabrikasını ziyaret ederek halı tasarımları konusunda bilgi alışverişinde bulundu.
 
  Dünya Liderliği de Yetmedi Çin’e Gidip ‘Ara’yı Açacak 03/01/2011 8:43
Merinos Halı’nın sahibi Erdemoğlu Holding, Rusya’da yaptığı 70 milyon dolarlık yatırımla parça halıda dünyanın en büyük üreticisi oldu. Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, “Çin’de 30 milyon dolar yatırımla başladık ama bu 100 milyon doları bulur. 2012’de üretim başlayacak. Çin yatırımının ardından ikinciyle arayı daha çok açacağız” dedi.
 
  Domatex Hannover'e Giderken 31/12/2010 9:10
Türkiye’den pek çok firma ,geleneksel olarak düzenlenen bu fuara büyük rağbet göstermekte. Sonuçları anlamında halı ihracatımızda önemli bir yer kaplayan Hannover Messe Fuarı için üretici firmalar ellerinden gelen tüm çabayı ortaya koyarak yeni segment ürünlerini hazırladılar.
 
  Royal Halıdan 2010'a Damga Vuran Ürünler 30/12/2010 9:42
Royal halı farklı konseptlerde üretttiği ve tüketicilerin büyük beğenisini kazanan ürünleri ile ; son günlerini yaşadığımız , 2010 yılına damga vurdu.
 
  Tekstil İhracatını 17 milyar Dolara Çıkaracak Fuar 29/12/2010 9:16
Türkiye’nin tek moda fuarı Collection Premiére İstanbul (CPI), tasarımcılardan markalara, büyük alım heyetlerinden uluslararası moda çevrelerine dek sektörün tüm unsurlarını İstanbul’da bir araya getiriyor.
 
  Royal Halı Sponsorluğunda Bir Dünya Rekoru ! 28/12/2010 8:36
LEYLA ve Mesut Osmanlıoğlu çifti, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için daha önce 46,12 santimetre olan rekoru, 50,85 santim ebru yaparak geride bıraktı
 
  Merinos Ekonominin Devleri Arasında Yer Aldı 27/12/2010 17:1
Capital Dergisi'nin bu yıl 13.sünü düzenlediği 'Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi' araştırmalarında Merinos listeye girdi.
 
  Halı da 2011 Modelleri... 27/12/2010 8:54
Yeni bir yıla girerken evlerimizin vazgeçilmez aksesuarlarından olan halıların yenilenen renk ,model ve tasarımları ile yeni yıl içinde önceliğini aynı şekilde koruyacakları görülmekte. Üretici firmalar oluşturduları yeniyıl koleksiyonlarını bu anlayışile beğeniye sunmaktalar.
 
  GTO'dan 'Halı Desen Tasarımı' ve 'Halıcılıkta Dış Ticaret' Eğitimi 25/12/2010 9:18
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) tarafından yürütülen 'Halıcılıkta Sihirli Eller' projesi kapsamında 'Halı Desen Tasarımı' ve 'Halıcılıkta Dı
 
  Tekstilde Yeni İhraç Kalemi Halı Tamiratı 24/12/2010 8:54
Halı ihracatçıları Avrupa'dan toplayacakları eskimiş ve yamalı halıları Türkiye'de tamir edip yüksek fiyata yeniden Avrupa'ya satacak.
 
  Royal Halı ' dan Dünya Rekoru Denemesine Destek 24/12/2010 8:39
Royal Halı ve Zirve Üniversitesi Desteği ile Hazırlanacak Olan 48,64 Metrekarelik Dünyanın En Büyük Ebru Kumaşı, Gaziantep'i Guinness Rekorlar Kitabına Taşıyacak
 
  Sındırgı'da Halı Dokuma Kursu 23/12/2010 8:43
Sındırgı'da, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İş-kur Tarafından Oluşturulan Protokol ile Ev Kadınlarına Yönelik Yağcıbedir Halısı Dokuma Kursu Açıldı
 
  Dünyanın En Büyük Ebrusu Rekoru İçin Sayılı Günler Kaldı 22/12/2010 9:7
25 Aralık Kurtuluş etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek olan 'Dünyanın En Büyük Ebrusu Rekor Denemesi'ne sayılı günler kaldı.
 
  Merinos'un Başarı Öyküsünü İbrahim Erdemoğlu Anlattı 22/12/2010 8:34
MERİNOS, 1970 yılında Mehmet Erdemoğlu’nun önderliğinde iki adet kilim dokuma tezgâhı ile temelleri atılmıştır. Bugün geldiğimiz noktada parça halıda dünya birincisi olmuş bir firmayız. Ülkemiz adına bu başarıyı, tüm çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, bayilerimiz ve tüm halkımızla sağlamış durumdayız. Bu başarı ülkemiz için gurur kaynağı olmuştur
 
  Çevreci Bir Ürün ; Jüt 21/12/2010 9:10
Tropik bölgelerde yetişen ve vatanı Doğu Hindistan olan jüt bitkisi, işlendikten sonra bile doğal parlaklığını korumasından dolayı çoğu zaman “Altın Elyaf” ünvanıyla da anılır
 
  Halıları Hayvan Dışkısıyla Eskitiyorlar 20/12/2010 9:35
Aksaray'ın Sultanhanı beldesinde özel siparişle yurt dışına gönderilecek halı ve kilimler eski görünüm kazandırmak için ahırda hayvanların altına seriliyor, toprağa gömülüyor, üzerinden araç geçmesi için yola bırakılıyor
 
  Teknolojiyi Türk Motifiyle Birleştirdi El Halısında Reform Yaptı 20/12/2010 8:36
Dünyanın halısını ilmek ilmek dokuyor Reform Halı’nın ortaklarından Mustafa Annaç ‘el halısı görünümlü makine halıları’nı başta ABD olmak üzere İngiltere, Yunanistan ve Belçika’ya gönderiyor. Dünyada ilk kez bu tekniği kullanan Reform Halı, yurtiçinde de 6 ay içinde 8 mağaza açtı
 
  Merinos Çinde Halı Fabrikası Kuruyor 17/12/2010 9:21
Gaziantep'te yerleşik Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim, 2012 yılında da Çin'de bir halı üretim tesisi kurmayı planladıklarını söyledi
 
  Collection Premiére İstanbul 17/12/2010 9:14
Türkiye’nin tek moda fuarı Collection Premiére İstanbul (CPI), tasarımcılardan markalara, büyük alım heyetlerinden uluslararası moda çevrelerine dek sektörün tüm unsurlarını İstanbul’da bir araya getiriyor.
 
  2011 'e Girerken Halı Seçiminde Dikkat Edilecekler 17/12/2010 9:1
2011 halı modelleri. 2011 farklı tasarım halılar. Halı seçimi neye göre yapılmalı? İşte size önerebileceğimiz en yeni halı örnekleri
 
  CNN 'de Gaziantep 'i Anlattılar 15/12/2010 8:51
ABD’nin CNN International televizyon kanalının bu ay Türkiye’ye ayırdığı "i-List" programında, Gaziantep ve Kapalıçarşı tanıtıldı.
 
  Merinos Halı sahibi Erdemoğlu, o iddiaları yalanladı! 15/12/2010 8:34
Merinos'ta namaz kılmaya izin vermediği iddia edilen Erdemoğlu, perşembe günü basın toplantısı düzenliyor.
 
  Halılarımız İhracatta AB Mevzuatına Uygun mu? 14/12/2010 10:9
Yüksek Önem Arz Eden Madde (SVCH) ihtiva eden ve AB’ye ihraç edilen tekstil ve hazır giyim eşyalarının statüsü hakkında...
 
  Rech Nedir? 14/12/2010 9:28
Kimyasalların kaydı, değerlendirilmesi, izni ve kısıtlanmasını öngören yeni bir Avrupa Birliği mevzuatıdır
 
  Halı İhracatında Reach İçin Hazır mısınız? 14/12/2010 9:10
REACH Avrupa Birliği Yeni Kimyasallar Politikası ya da bilinen adıyla REACH Tüzüğü yürürlüğe girmiştir. REACH Tüzüğü kapsamında, 1 Haziran 2008 tarihinde ön kayıt süreci başlatılmış olup söz konusu ön kayıt süreci 1 Aralık 2008 tarihinde sona ermiştir. REACH Tüzüğü'ne göre, deri, halı, tekstil ve hazırgiyim ürünleri içerisinde kullanılan kimyasalların kaydı ya da bildirimi söz konusudur.
 
  Pamuk Fiyatları Yükselişine Devam Ediyor 13/12/2010 9:7
Geçen ayda pamuk fiyatları gittikçe büyüyen artışını sürdürerek tüm zamanların en yüksek seviyelerini üst üste aşarken pamuk piyasalarında dalgalı seyir hakimiyetini sürdürdü
 
  2010 Yılında da S.Arabistan En Büyük Halı Müşterimiz 10/12/2010 8:48
2010 yılında belirlediği hedeflere doğru hızla hareket eden halı üreticileri...
 
  Dış Piyasalarda Kasım Ayı Pamuk Fiyatları... 09/12/2010 11:37
Dış piyasalarda Kasım ayı pamuk borsası rakamları açıklandı. 3 Aralık- 9 Aralık arasında Düzeltilmiş Dünya Fiyatları 129 cents/lb olarak belirlendi. Pamuk piyasası, Hindistan'daki pamuk arzının düşük olması nedeniyle hafta boyunca sıkıntılı durumdaydı.
 
  Zeminde Çevre Dostu Çözümlemeler 07/12/2010 9:13
İster oturun ister kalkın, isterseniz bir odadan diğerine yürüyün gerçek şu ki; günlük hayatımızda hepimiz zeminle sürekli bir kontak halindeyiz.
 
  Halıda Desen Çağı.. 04/12/2010 9:22
Halı ve halıcılık Türkiye'nin sembolleri arasına girecek kadar önemli bir iş alanı. Geleneksel ürünler kategorisinde ise önemli bir ihraç kalemi. Yüz binlerce kişiyi doğrudan veya dolaylı olarak ilgilendiren halıcılıkta, son yıllarda bir hareketlilik dikkati çekiyor. Yakından bakınca bunun bir kabuk değiştirme gayreti olduğunu görüyorsunuz.
 
  İhracatta Devlet Yardımları 02/12/2010 8:26
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi (İGEME) tarafından, "İhracatta Devlet Yardımları" konulu toplantı düzenlendi.
 
  TMMOB Güney Bölge Şubesinin Hazırladığı Seminere Yoğun İlgi 01/12/2010 8:36
Günümüzde Tekstil Teknolojileri TMMOB Tekstil Mühendisleri Odası Güney Bölge Şubesinin organize ettiği seminer programı Royal Halı ile CHT BEZEMA Kimyasal’ın sponsorluğunda 27 kasım 2010 Cumartesi günü Gaziantep Dedeman Otel ‘de gerçekleştirildi
 
  Halıda Dünyanın Bir Numarası Merinos 29/11/2010 15:45
Erdemoğlu,bütün röportajlarında Gaziantep’i ön plana çıkarıyor: “Dünya birinciliğimizi Gaziantep’teki teknolojik yatırımlarımızı gerçekleştirerek yakaladık. Gaziantep bugün dünyada en büyük makine halısı merkezi konumuna geldi. Dünyada üretilen her dört makine halısından biri Gaziantep’te üretiliyor. Merinos Türkiye üretiminin yüzde 10’unu, dünya üretiminin yüzde 3’ünü gerçekleştiriyor. Bu yılı 1 milyar 150 milyon lira ciro ve 120 milyon dolarlık ihracatla kap
 
  Halıda moda renkler... 29/11/2010 8:39
Ünlü moda markası Pierre Cardin için de halı hazırlayan Royal Halı'nın baş tasarımcısı Selçuk Sayılı, iki yıldır halı modasında siyah, beyaz ve gri renklerin ön plana çıktığını söylüyor.
 
  Pamuğun Yerini Isırgan Otu Olabilir 25/11/2010 8:59
Lif pamuğun kilogram fiyatının son yılların en yüksek seviyesine çıkarak 5 liraya yaklaşması bu yıl pamuk eken üreticiyi sevindirdi
 
  Görkemli ; Hint , El Yapımı Halılar.. 24/11/2010 12:18
İçinde bulunduğumuz modern çağda , dünya ekonomisi canlı ve hızlı bir değişim içindedir.
 
  Halıcılar Yurt Dışına Açılıyor 24/11/2010 8:45
Halıcılık ve Yer Döşemeciliği sektörü Suriye ve Lübnan'da yeni pazarlara açılıyor.
 
  Halı altı elektrikli hasırlara dikkat! 23/11/2010 9:12
Son zamanlarda soğuklara karşı kullanımı yaygınlaşan halı altı elektrikli hasırlar tehlike saçıyor.
 
  Halı fabrikasında büyük yangın 23/11/2010 9:8
GAZİANTEP'in merkez Oğuzeli İlçesi'ndeki Tümer Halı Fabrikası'nda yangın çıktı. Ölen ya da yaralananın olmadığı yangında, 15 yıllık halı fabrikasında büyük hasar oluştu.
 
  Domotex asia China Floor’a Büyük ilgi 23/11/2010 8:52
Şangay – Çin’in ticari başkenti ve özellikle de fuarlarıylada meşhur Şangay’da yıllık olarak yapılan Domotex asia Fuarı neredeyse yok satıyor
 
  Tekstilde yeni ihraç kalemi halı tamiratı 22/11/2010 8:48
Halı ihracatçıları Avrupa'dan toplayacakları eskimiş ve yamalı halıları Türkiye'de tamir edip yüksek fiyata yeniden Avrupa'ya satacak. 2011'de hayata geçirilecek proje kapsamında halı hastaneleri kurulup 250 bin kişilik ek istihdam sağlanacak
 
  Halı Tasarımında 110 Kişi Yarıştı, Finalde Kadınlar 8-0 Öne Çıktı 13/11/2010 8:39
Türk halı sektörünün tasarım gücünü artırmak için İTKİB tarafından düzenlenen ‘Halı Tasarım Yarışması’nı Duygu Şenol kazandı. Finale kalan 8 tasarımcının da kadın olması üzerine İHİB Başkanı İbrahim Yılmaz, “Kadınların bu konuda bizden çok önde olduğunu gördük” dedi
 
  Güneydoğu Tekstilcisi BM Desteğiyle Küresel Rekabete Katılacak 12/11/2010 9:19
Birleşmiş Milletler (BM) Kalkınma Programı kapsamında İspanya'nın maddi katkıları ile hazırlanan programla Doğu ve Güneydoğu illerindeki hazır giyim üreticilerin çalışma koşulları güçlendirilecek
 
  BMS Tekstil, Halı Saçağı Sektöründe Aranan İsim Olmayı Başardı 11/11/2010 10:2
Kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyeti doğrultusunda çalışan BMS Tekstil, halı saçağı sektöründe aranan isim olmayı başarmıştır
 
  Domotex asia China Floor’a Büyük İlgi 11/11/2010 9:13
Asya kıtasının bir, dünyanın da iki numaralı halı ve yer döşemeleri fuarı Domotex Şangay 22-24 Mart 2011 tarihleri arasında yapılacak
 
  Halı Sektörü Envanter Çalışması 10/11/2010 10:20
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Kaplan: Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Salahattin Kaplan, Halı Sektörü Envanter Çalışması Başlatıklarını Söyledi
 
  Carpetrium'dan Bir Sponsorluk Daha... 10/11/2010 8:25
Carpetrium Halı Ve Yan Sanayi Portalı , her yıl Çin'de düzenlenen Domatex Şangay halı ve yer döşemeleri fuarı , resmi medya sponsorlarından birisi oldu
 
  En Doğal Halinde ; Boyanmamış İplerden Yapılan Halılar 09/11/2010 8:39
“İster tüketici ister üretici olsun, halı piyasasıyla azıcık ilgisi olanlar da bilecektir ki şu sıralar halı dünyasında boyanmamış yünden yapılan halılara gösterilen ilgiyi fark etmemek mümkün değil.
 
  Halı Sempozyum`u Sona Erdi 08/11/2010 9:22
Alanya`da düzenlenen Uluslararası Türk Halı ve Düz Dokumaları Sempozyumu dün yapılan kapanış töreni ile sona erdi.
 
  'Antepçe' Alaaddin İçin Özel Halı Dokunacak 08/11/2010 8:59
GAZİANTEP'te sergilenecek 'Antepçe' Alaaddin'in Sihirli Lambası müzikalinde kullanılacak halının Art Carpet tarafından özel olarak dokunacağı bildirildi.
 
  Gençlerin Halı Kullanımları 05/11/2010 8:58
““Halı deyince gençlerin aklına sıkıcı ve karmaşık desenlerin gelmesi yeni neslin halı kullanımının azalmasına sebep olmuş ise, azıcık araştırıldığında bütün halıların fevkalade sıkıcı olmadığı, dünyadaki yeni akımları yakından takip eden firmaların artık son derece eğlenceli, rengârenk, sıcacık ve yüzlerce çeşit halı ürettiğini görmek hiç de zor değil.”Yeni 3 Etkili Halı koleksiyonuna göz atmayı unutmayın
 
  Yeni Evlilerin Saraylarına Layık Bir Hediye 04/11/2010 10:54
Pierre Cardin Halı, 2010 için tam 130 desen sunan 10 farklı koleksiyon hazırladı.
 
  Sanat Halı Ezel’in Ana Sponsoru Oldu 03/11/2010 9:53
Halı sektörünün yeni yıldızı SANAT HALI, her pazartesi Atv'de yayınlanan ve izlenme rekorları kıran "EZEL" dizisine ANA SPONSOR oldu.
 
  Elsys ve Royal Halı Sektörde Bir İlke İmza Attı 03/11/2010 8:36
Royal Halı, entegre bir üretim yapısına kavuşmak ve verimliliğini artırmak amacıyla SAP ERP sistemine geçti. Elsys danışmanlığında yürütülen proje, aynı zamanda halı sektöründe Türkiye’nin ilk ERP projesi olma özelliğini taşıyor.
 
  Dünya Elyaf Üretiminden Son Veriler 02/11/2010 16:4
Artan pamuk fiyatlarının ve arz yetersizliğinin hazır giyim sanayisi üzerindeki etkileri sıklıkla gündeme gelirken, “2009/2010 Elyaf Dönemi” raporu, hazır giyim üretiminin azalmasına rağmen küresel elyaf tüketiminin arttığına dikkat çekiyor.
 
  Binlerce Dönümlük Arazi Halılarla Kaplı 30/10/2010 11:15
Antalya'nın halılarıyla ünlü Döşemealtı ilçesindeki tarlalar, her yıl çok ilginç bir uygulamaya ev sahipliği yapıyor.
 
  Astım Hastalarına Özel Halı 30/10/2010 11:7
Astım hastaları için tehlike oluşturan, havadaki toz ve tehlikeli partikülleri standart halılara göre 4 kat fazla yakalama ve tutma özelliğine sahip halı üretildi.
 
  Birko Koyunlu'dan % 100 Organik Ürünler 20/10/2010 15:09
Hav iplikleri %100 Boyasız doğal saf yünden yapılmıştır.
 
  Merinos Yeni Kolleksiyonlarının Tanıtımını Yaptı 02/09/2010 10:31
Merinos, İstanbul Kaşıbeyaz Restoran'da 500'ü aşkın perakendeci 35 toptancı bayisi ile bir araya geldi.
 
  Halı ve Yer Döşeme Sektörü İef İle Hareketlenecek 02/09/2010 08:24
Halı, Laminat Parke ve Yer Döşeme sektörü, Uluslararası İzmir Enternasyonal Fuarı'nda 240 metrekarelik stantda bir araya geldi.
 
  Sağlıklı bir zeminde güvenle yaşamak için Nurteks 01/09/2010 08:15
Nurteks Halı sanayi 1972 yılından beri 30 yıllık tecrübesinin getirdiği deneyim, kalite ve zemin halıları konusunda geliştirdiği teknolojisi ile sektöründe öncü bir firmadır.
 
  Halı Hastanelerine Gelen Sayısı Azalıyor 03/05/2010 09:00
Dünyanın ve Türkiye'nin en önemli halı tamir atölyelerine sahip olan Aksaray'ın Sultanhanı kasabasında da küresel kriz etkilerini gösterdi. Krizle birlikte halı tamir işleri azalırken, birçok tamir ustası iş için büyükşehirlere gitti.
 
  Royal Halı’dan Anneler Gününe Özel Kampanya 03/05/2010 09:07
Daha Fazla Anne Güvenle Kullansın Diye Royal Halı Kampanyasını “Anneler Gününe Özel Uzattı”
 
  Fuara Dev Tanıtım 01/05/2010 09:23
Devlet Bakanı Zafer Çağlayan'ın ev sahipliği yaptğı toplantıda, fuara 11 ülkenin davet edildiği ve 300'ün üzerinde firmanın katılım yapmasının beklendiği ifade edildi.
 
  Halıcıları ve Sanayicileri Bir Araya Getiren Organizasyon 30/04/2010 08:56
Halı İhracatçılar Birliği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile halıcılar ve sanayiciler, Gaziantep Halıcılar Odasının düzenlediği organizasyonda geçtiğimiz akşam Novotel’de bir araya geldiler.
 
  Halı İçin El Ele... 28/04/2010 10:07
Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Selahattin Kaplan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sanayi Odası ve Ticaret Odası'nı ziyaret etti.
 
  Çıkmaz'ın Başkanlığı Tehlikede 28/04/2010 09:35
Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği seçim sonuçlarına göre başkan seçilen dört isim, önümüzdeki günlerde kendi aralarında toplanarak, başkanlarını seçecekler...
 
 
 
  Son Eklenen
 
Halı İhracatının 6 Aylık Perfo ...
Halı Sektöründe 2015 Ocak-Haziran İhracat rakamları baz alındığında ...
Temmuz Ayı İhracat Rakamları A ...
Temmuz ayında ihracat 10,8 milyar dolar olarak gerçekleşti. ...
Dolarda Yükseliş Devam Edecek ...
SPK Beklenti Anketini açıklandı SPK'nın Temmuz ayı beklenti anketine ...
Bayramınız Kutlu Olsun.. ...
İş Ortaklarımızın ve Takipçi Dostlarımızın Bayramlarını Kutlar, Sağlık ...
Confetti'den Cami Halıları ...
CONFETTI’DEN CAMİ HALILARI İÇİN YENİ MARKA: ÇELEBİZADE. Türkiye’nin banyo ...
Türkiye’de İnovatif Ürünlerin ...
Türkiye’de hızlı bir şekilde gelişen halı sektörünün, en ...
Mustafa Yücel “Flora Hal ...
Flora Halı olarak ‘2 yıl gül kokusu garantili ...
Kühnel “Sektör Profesyon ...
Hannover Messe İstanbul Genel Müdürü Alexander Kühnel 2. ...
Hattın Öteki Ucundaki Çocuk ...
Çalışmalarına bakar bakmaz doğanın renklerinin egemen olduğu bir ...
Halı Üretimi Yapmadan 6 Milyon ...
Baba mesleğinde inat eden Elbistanlı Mustafa Köker, Türkiye, ...
Hangi Ülkede, Nasıl Toplantı Y ...
Toplantılar, iş hayatında en önemli zamanlardan biridir… Amerikalı ...
Fuar ölmedi, sağ olasın intern ...
Sohbetimize katılan dostlarımız hatırlayacaktır, birkaç yıl önce "Fuar ...
İşletmelerde Hile Denetimi ...
Bir kişinin ya da bir kurumun varlığını kanuni ...
Trendler nasıl belirleniyor? ...
Trend kelime anlamıyla belirli değişkenler kümesinin aynı doğrultuda ...
2023'e Strateji yapmak çok güz ...
Resmi Gazete ara sıra heyecan verici haberlere vesile ...
  Hali Modelleri
Dinarsu Halı 2014
Pierre Cardin Halı 2014
Padişah Halı 2014
İstikbal Halı 2014
Bahariye Halı 2014
Atlantik Halı 2014
Angora Halı 2014
Merinos Halı 2014
Festival Halı 2014
  Koleksiyon Tanitimlari
Atlas Halı "Hare" Koleksiyonu ...
Atlas Halı’nın son zamanlarda yaptığı en büyük yenilik, ...
Angora Halı ...
Angora Halı ;evlerinizi şıklık yarışında öne çıkaracak fırsatlar ...
Sanat Halı "Seramoni" Koleksiy ...
Halı tasarım çalışmalarındaki hayal gücü ve farklı tasarımlar ...
Saray Halı Simin Koleksiyonu ...
Saray Halı tüm faaliyet alanlarında uygun ve başarılı ...
Merinos Klasik Kolleksiyonu ...
Merinos Halı klasik modellerini sizlerin beğenisine sunuyor. Göz ...

© Copyright 2014 CARPETRIUM

info@carpetrium.com

Powered By
Index Tasarim